Skocz do zawartości

Policja, Punkty karne i mandaty


Bazuka

Rekomendowane odpowiedzi

marwol,

 

Ty również czytaj uważnie. Nie może być więcej niż 1000 zł na jednym mandacie (czytaj druku).

 

 

W takim razie odnieś się do drugiej części mojej wypowiedzi. Dodajmy do tego jednak jeszcze dwa fotoradary (w sumie cztery, powiedzmy na odcinku 5 kilometrów) i na każdym przekroczenie o 51km/h. W takim razie można dostać cztery mandaty po 500zł (czyli w sumie 2000 zł) czy nie?

 

Jeszcze taki bonusik:

http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/ ... licji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słuchaj prawo póki co masz zatrzymane. Więc pracować teoretycznie możesz. Niedługo przyjdzie pismo ze prawo jazdy masz zatrzymane bla bla. Będziesz miał miesiąc na zrobienie badań psychologicznych a potem na zapisanie się i zdanie egzaminu. Jak nie zdasz to po prawku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć jutro do urzędu mów że zgubiłeś prawko i chcesz odpis ,, zaświadczenie"

Melduj się w UK i na drugi dzień leć do ich urzędu żeby ci wydali prawko UK - powiesz że polskie zgubiłeś i chcesz ich bo u nich mieszkasz, dajesz papier z urzędu polskiego i masz ich prawko.

Polskie ci zabierają, a po roku zdajesz w Polsce i masz dwa:)

Sprawdzony patent lecz to twój wybór:)

 

Może mieć i inne prawa jazdy z innych krajów, ale w Polsce nie będzie miał uprawnień.

Jak go policja zatrzyma to sprawdzą, że ma zatrzymane prawko i inne go nie uratuje.

 

Był ostatnio na tvn turbo dokładnie taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby to był kubeł lodowatej wody na głowę...

 

ARTBRABUS, jak najbardziej każdy pisze co można zrobić. Trzeba również koledze dać do zrozumienia, że sytacja, w której się znalazł jest jedynie z jego winy... No chyba, że ma strasznie grubą cholewę w prawym bucie i tak mu dociska gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po prawku? Przecież można podejść drugi raz:P

PS. Nie wierze, że Wy nigdy nie przekroczyliście prędkości dozwolonej...

 

ale nigdy o 70km/h :dontknow:

nigdy nie dostałem mandatu za przekroczenie prędkości...

a jedyny mandat jaki w życiu dostałem, był za przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przekraczać prędkość to trza umieć :D Co do sytuacji no lipa straszna ale kierujący wiedział czym to grozi. Teraz jedynie pozostaje doinformować się u inszych instancji co może zrobić Komenda Policji, Prawnik itp. grunt, że nie zabiłeś nikogo a prawko jak coś zdasz od nowa i będziesz ostrożniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przekroczyłem dozwoloną nawet o 100. Mniejsza, nie o tym temat.

 

Jeśli przyjąłeś mandaty, to jest po sprawie. Obecnie nie wchodzi w grę wniosek o uchylenie mandatu, bo wymierzono je za czyny będące wykroczeniami.

Działania policjantów są jednak głęboko nieprawidłowe - ale nic z tego dla Ciebie nie wynika. Mogli w takiej sytuacji zaproponować tylko jeden mandat, nie większy niż 1000 zł, bo doszło do tzw. zbiegu wykroczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wszystko stracone. Powinieneś dostać skierowanie na egzamin sprawdzający (zdasz, to odzyskujesz prawko, nie zdasz tracisz wszystkie kategorie). Warto zaznaczyć, że jest do niego tylko jedno podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była odległość między 1 a 2 przekroczeniem predkosci ?

Pisałes,że jechali za Tobą choć były warunki do zatrzymania...czyli zrobili to celowo. A mają obowiązek zatrzymać Cię zaraz po ujawnieniu złamania przepisów. Jest nagranie z radiowozu i mógłbyś to podważyć w sądzie.

No ale teraz za póżno (ostatni link marwola):

 

"W przypadku mandatu kredytowanego, decyzję o odmowie jego przyjęcia musimy podjąć zaraz po jego otrzymaniu. Jeżeli podpiszemy mandat, nie mamy już wyjścia – trzeba go opłacić.

