Skocz do zawartości

Zestaw dla nowicjusza na zimę


Harvey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

Będzie to mój pierwszy post na forum, więc liczę na Waszą pomoc i (w razie czego) wyrozumiałość ;)

Chcę zakupić zestaw do przygotowania autka na zimę. Chodzi mi o to, żeby dobrze przygotować powierzchnię, aby wosk jak najdłużej poleżał sobie w okresie zimowym.

 

To co sobie wybrałem (po przeglądnięciu wielu tematów na forum) wygląda tak:

-Szampon Dodo Juice BTBM,

-Usuwanie smoły, lotnej rdzy - "Trix" od CarPro,

-Glinka: BILT-HAMBER Auto Clay Regular,

-Cleaner pod wosk: Dodo Juice Lime Prime Pre-wax Cleanser (tutaj mam największy dylemat),

-Wosk: Collinite 476s Super Doublecoat Paste - standardowo chyba najlepsze zabezpieczenie na zimę.

 

Proszę o weryfikację tego zestawu. Głównie mam wątpliwości jeśli chodzi o cleaner pod Colli. Wiem, że ten Lime Prime jest bardzo dobry, ale może coś odpowiedniejszego polecicie pod ten wosk?

 

Ps. oczywiście rękawice do mycia, dwa wiadra, ręczniki do osuszania, oraz MF posiadam. Nie pisałem o tym, bo na tym forum to oczywista oczywistość :-]

 

Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że najlepszym rozwiązaniem będzie przelot IPA i na to wosk (bez cleanera) .

 

nie bez cleanera, bo samo IPA nie oczyści lakieru. (cleaner - IPA - coli)

 

Harvey, jak pod coli to możesz brać duragloss 652 lub Auto Finesse Tough Prep Pre Sealant Cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, dziękuję ;)

Wybrałem tego Lime Prime'a, bo ma właściwości lekko ścierne usuwające oksydację, zmatowienia, plamy pozostawione przez wysychające krople wody.

Ale z tego co widzę ten Duragloss 652 też ma podobne właściwości :o

 

A reszta rzeczy? Glinka będzie dobra? Nie lepiej wziąć całkiem miękką jak na pierwszy raz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinkę wzięłabym valetpro yellow polo clay delikatną. Zamiast trixa wzięłabym prickborta i iron off od shiny garage.

Tak zrobię :) Dzięki jeszcze raz ;)

 

Kolejność taka: Prickbort, SG Iron Off, glinka, później cleaner i na koniec wosk będzie odpowiednia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wytykać nieuwagi, tylko dowiedzieć się, czy rezygnacja z IPA ma jakieś uzasadnienie. Użytkownik Krd zasugerował mi, że jeśli nie robi się polerki, to z IPA można zrezygnować zupełnie. Choć może nadinterpretowuję jego wypowiedź, to było w trochę innym kontekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wytykać nieuwagi, tylko dowiedzieć się, czy rezygnacja z IPA ma jakieś uzasadnienie. Użytkownik Krd zasugerował mi, że jeśli nie robi się polerki, to z IPA można zrezygnować zupełnie. Choć może nadinterpretowuję jego wypowiedź, to było w trochę innym kontekście.

 

Wiesz co ja jestem początkujący w tym temacie :/ Na pewno nie będę robił teraz polerki ( czyt. korekty). Chcę tylko nałożyć wosk żeby zabezpieczyć lakier przed zimą. Korektę machnę na wiosnę :good:

Co do IP'y to ja osobiście uważam, że na pewno nie zaszkodzi przelecieć nią lakier przed woskiem, żeby jeszcze lepiej odtłuścić powierzchnię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Vespa, w Twoim przypadku chodzilo o odtluszczanie IPA samochodu po myciu, co jest kompletnie niepotrzebne.

 

Jak cleaner pod woski i na to sealant to ipa miedzy nimi, jak cleaner pod sealanty to mozna sie bez ipy obejsc.

Akurat przed Colli 476, ktory wybrales warto wczesniej odtluscic lakier ipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY MAM Z PB BLAK HOLE GLAZE A NA TO CHCĘ NA ZIMĘ POŁOZYĆ FINISH KARE 1000P. TO BĘDZIE DOBRE POŁĄCZENIE.A I JESZCZE JEDNO CZY PO PB GLAZE UŻYWAĆ IPY JEŚLI TAK TO JAKIEJ NAJLEPIEJ?mYŚLAŁEM O http://autonablask.pl/produkt/ipa-izopropanol/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedrek1980 - wydaje mi się, że chodziło o Twoje pytanie, a nie o wosk... Zadajesz pytania, za które "świeży" forumowicz zebrałby "op..r...", a przecież jesteś na forum od prawie 2,5 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedrek1980 - na zimę, pod sealant jakim jest FK, nie stosuje się żadnego środka typu politura/glaze, bo sealant szybko spłynie z lakieru razem z tym środkiem. Chyba, że masz możliwość co miesiąc powtarzać cały proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rzecz do coli - kup sobie quick detailer jakiś, niestety z coli tak jest że ciągnie kurz a jak oblecisz qd to problem będzie z głowy

 

QD akurat posiadam w swoim skromnym arsenale ;)

Dokładnie mam AngelWax'a QED - nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.