Skocz do zawartości

Przyciąganie kurzu w zależności od wosku


Kaliber93mm

Rekomendowane odpowiedzi

Przyciąganie kurzu do świeżo nawoskowanej powierzchni lakieru jest często zauważalnym problemem wśród niektórych wosków. Które woski według Was cieszą się najlepszą opinią, to znaczy, po aplikacji jakich wosków osiadanie drobnych pyłków kurzu jest najmniejsze? Czym jest to spowodowane? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrostatyką i stopniem porowatości powierzchni. Rzeczywiście widać bardziej przyciąganie, ale na nienawoskowanej z powodów czysto optycznych. Na matowych powierzchniach kurzu tak nie widać-odbijanie światła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, że niektóre produkty są bardziej podatne na przyciąganie kurzu. Nie chcę siać zamętu i zostać posądzonym o reklamę dlatego nie chcę operować nazwami.

Sensownym rozwiązaniem jest nałożenie 2 warstw (żeby mieć pewność, że zabezpieczenie jest), a później zafunduj furce przetarcie MF i jakimś QD. To powinno zgasić efekt elektryzowania powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przed przetarcie MF i QD, w przypadku wosków naturalnych zwłaszcza, dobrym pomysłem jest wystawienie auta na słońce albo wygrzanie go lampami, żeby wosk się "spocił". wtedy oprócz redukowania osiadania pyłków i kurzu pozbywamy się mogących powstać paskudnych smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, ile i jakimi lampami sugerujesz wygrzewanie? pomysł, szczególnie na zimę super, ale ja osobiście dysponuję tylko podwójnym halogenem na stelażu, trzebaby lampe przestawiać z 50 razy ;)

 

I jeszcze takie pytanie, w temacie kurzu wiec nie będe zakładał nowego wątku ;)

Macie jakieś doświadczenia i porównanie między miotełką do kurzu megsa http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=334 ,

a swissvaxa tą: http://www.swissvax.pl/index.php?id=46&tx_produkty_pi1[prod]=66 lub tą http://www.swissvax.pl/index.php?id=46&tx_produkty_pi1[prod]=85

Ceny swissvaxa bardziej konkurencyjne, myślę, że wielkościowo nawet by ta mniejsza starczyła do sporadycznego użycia, natomiast jak wygląda ich działania w ogóle i jak po dłuższym użytkowaniu? Megs niby tylko trzeba wytrzepać, sv ma dedykowany impregnat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz czas na zabawe to wystarczy i jeden halogen, ew. troszke slonca nawet jak na dworzu nie jest zbyt cieplo. Kiedys odwiedzil mnie Julian i jego auto stalo na dworzu a dzien wczesniej byl nalozony wosk. Slonce wyszlo doslownie na kilkanascie minut i wosk sie spocil a na dworzu bylo moze 5-8 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ridlej, ja używam podobnej do dużej SV i powiem Ci szczerze, że lubie nimi odkurzac moje furki w garażu, natomiast sam Hubert stwierdził, iż beż płynu który mają w ofercie przecierania daje słabsze efekty.

Prawda jest taka, iż płynu nie kupiłem i nie używałem, duster troszke sie zakurzył, ale mogę się z Hubertem zgodzić, gdyż zauważam podczas wycierania auta z kurzu efekt rozdmuchiwania go po powierzchni.

 

[ Dodano: 25 Styczeń 2010, 10:22 ]

P.S. Wygrzewanie... A co jak ja mam w garażu ustawiona temperaturę na 23 stopnie?

Czy musi byc mimo wszystko cieplo ze światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczcie mi po co wosk ma się "spocić" ?

 

Niektóre woski mają taki skład (m.in. zawartości olejków), które się "pocą" na lakierze i wygląda to tak jakby były jakieś plamy od złego wypolerowania wosku. M.in. Zymol Vintage jest takim woskiem, którego po nałożeniu i pierwszym wypolerowaniu trzeba zostawić na kilka h żeby się "wypocił" i wtedy go ponownie wypolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja mam dustera typu miotełka. Taki jak SV.

I należy go konserwować fluidem, również z SV, by lepiej przyciągał cząstki kurzu.

 

Łukasz, dzięki za info. To muszę kupić jakąś globalnie ogromną lampę...

Coś wykombinuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę kupić jakąś globalnie ogromną lampę...

Przemku może coś takiego http://www.budujesz.pl/produkt/5991?utm ... ntent=5991 to służy do grzania :)

tylko do tego trzeba by oprawki, trzeba z tym uważać bo bardzo się nagrzewa o można nieźle się poparzyć i to urządzenie jest bardzo delikatne, wystarczy niewielki wstrząs aby przepalić uzwojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.