Skocz do zawartości

Policja, Punkty karne i mandaty


Bazuka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem ludzi, przekroczyłeś prędkość i dałeś się złapać, to trzeba to przyjąć na klatę. Zdarza mi się często jeździć szybko, ale robię to tylko wtedy, gdy wiem, że mogę sobie pozwolić. Ale w okresie świątecznym, gdy wiem, że na drogach są zmorzone kontrole drogowe, to nóżka z gazu i jedziemy spokojnie.

 

Są również takie rozwiązania jak CB, aplikacja na smartfony i naprawdę dzięki temu udało mi się uniknąć kilku mandatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie jak jeździsz "zawodowo" to dziwne, że dałeś się tak złapać. Jakim autem jechali, czym Cie ściągnęli? Generalnie jak ja widzę w lusterku Insignie, Vectre, Superb, Mondeo wiadomo o które konkretnie modele i generacje chodzi to od razu na prawy, niech wyprzedza, jedzie, patrzę wtedy czy nie mają kamerek w aucie, a jak nie ma i będzie zamulał to wtedy sobie go wyprzedzam już na spokojnie bo wiem, że to nie Policja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuka, gdybym tylko miał możliwość to chciałbym szczerze pogratulować patrolowi, że Cię zatrzymali i wlepili konkretne mandaty. Może jakieś wnioski z tego wyciągniesz.

Skoro jeździsz zawodowo to popisałeś się wielką wyobraźnią jadąc 170 km/h na ograniczeniu do 70 km/h.

Nie będę tu prawić morałów, ale taniej byłoby Ci skoczyć na jakiś tor, zapłacić i wyszaleć się bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z pierwszej reki, wszystko jest zgodnie z prawem. Kiedys jak chcieli dac powyzej 1000zl musieli dzwonic do kierownika zmiany, teraz maja wolna reke.

To samo spotkalo mnie dwa lata temu jak wracalem z Danii, 1 w nocy, wyprzedzanie z lewej strony wysepki :D i 120km na 60km :P ...do tego ubezpieczenie skonczylo sie godz.wczesniej bo mialem dobowe..

Dokumentu na razie nie oddajesz, lec rob badania psycho, zapisuj sie na egzamin i w ciagu miesiaca musisz zdac. Ja wykupilem sobie 4 godz.jazd i poszlo za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja dla mnie jest 1 ALE

Teraz napisałes, że jechali za Tobą od 1 do 2 pomiaru przez 3,8km

Mają obowiązek zatrzymać Cię odrazu, więc można by się do tego przyczepić,odwołac. Pomiar, koguty, zatrzymanie. Jeśli nie ma gdzie to Cie "odprowadzają" w bezpieczne miejsce.

 

Nawet w Uwaga pirat jak lecą za kimś to strzelają kilka pomiarów w tym czasie i potem dowalają za największe przekroczenie.

 

Co nie znaczy, że nie należy Ci się kilka pał na dupę za taką jazdę ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pomiar był przy prędkości 122/70km/h a drugi jakieś 1,5-2km dalej przy prędkości 169/70

 

...a jechali za mna rowno 3,8km i nagrywali...

 

 

jutro się okaże, że przejechali za Tobą przez pół Polski

 

[ Dodano: 31 Październik 2014, 21:39 ]

Bazuka, gdybym tylko miał możliwość to chciałbym szczerze pogratulować patrolowi, że Cię zatrzymali i wlepili konkretne mandaty. Może jakieś wnioski z tego wyciągniesz.

+100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie pisać " trzeba było nie przyjmować mandatu"...

I co by to dało? Wykroczenie jest zarejestrowane i odpowiednio nagrodzone, punkty karne i TAK LICZĄ SIĘ OD DNIA WYKROCZENIA i nieprzyjmowanie mandatu nic by nie dało.

Kolega dał dupy po całości, wiedząc że prawo jazdy to jego pracodawca, mógł bardziej myśleć o konsekwencjach swojej jazdy i tak jak był " twardzielem" zapierdalając dwa razy szybciej niż jest to dozwolone tak teraz powinien się walnąć w pierś, powiedzieć " spierd...iłem sprawę" i ewentualnie zacząć działać w kierunku przywrócenia uprawnień. A nie zgrywać pokrzywdzonego przez system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac, dokładnie. Tak samo nie rozumiem biadolenia zawodowych kierowców gdy im zabierają prawko za %% podczas jazdy osobówką/rowerem. Ok, z rowerem to było głupie ale przecież zna taki zawodowiec przepisy to powinien się z tym liczyć i koniec. To tak jakby prawnik po godzinach postanowił wystawiać się z przestępstwem - strzał w kolano i koniec uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, ale porównanie z tymi promilami.. jak dzik w sosnę.

Trzeba było nie przyjmować mandatu, rób co się da aby to odkręcić.

Takie jechanie za kimś X kilometrów i naliczanie przekroczeń prędkości nie może być zgodne z prawem. Każdy z nas przekracza prędkość, choćby o te 10-15 km/h. I co, jadąc za kimś 60 kilometrów naliczą mi 120 przekroczeń bo tyle znaków było obok drogi na tym odcinku? Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teddy, czytasz więcej niż dwa posty w wątku który komentujesz ?? :wallbash:

Ktoś wcześniej napisał po konsultacji, że policjanci postąpili ZGODNIE Z PRAWEM !!

Odkręcić to On może teraz co najwyżej słoik z ogórkami jako zagrychę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mleko już się rozlało.

Radzenie koledze, co powinien BYŁ zrobić i co my BYŚMY zrobili na jego miejscu jest mało konstruktywne.

Bazuka musi teraz skupić się na odzyskaniu uprawnień i my mu w tym nie pomożemy (a jeśli ktoś jest w stanie :| , to uprasza się o kontakt na jego PW)

Właściciele Cytryn mają racje - chwilowo wyczerpaliśmy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.