Skocz do zawartości

Zakład car detailing/kosmetyka samochodowa


Gość BartekSo

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak nie jesteś pasjonatem to nawet nie bierz sie za detaling..

to trzeba lubić i czuć, niektórzy traktują to jako sposób na zarobek inni jako hobby, a hobby to naprawdę jest bardzo drogie i wciągające

 

P.S. bumu na detaling to chyba jeszcze takowego nie ma, bynajmniej u mnie w mieście, gdzie przez znajomych jestem traktowany z przymrużeniem oka na to co robię heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie małe pytanie bo zawsze mnie to ciekawiło..

Czy jak macie/pracujecie w zakładzie detalingowym to to jest jako myjnia ze strony prawnej? Trzeba mieć te same dokumenty/pozwolenia (co z tym sie wiąże odpływy itp.) co myjnia?

Czy macie jakoś to prościej rozwiązane np.mycie tylko na zewnątrz/wewnątrz ?

Czy jednak w zakładzie detalingowym tak mało myje sie aut że można to "olać" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, Ci co robią to poważnie to mają wszelkie pozwolenia wodno-prawne. Inni twierdzą, że mają tylko konserwację samochodu (lakiernik przecież tez musi umyć auto a myjni nie ma) i jakoś dają radę;) Jak masz kasę to lepiej mieć wszystko dla świętego spokoju... Ale można i bez dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem tak naprawdę nie mogę umyć samochodu u siebie na podwórku :P Tzn. umyć mogę ale muszę jakoś zagospodarować ścieki nie dopuszczając do dostania się ich do wód czy samego gruntu, cytując za art.41 ust.1 Prawo wodne z dnia 18 lipca 2001 r. (Dz.U. Nr 115, poz. 1229) tekst jednolity z dnia 18 listopada 2005 r. (Dz.U. Nr 239, poz. 2019):"Ścieki wprowadzane do wód lub do ziemi w ramach zwykłego albo szczególnego korzystania z wód powinny być oczyszczone w stopniu wymaganym przepisami ustawy".

 

Po przeczytaniu czegoś takiego rodzi się myśl co to znaczy, że mają być oczyszczone?Odpowiada nam na to pytanie art. 42 ust.3 i 4 ww. aktu prawnego: "Budowę urządzeń służących do zaopatrzenia w wodę realizuje się jednocześnie z rozwiązaniem spraw gospodarki ściekowej, w szczególności przez budowę systemów kanalizacji zbiorczej i oczyszczalni ścieków"

 

art 4. "W miejscach, gdzie budowa systemów kanalizacji zbiorczej nie przyniosłaby korzyści dla środowiska lub powodowałaby nadmierne koszty, należy stosować systemy indywidualne lub inne rozwiązania zapewniające ochronę środowiska.

 

Jeżeli takie same przepisy tyczą się "zwykłego mieszkańca" to tym bardziej dotyczą przedsiębiorcy, który robi to na większą skalę-także każdy kto myje samochód gdziekolwiek (chodzi mi o właściciela gruntu-dzierżawcę) musi zadbać w sposób techniczny a potem prawny-jedno wynika z drugiego o ww. urządzenia oczyszczające.

 

Oddzielną kwestią jest egzekucja tych przepisów-nie wiem czy jest to w jakikolwiek sposob weryfikowane czy w wyniku tego, że prawo nie jest egzekwowane po prostu ludzie je "olewają" co prowadzi do jego obumarcia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli takie same przepisy tyczą się "zwykłego mieszkańca" to tym bardziej dotyczą przedsiębiorcy, który robi to na większą skalę-także każdy kto myje samochód gdziekolwiek (chodzi mi o właściciela gruntu-dzierżawcę) musi zadbać w sposób techniczny a potem prawny-jedno wynika z drugiego o ww. urządzenia oczyszczające.

 

Oddzielną kwestią jest egzekucja tych przepisów-nie wiem czy jest to w jakikolwiek sposob weryfikowane czy w wyniku tego, że prawo nie jest egzekwowane po prostu ludzie je "olewają" co prowadzi do jego obumarcia. :P

 

właśnie właśnie to mnie ciekawi, dlatego pytam ludzi "w temacie" :)

Dokładnie, podobno służby umieją przywalić sie o mycie pod swoim domem to co dopiero w przedsiębiorstwie od tego? Choć może to tylko najzady na zlecenia sąsiadów :) a na firme nikt nie naskarży, a pozatym kary/mandaty niewielkie.. no nie wiem i ciekawy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z żoną ona jest u nas w firmie od ochrony środowiska i utrudnia życie moim pracownikom i nie pozwala myć samochodów firmowych na terenie firmy.

Podobno jest w Dz.U. 05.236.2008 z dn. 13.09.96 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (z późniejszymi zmianami w 2009) i tam podobno jest napisane że gmina lub miasto reguluje właśnie sprawę mycia samochodów, odgarniania śmieci spod domów, ustawiania pojemnikow na nieczystości itp. za które wielu już mandat dostało.

Co do myjni jednostanowiskowych one maja swoją własną kanalizę, wodno prawne pozwolenie na odprowadzenie ścieków itp.

