Skocz do zawartości

Mercedes W116 '77. Metamorfoza jakiej jeszcze tu nie było


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

O w morde.. Grubo, niech czlowieki patrza i hejtuja...

Moze i auto znajomka czy tam rodzina ale w koncu troche godzin poszlo wiec mam nadzieje, ze oprocz obcowania z tak fajnym autem, zuzycia troche chemii to jakos na tym wyszedles bo wiadomo pasja to jedno ale zycie?!

Palec boli od myszki a zeby dokladnie zobaczyc ta cudowna przemiane to sobie jakos jutro popcorn zrobie :)

Respekcik!

 

PS: kiedys to robili auta co? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mnie rozwalił stan blachy po zdemontowaniu tapicerki wnętrza lub bagażnika. Blacha w lepszym stanie niż w świeżych autach. Nie wspomnę o jej grubości.

Wszystko działało mimo wieku.Pełna elektryka, klima itd...

Kiedyś po prostu robili prawdziwe samochody. Miło się to wszystko rozbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponoć mercedes o mało nie zbankrutował niegdyś przez te samochody.Były tak bezawaryjne że nie trafiały praktycznie na serwis a mercedes nie zarabiał współmiernie na ich sprzedaży a i naprawiać co nie było -taka mała ciekawostka :)

 

Powiem tylko tyle...Zniszczyłeś mnie okrutnie i spać nie będe :good: .Ogrom pracy i środków ale efekt powala jak strzał z karabiny snajperskiego :roll: .

MB rządzi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario704 - jest to jedna z "legend motoryzacji", którą sporo ludzi powtarza, a która z prawdą ma niewiele wspólnego. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem, to tutaj znajduje się solidna analiza zagadnienia: http://automobilownia.pl/355/.

 

A praca nad W116 wspaniała! Oczu nie można oderwać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chylę czoła kolego :) Muszę powiedzieć,że kolejne zdjęcia relacji z przemiany tego pięknego "potwora" oglądałem z zapartym tchem.

Tym bardziej,że pacjentem był niesamowity klasyk bo W116 S-klase ;) Życzyłbym sobie,abym mógł kiedyś pracować nad taką legendą motoryzacyjną.

 

Reasumując,piękna fotorelacja,niesamowity wkład pracy - wielki szacun :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bardzo dziękuję wszystkim za dobre słowo. Namęczyłem się z Mecenasem ale jeszcze żadna praca nie dała mi tyle satysfakcji.

Po odnowie auta znalazło się paru kupców na niego za bardzo konkretne kwoty.

Nawet wymiana na volvo XC90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

Bardzo dziękuję za wyróżnienie i ogrom głosów w konkursie PSB.

Zwycięstwo to ogromny zaszczyt.

 

Kilka słów o Mecenasie.

 

Po ciężkich przemyśleniach auto jednak zostaje w rodzinie. Ogarnięty trochę mechanicznie został przykryty kołderką i zamknięty w cieplutkim garażu.

MB od mojego zabiegu zrobił niespełna 100 km i jego stan się nie zmienił. Było jedno mycie i QD Hype.

 

Planuje odwiedzić nim jakiś zlot, może spot branżowy ale decyzja jeszcze nie zapadła.

Zielone światło od właściciela jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szczerze mówiąc patrząc na pierwsze zdjęcia nawet nie byle jaki Lakiernik od razu by powiedział, że trzeba całe auto malować więc Arku nawet po zdjęciach było widać, że masz mega ciężkie bardzo ciężkie zadanie i nawet jak sam oglądałem te zdjęcia to zastanawiałem się czy to w ogóle możliwe żeby bez malowania całego auta go uratować ale efekt miód malina a co najważniejsze Merc uratowany i jeszcze dłuuuugo posłuży bo dzisiejsze auta mają coraz krótszą żywotność w zestawieniu z takimi klasykami..

Czekam (pewnie nie tylko ja) z niecierpliwością na kolejne Twoje prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wiedziałem, że bez szlifowania lakieru się nie da. Tu z pomocą przyszedł Michał .

Pożyczył mi niezastąpioną jak się okazało MIRKĘ. Zacząłem od krążków 1200 później 1500,2000 i 3000.

 

Witam, mam pytanie bo mam zamiar zaopatrzyć się w mirkę i chciałbym wiedzieć czy dobrze widzę że ta na której pracujecie ma skok 2.5mm? Czy lepsza była by o skoku 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko zajrzeć, obejrzałem za jednym strzałem całość. Świetne!, ale najbardziej spodobało mi się stwierdzenie że detailing to nie jest pieszczenie nowych samochodów.

:good:

 

Szkoda tylko, że takich akcji tutaj tak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.