Skocz do zawartości

Profesjonalna Myjnia Ręczna


Zientek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich serdecznie,

 

Postanowiłem się zarejestrować na forum, ponieważ chciałbym dowiedzieć się jak według Was powinna wyglądać profesjonalna myjnia ręczna.

 

Od jakiegoś czasu myślę nad otwarciem działalności gospodarczej. Szczerze mówiąc mam już dosyć pracy w korporacji i chciałbym prześć "na swoje"

 

Ostatnio pojawiła się okazja wynajmu powierzchni pod myjnie samochodową na parkingu podziemnym w nowopowstałym centrum handlowym.

 

Z racji tego, że jestem osobą, która zwraca dużą uwagę na jakość wykonywania takich usług jak mycie samochodu, myjnia, którą bym prowadził musiała by spełniać najwyższe standardy. (a takiej myjni w mojej okolicy nie ma)

 

Chciałbym Was prosić o informacje, jaki sprzęt powinien znaleźć się w takiej myjni. Chodzi mi o wszelkiego rodzaju myjki, odkurzacze, kompresory oraz środki myjące

 

Dostałem ofertę na wynajem 41m2. Wydaje mi się, że taka powierzchnia wystarczyłaby na myjnie dwustanowiskową. Niestety skromnie, ponieważ planowałem 4-5 stanowisk, ale w stwierdziłem, że mógłby być to swego rodzaju test i w przypadku jakby to wypaliło, mógłbym rozszerzyć swoją działalność o kolejny punkt.

 

Wstępnie przyjąłem, że średni dzienny obrót to ok 700zł (20 myć, średni koszyk 35zł) x 30dni = 21000zł /msc.

 

Jesli chodzi o miesięczne koszty to: pensje + czynsz + media + kasia fiskalna + zus itp = ok 15000. Na czysto zostałoby ok 6000. Co o tym sądzicie? czy moje założenia są mniej więcej prawidłowe?

 

Myjnia świadczyła by podstawowe usługi typu: mycie zewnętrze, komplet, pracie tapicerki + polerowanie, przygotowanie do sprzedaży itp.

 

Bardzo proszę o wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam,

Zientek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich serdecznie,

 

Postanowiłem się zarejestrować na forum, ponieważ chciałbym dowiedzieć się jak według Was powinna wyglądać profesjonalna myjnia ręczna.

 

-- Każdy ma inny pomysł. Wszystko zależy od wkładu a i tak każdy ma inny przepis na to :)

 

Od jakiegoś czasu myślę nad otwarciem działalności gospodarczej. Szczerze mówiąc mam już dosyć pracy w korporacji i chciałbym prześć "na swoje"

 

-- Doskonale rozumiem pewnie dysponujesz pomysłem oraz jakaś kwotą gotówki bo z czegoś to trzeba otworzyć utrzymać

 

Ostatnio pojawiła się okazja wynajmu powierzchni pod myjnie samochodową na parkingu podziemnym w nowopowstałym centrum handlowym.

 

-- W centrum handlowym na pewno się przewija duzo osób. na pewno Ci co na zakupy pójdą zostawią Ci auto ale jak ktoś zobaczy że coś jest nie tak robione to zmieni myjnie nie które osoby sie znają i patrza innym na ręce gdzieś z daleka.

 

Z racji tego, że jestem osobą, która zwraca dużą uwagę na jakość wykonywania takich usług jak mycie samochodu, myjnia, którą bym prowadził musiała by spełniać najwyższe standardy. (a takiej myjni w mojej okolicy nie ma)

 

-- Jeśli faktycznie chcesz spełniać standardy to dobrze przynajmniej będzie czysto i dbałosć o szczegóły. Każdy by chciał ale czasem nie ma to czasu a potem już przyzwyczajenia wchodzą jeśli pracowników zatrudnisz i ich inne upodobania.

 

Chciałbym Was prosić o informacje, jaki sprzęt powinien znaleźć się w takiej myjni. Chodzi mi o wszelkiego rodzaju myjki, odkurzacze, kompresory oraz środki myjące

 

-- Sprzet ? można wymieniać i wymieniać jaka gotówka w dyspozycji mniej wiecej ?

 

Dostałem ofertę na wynajem 41m2. Wydaje mi się, że taka powierzchnia wystarczyłaby na myjnie dwustanowiskową. Niestety skromnie, ponieważ planowałem 4-5 stanowisk, ale w stwierdziłem, że mógłby być to swego rodzaju test i w przypadku jakby to wypaliło, mógłbym rozszerzyć swoją działalność o kolejny punkt.

 

-- Pierw od jednej lub max dwóch zacząć potem się zobaczy.

 

Wstępnie przyjąłem, że średni dzienny obrót to ok 700zł (20 myć, średni koszyk 35zł) x 30dni = 21000zł /msc.

 

-- Jeśli już przyjełeś taki obrót to pewnie podchodzisz do tego dokładnie mam nadzieje że dokładnie to przeliczyłeś a czy w praktyce tak będzie ? reklama miejsce ?