Tak że panowie myć nie wolno przynajmniej w Bydgoszczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z żoną ona jest u nas w firmie od ochrony środowiska i utrudnia życie moim pracownikom i nie pozwala myć samochodów firmowych na terenie firmy.
Musi być lubiana :D
Tak że panowie myć nie wolno przynajmniej w Bydgoszczy

Jeśli dysponujemy dość dużym budynkiem w którym będzie dostęp do wody oraz kanalizacji to co kogo obchodzi co my robimy zamykając się w nim?? A jeszcze jak mamy w tym budynku np 2 stanowiska gdzie po myciu można przeprowadzić auto do dalszych prac to już w ogóle luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można na początek takie coś kupić ;) -> http://www.chemicalguys.com/Water_Conta ... acc_m1.htm

 

ooo dobre, jak ktoś sie przyczepi to prosze bardzo. A i wygodne jak np. chcesz umyć auto w hali a nie masz dostepu bezpośredniego do spływu do ścieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając, Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 236 poz. 2008 USTAWA z dnia 13 września 1996 r.

o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w sposób wyraźny stwierdza jedynie, że organem który jest władny w kwestii uprzykrzania życia mieszkańcom danej gminy jest Rada Gminy, która uchwala tylko i wyłącznie regulamin a więc akt prawa miejscowego, który jest podległy wobec ustawy m.in. Prawa wodnego (pisząc skrótowo). Nie jest też do końca poprawne stwierdzenie, że nie można myć przynajmniej w Bydgoszczy bo nie można myć w całej Polsce nie mając systemów kanalizacji zbiorczej i oczyszczalni ścieków(tu:Prawo Wodne) co będzie stwierdzone w każdym regulaminie w każdej Rady Gminy w Polsce, tylko inaczej ubrane w słowa.

 

Marco, wiem o co Ci chodzi(bo tak wygląda to w większości przypadków w Polsce :) ) tylko od mojej strony-strony prawnej na taki argument mogę odpowiedzieć, że co kogo obchodzi jak zamknę budynek i zamorduję w nim kilka osób-przecież nikt nie widział a jak nikt nie widział to nie ma przestępstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak nie jesteś pasjonatem to nawet nie bierz sie za detaling..

Nie zamierzam otwierać zakładu, a napisać biznes plan do szkoły. Jako iż lubię czystość, a szczególnie auta, zająłem się detalingiem ale własnego auta. Wiem że to drogie hobby, bo byle płyn kosztuje kupę kasy, ale jakoś tam idzie. Tyle że jestem początkujący i się dopiero powoli uczę (dzięki temu forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Biznes plan zrobiłem, męczyłem się troszkę ale dzięki forum udało mi się coś naskrobać. Już go oddałem i na szczęście dostałem ocenę celującą :mrgreen: Pochwaliłbym się moimi wypocinami, lecz niestety niechcący mi się usunął :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast skopiować na pendrive to wkleiłem na niego, a później dorwała się do niego siostra, która wszystko usunęła, brr. Ważne że mam 6 w dzienniku :evil:

 

niechce się kłucić ale wydaje mi się, że chciałeś tylko dowiedzieć się jak otworzyć ww. firmę i mieć podane wszystko na tacy a cała ta sprawa z biznes planem na szóstkę to ściema ale to tyko moje zdanie :lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po feriach przejdę się do nauczycielki, bo ona zapewne ma ten biznesplan. Wtedy zobaczysz że jest on zrobiony jako do szkoły, a nie na otworzenie zakładu. Ja, który mam ledwo 19 lat i jestem bez grosza przy duszy zabierałbym się za otwieranie zakładu, w który trzeba włożyć kupę kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne z tymi przepisami, u mnie jest tak że generalnie zajmuję się praniem tapicerek i dywanów.

Mieszkam w niedużej miejscowości i moja firma jest jedyną firmą o takim profilu. Oprócz prania sprzątam tez pojazdy, odkurzanie, czyszczenie plastików itd. JAkiś czas temu wprowadziłem tez usługę bezwodnego mycia aut. No i rzeczywiście ciekawscy już się pokazali na horyzoncie, no bo jak to , jest myjnia samochodowa i pozwoleń nie ma. Ale oficjalnie kontroli żadnej nie miałem.

 

Chciałbym do mojego serwisu dołożyć konserwację o polerowanie lakieru. Nie taki detailing o jakim tutaj się pisze ale na początek jego namiastkę.

W takim wypadku oprócz dobrej polerki w jakie środki powinienem się zaopatrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne z tymi przepisami, u mnie jest tak że generalnie zajmuję się praniem tapicerek i dywanów.

Mieszkam w niedużej miejscowości i moja firma jest jedyną firmą o takim profilu. Oprócz prania sprzątam tez pojazdy, odkurzanie, czyszczenie plastików itd. JAkiś czas temu wprowadziłem tez usługę bezwodnego mycia aut. No i rzeczywiście ciekawscy już się pokazali na horyzoncie, no bo jak to , jest myjnia samochodowa i pozwoleń nie ma. Ale oficjalnie kontroli żadnej nie miałem.

 

Chciałbym do mojego serwisu dołożyć konserwację o polerowanie lakieru. Nie taki detailing o jakim tutaj się pisze ale na początek jego namiastkę.

W takim wypadku oprócz dobrej polerki w jakie środki powinienem się zaopatrzyć?

 

to nie jest temat na Twoje zapytanie. Czytaj forum a bedziesz wiedział bez pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.