 

Jak odmówić przyjęcia mandatu zaocznego? Wystarczy nie zapłacić go w terminie 7 dni od dnia otrzymania.

 

Mandat może zostać uchylony (z urzędu lub na nasz wniosek), jeżeli został nałożony za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Wniosek należy złożyć w ciągu 7 dni od dnia przyjęcia mandatu (mandat kredytowany) lub od jego zapłaty (mandat zaoczny). Jeżeli sąd uchyli mandat, uiszczona kwota zostanie nam zwrócona."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działania policjantów są jednak głęboko nieprawidłowe - ale nic z tego dla Ciebie nie wynika.

 

Nie będe tu pisął elaboratów kolega zawinil i juz.... ale .... ostanio w kurierze lubelskim był artykłu ze w ostatnim półroczu ''nasza'' drgówka zatrzymała ponad 800 praw jazdy z tego sąd przyznał im racje tylko w 29 przypadkach.... chcąc zastraszyć kierowców zabieraja a potem sąd oddaje :D

 

Tu trochę inaczej jest bo kolega złamała km/h oraz jak piszecie podwójna ciągła więc owszem powienien dostać max 1000zl ( ale w szczegołnyc przypadkach może to być nawet do 5000) a jak ktoś pisał pkt sie sumują do wartości ile trzeba :)

 

prosta sprawa "Ignorantia iuris nocet''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku mandatu kredytowanego, decyzję o odmowie jego przyjęcia musimy podjąć zaraz po jego otrzymaniu. Jeżeli podpiszemy mandat, nie mamy już wyjścia – trzeba go opłacić.

 

Jak odmówić przyjęcia mandatu zaocznego? Wystarczy nie zapłacić go w terminie 7 dni od dnia otrzymania.

 

Mandat może zostać uchylony (z urzędu lub na nasz wniosek), jeżeli został nałożony za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Wniosek należy złożyć w ciągu 7 dni od dnia przyjęcia mandatu (mandat kredytowany) lub od jego zapłaty (mandat zaoczny). Jeżeli sąd uchyli mandat, uiszczona kwota zostanie nam zwrócona."

 

Od razu wyprostujmy dwie kwestie:

- w sprawie nie mamy do czynienia z mandatem zaocznym;

- wniosek o uchylenie nie ma podstaw, bo czyny, za które mandaty nałożono, są wykroczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuka jak nie zdasz to po prawku bo teraz masz tylko zatrzymane, zdasz za pierwszym i oddają bez konsekwencji. Jak nie zdasz to zabierają Ci je i żeby zdawać egzamin musisz być tam skierowany przez szkołę jazdy a to znaczy że musisz zapłacić za cały kurs i go odbyć. I jak zdasz to masz nowe prawo ze wszystkimi ograniczeniami jakie mają młodzi kierowcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuka

Jak tak czytam pewne posty to zastanawiam się dlaczego jeszcze się nie zlinczowałeś?

Powinieneś się sam jeszcze dziś ukarać, wpłacić kasę na dom dziecka i iść się wyspowiadać za to, no i porysować sobie samochód, żebyś miał co robić w domu.

Wszystkim powinieneś machać po drodze jadąc autobusem po zasiłek i być zadowolonym, że na forum masz tylu znajomych jeżdżących przepisowo :-]8-):acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mandatu kredytowanego, decyzję o odmowie jego przyjęcia musimy podjąć zaraz po jego otrzymaniu. Jeżeli podpiszemy mandat, nie mamy już wyjścia – trzeba go opłacić.

 

To ja mam inny cytat

 

"W praktyce kierowca musi podjąć decyzję o nieprzyjęciu mandatu natychmiast - w momencie, gdy pozna decyzję funkcjonariusza.

A jeśli mandat został przyjęty, na odwołanie do sądu jest 7 dni.

Pamiętaj!

 

W przypadku odwołania w sprawie przyjętego mandatu, musisz zgłosić się do sądu, na obszarze działania którego doszło do wykroczenia.

Po odmowie przyjęcia mandatu sprawa jest kierowana do sądu, na terenie którego zostało popełnione wykroczenie. Policja ma na to rok. Jeśli z jakiegoś powodu nie zrobi tego, przewinienie przedawnia się.