 

Jesli chodzi o miesięczne koszty to: pensje + czynsz + media + kasia fiskalna + zus itp = ok 15000. Na czysto zostałoby ok 6000. Co o tym sądzicie? czy moje założenia są mniej więcej prawidłowe?

-- A jaki wkład na to masz ? bo wychodzi kolorowo a czy masz odłożone na pierwsze kilka miesięcy to "rozbujać " ?

 

Myjnia świadczyła by podstawowe usługi typu: mycie zewnętrze, komplet, pracie tapicerki + polerowanie, przygotowanie do sprzedaży itp.

 

Fajny pomysł na prawdę i spoko podejście wiele Ci nie powiem bo sam analizuje ale może znajdzie sie ktoś to opiszę to konkretniej.

 

 

 

Bardzo proszę o wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam,

Zientek

 

 

Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafne spostrzezenie, dzieki!

 

sredni czas mycia to wedlug mnie ok 45 min. 10 myc na stanowisko x 45 min = 7.5h ciaglej pracy. Centrum handlowe bedzie otwarte 12h wiec 4.5h stanowiska bylyby wolne. Chyba realne?

 

[ Dodano: 28 Październik 2014, 20:05 ]

AlCapone88 dzieki za zainteresowanie, za 2h bede w domu to odpowiem na spokojnie. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Przede wszystkim w nazwie myjnie nie używaj słów: DEATAILING ani SPA i będzie :good::)

 

A do rzeczy...

Z moich obserwacji wynika, że myjnie w centrach handlowych mają duże obłożenie więc biznes ma szanse wypalić. Na myjni w takiej lokalizacji, czasu na usugę nigdy nie będzie za wiele więc w studio SPA się bawić nie będziesz.

Fajnie że chcesz "to" robić w miarę możliwości profesjonalnie :good:

Z mojej strony, ze sprzętu, doradzę na każde ze stanowisk:

- zestaw trzech wiader do mycia (z szamponem, z brudną wodą, do mycia felg)

- fajne rękawice do mycia - najlepiej wełniaki

- myjka (Karcher etc.)

- pianownicę typu PA (jedna powinna wystarczyć na dwie myjki)

- kompresor do wydmuchiwania wody z zakamarków (jeden na dwa stanowiska)

- dobry odkurzacz (na sucho)

 

Do tego dużo fibr, ręczników do wycierania, szczotek i chemii. Odnośnie chemii, poszukaj sklepu któregoś z forumowych partnerów - doradzą Ci co kupić dobrego i w przystępnej cenie - nie zakupach nie zapomnij o rabacie forumowym :mrgreen:

 

W pranie tapicerki, polerowanie itp. nie ma co się chyba bawić - nie będziesz miał na to ani czasu ani miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafne spostrzezenie, dzieki!

 

sredni czas mycia to wedlug mnie ok 45 min. 10 myc na stanowisko x 45 min = 7.5h ciaglej pracy. Centrum handlowe bedzie otwarte 12h wiec 4.5h stanowiska bylyby wolne. Chyba realne?

 

[ Dodano: 28 Październik 2014, 20:05 ]

AlCapone88 dzieki za zainteresowanie, za 2h bede w domu to odpowiem na spokojnie. Pozdro!

 

Spoko też coś tam mi na myśli chodzi więc możemy porozmawiać i powymieniać się spostrzeżeniami. Ogólnie powiem Ci że skoro juz masz takie podejście i o tym myślisz to albo działasz w podobnym temacie albo po prostu już coś tam działasz zaczynasz nie wiem... ale powiem Ci że jeśli z góry zaczynasz od począdku i stawiasz kroki to gratulacje za odwagę myjnie dzieli sie na kilka rodzaji. Są w miare tanie , srednie i drogie . jak np. Automatyczne itp. jak cos pisz. :)

8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pianownicę typu PA (jedna powinna wystarczyć na dwie myjki)

 

Zamienił bym to raczej na coś z rodzaju Epoca 10 litrów (oszczędność czasu na przekładaniu pianownicy ze zwykłą lancą i kombinowaniu z miksturami)

 

- kompresor do wydmuchiwania wody z zakamarków (jeden na dwa stanowiska)

Pomyślałbym też to dmuchawie do liści - żeby szybciej całe auto suszyć.

 

No i oczywiście przy "przemiale" jaki zakładasz zaopatrzyłbym się w ogromne ilości środków typu Meguairs Last Touch lub Sonax BSD :)

Dobrym pomysłem na rozkręcenie takiego interesu może być np. glinkowanie z myciem. Ale po 20stu wyglinkowanych autach ręce do wymiany 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na ten temat:

 

1. Pomysł jak najbardziej ma szanse na powodzenie.

2. Zgodzę się z Toba że profesjonalnych myjni ręcznych w stolicy i okolicach jest skandalicznie mało.

3. Musisz zadbać o dobrą chemie (chromowane listewki, felgi etc.). Prędzej czy później odwiedzi Cie mnóstwo przedstawicieli handlowych oferujących 2 najlepsze produkty którymi wg nich umyjesz wszystko :D

4. Moim zdaniem nijak nie da sie połączyć myjni recznej "dla ludu" z grubszymi robotami (renowacją lakieru, powłokami itp) na 2 stanowiskach.

5. Pomyśl o urządzeniu dozującym piane - zaoszczędzisz czas i chemie.

6. Jest ogromny problem ze znalezieniem kogoś rozsądnego do pracy

 

Siedze trochę w temacie od kilku lat więc w razie pytań śmiało ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi!!

 

Jeśli chodzi o budżet, to aktualnie jestem w stanie przeznaczyc na ten biznes tyle środków, aby myjnia świadczyła usługi o najwyższym standardzie. Wszystko ma być na tip-top.

 

Jestem też zabiezpieczony jeśli chodzi o pierwsze pół roku funkcjonowania myjni.

 

W budżecie oczywiście uwzględniłem środki na marketing :)

 

Przemyslałem to co pisaliście odnoście polerowania itp i stwierdziłem, że macie racje!

 

To ma być myjnia, nie AUTO SPA.

 

Ogólnie chciałbym maksymalnie skrócić listę oferowanych usług. Czasem na myjniach, lista liczy kilkanaście pozycji. Ja oferował bym mycie zewnętrze, wewnętrzne i komplet. Ewentualnie dodatkowy wosk i niewidzialna wycieraczka.

 

Jesli chodzi o ceny to u mojej najbliższej konkurencji mycie kosztuje:

 

zewnętrzne 35zł osobowy/45zł suv

wewnętrzne 49zł osobowy/59zł suv

komplet 79zł osobowy/89zł suv

 

Z moich obserwacji wynika, że myjnia ma duże obłożenie, więc ceny nie odstraszają klientów. Niemniej jednak ja bym chyba obniżył ceny na:

 

zewnętrzne 30zł osobowy/40zł suv

wewnętrzne 45zł osobowy/55 suv

komplet 75zł osobowy/85 suv

 

Jeśli chodzi o grubszy sprzęt to:

 

-dwie myjki karcher

-dwa odkurzacze

-jeden kompresor

-jedna pianownica

-ewentualnie dmuchawa (kompresor nie wystarczy??)

 

Ile według Was musiałbym na to wyłożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sugestie są mile widziane! Uważasz, że ceny oferowane przez konkurencje są ok?

 

Kamilmb - pkt 6 z Twojego postu - tego się dość mocno obawiam. Dlatego też chciałbym stworzyć dla pracowników komfortowe warunki pracy (nie chciałbym dużej rotacji). Orientujecie się ile Panowie na myjni zarabiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się cena tańsza o pare złoty nie skusi nagle wszystkich do Ciebie po prostu pierw dajesz cene z jaką będziesz czuł się na plus. Z czasem stwierdzisz że o nie cene sie rozchodzi bo ludzie przyjeżdzają na usługe wiec liczą się z ceną która muszą zapłacić. ( bardziej karta dla stałych klientów + rabat ) ( może da ktoś napiwek :-] ) nie można przesadzać z ceną ale nie może być też za promocyjnie tu nalezy też się posługiwać reklamami oferta dla itp . żeby wiedzieli z jaką cena jaka usługa jakie środki. Dużo też daje wygląd ładna czysta ładnie udekorowana myjnia też bardziej zachęca ludzi. Bo jak czasem widać nie które myjnie to takie zwykłe garażyki. Tak jak z warsztatami te ładniejsze mają lepsze powodzenie :) wśród klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że ceny oferowane przez konkurencje są ok?

 

jeśli klienci je akceptują to jak najbardziej, pamiętaj o kosztach, jak zaczniesz działać to zobaczysz jak potrafią się mnożyć, sprawdź czy faktycznie założenia co do wydajności/przepływu klientów są realne, wydaje mi się że trochę optymistycznie je założyłeś jeśli mycie/sprzątanie ma być naprawdę

dokładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl czy czasem ktoś znajomy nie ma jakiegoś hangaru albo ktoś w rodzinie. Wiadomo na własnym miejscu zawsze kalkulacyjniej i pewniej. W miejsce własne jak sie zainwestuje nie powinno stracić na wartości. Bo jak byś miał własne miejsce to z 30k i masz sprzęt z produktami. Zadbaj o to żeby produkty były znane lub cenione. Sporo osób nie zwraca uwage na takiej myjni ale są też i tacy którzy spytają oraz będą chcieli wiedzieć czym myje się ich auto. Choć wiele myjni ręcznych nie mówi co ma bo nie zdradzają przepisu na "umycie auta czy dywaników "

tak więc rozglądają się i licz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w skrócie w myjni automatyczniej np. musi być odpowiednia temperatura wody, środki które nie są szkodliwe, siła strumienia wody odpowiednia aby ludzie sobie krzywdy nie zrobili. Teraz zobacz ile po drodze zacznie się dziać na myjni ręcznej. Np. odprowadzanie ścieków ,biodegralność . ochrona środowiska itp. Proponuje Ci z tym sie zapoznać bo kupić sprzed i chemie to najmniejszy problem , potem są klienci obrót dzienny i właśnie co z tym co pozostanie po autach ? to trzeba usunąć gdzieś wyrzucić posprzątać to koszty i masa tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.