Sąd musi podjąć decyzję, w jakim trybie będzie prowadzona sprawa (ma na to rok). Sędzia może uznać, że wykroczenie jest ewidentne, a zebrane przez mundurowych dowody bezsprzeczne (np. nagranie z wideorejestratora). W takim przypadku prowadzone jest postępowanie nakazowe - decyzja zapada bez przesłuchiwania stron, a ty dostajesz postanowienie sądu wraz z informacją o kwocie ewentualnej grzywny, którą musi zapłacić.

Masz 14 dni (liczone od daty doręczenia wyroku) na odwołanie się od decyzji sądu do sądu wyższej instancji.

Sędzia uznając cię za winnego, zawsze decyduje o grzywnie. Teoretycznie może wyznaczyć karę nawet do 5 tys. zł. W praktyce kwoty są zbliżone do mandatu."

 

 

Czyli jak to w PL gdzie 2 tam są 3 opinie . Polecam udać się na komendę do dyżurnego i przedstawić sytuację (on juz na bank ma raport ze zdarzenia na biurku) . Tam dowiesz sie jakie są Twoje prawa (zapowiedz że skonsultujesz się tez z prawnikiem) i jeśli mój wklejony cytat jest prawdą udaj się do adwokata żeby napisał Ci pisemko do sądu i ...działaj ! Do puki jest czas na jakieś odwołania .

 

 

PS: nie popieram takiej jazdy i sam nigdy nie przekraczam (o tyle) prędkości ... samochodem , bo motocyklem :evil: ...oj ale to nie o tym temat :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie na początek: to dostawczym tak prędkość przekroczyłeś? :lol: A tak poważnie, miałem podobną sytuację. Przekroczyłem limit punktów, nie wiedząc o tym, po czym dostałem pismo informujące mnie o tym. Wbrew pozorom to sprawa się będzie ciągła więc pracy szybko nie stracisz. Najpierw wyślą Cię na badania psychologiczne, potem dostaniesz własny profil kierowcy. Na jego podstawie zapiszesz się na egzamin teoretyczny z B. Musisz zdać za pierwszym razem bo inaczej lipka, poleci wszystko :P Potem praktyczny z B, też za pierwszym. W tym czasie prawko Ci zatrzymają w urzędzie. Jak zdasz B i będziesz chciał zdawać na C to skrobniesz tam taki wniosek, coś w stylu że jeszcze chcesz zdawać C i oni Ci prawko zatrzymają, a Ty spokojnie zapiszesz się na C. Tutaj zarówno teorię jak i praktykę możesz zdawać kilka razy. Od zabrania prawka do jego wydania po zdaniu na C może minąć nawet i pół roku. Uprawnienia w dalszym ciągu masz więc jeździć o ile dobrze pamiętam możesz, z tym że ona zostają tak jakby zamrożone. Wszystko będzie dobrze jeśli zdasz wszystko z B za pierwszym, w przeciwnym razie :evil: Pójście na kurs niwelujący już nic nie da, przerabiałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z jakiej paki dali 2x mandat za to samo wykroczenie podczas jednego zatrzymania- przekroczenie predkosci?... 2x 500zl i 2x 10pkt

do tego kwota łączna mandatów nie może przekroczyć 1000zł i wszystko powinno być na jednym mandacie- druczku, a ja dostałem dwa.

a co jeśli jechaliby za mną 100km, naliczyli by 1000pkt i 20tys zl mandat?

niby 100m maja prawo za mna jechac i nagrywac, a jechali za mna rowno 3,8km i nagrywali, powinni zatrzymac i ukarac od razu po pierwszym przewinieniu a nie dopiero po kilku gdzie juz pula punktow przekroczyla dozwolona ilosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś, że jedno było na 70-tce, drugie na 90-tce, więc to nie jest to samo wykroczenie.

Nie łączna kwota mandatów, tylko kwota jednego mandatu nie może przekroczyć 1000zł.

Wykroczenia były w dwóch różnych miejscach i nie były ze sobą powiązane, dlatego dwa mandaty.

 

Może chcieli Ciebie zatrzymać po pierwszym wykroczeniu, lecz im trochę "odleciałeś" i próbując Ciebie dogonić nagrali dodatkowe kwiatki w Twoim wykonaniu?

Policja wszystko zrobiła legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.