Skocz do zawartości

Problem z odzyskaniem pieniedzy


Future

Rekomendowane odpowiedzi

A ja podpowiem jedną sprawdzoną przeze mnie metodę na dłużników i cwaniaków:

 

Postraszysz ich Policją, Internetami, bojaźnią bożą to będą ściemniać lub oleją ale jest lepszy sposób. Zrób mały research w necie, znajdź kolesia np na FB a dalej jakiś kontakt z jego rodziną, dziewczyną, żoną.. obojętnie z kimś, byleby z rodziną. Następnie kontaktujesz się z taką osobą i grzecznie pytasz czy mają kontakt do tego i tego, bo jest taka sprawa (tu wyłuszczasz sprawę) a nie masz skutecznego kontaktu (nie możesz się dodzwonić czy skontaktować). Istnieje duża szansa, że sprawa szybko się wyjaśni. Ludzie nie boja się tego co ktoś o nich napisze czy Policji, ale przed rodziną zawsze chcą być czyści. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio zawieszenie w moim aucie i kupiłem w sklepie stacjonarnym gumowe podkładki na amortyzatory koszt 140 zł :shock: Gosciu sprwdził po vinie i zamówił na następny dzień. Mój mechanik próbował założyc ale okazało się ze są nie takie bo za mały otwór miały. Pojechałem do sklepu po 3 dniach od zakupu zrobic zwrot ale nie chcą przyjąśc bo mówią ze tą cześc zamawiali specjalnie dla mnie i ze jest to częśc oryginalna bmw i przy zamawianiu mówili mi ze zwrotów niema oczywiscie ja nic takiego nie słyszałem (zwykła ściema). Mówie ze mi są nie potrzebne i bedą lezec w domu a oni jak wezmą to sprzedadzą komuś, na to oni ze tego nie sprzedadzą bo do bmw e34 mało części sprzedają. Powiedzieli mi również ze to czy oni przyjmą częśc to zależy od ich dobrej woli :shock: Można coś z tym zrobic :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverick86, do hurtowni przecież zwrócić mogą. Dlatego ja części prawie zawsze zamawiam przez mechanika ;)

A co do zwrotu to na mój rozum jeżeli wszystko jest ok, a Ty masz swoje "widzimisie" to przyjęcie zwrotu to ich dobra wola. Ale jeżeli część nie pasuje to już można myśleć o niezgodności towaru z umową. Jeśli źle rozumuje to niech ktoś poprawi ;)

Skoro dobierali po VINie to powinno pasować, ale czy nie masz przypadkiem nieoryginalnych amortyzatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies 4miesiące temu :o

 

NIE

 

zdecydowanie TAK

Dla mnie nie jest istotne czy okradł mnie ktoś na 60zł czy 600zł. Jeśli dziś popuścisz kradzież na 60zł następnym razem ktoś okradnie Cię na 600zł a potem na 6000zł...

Cwaniaczek tylko czeka na takich jak Ty co popuszczą bo to "tylko" 60zł i takich zrobi setke w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus

PostWysłany: Dzisiaj 1:43 Temat postu:

Maverick86, do hurtowni przecież zwrócić mogą. Dlatego ja części prawie zawsze zamawiam przez mechanika ;)

A co do zwrotu to na mój rozum jeżeli wszystko jest ok, a Ty masz swoje "widzimisie" to przyjęcie zwrotu to ich dobra wola. Ale jeżeli część nie pasuje to już można myśleć o niezgodności towaru z umową. Jeśli źle rozumuje to niech ktoś poprawi ;)

Skoro dobierali po VINie to powinno pasować, ale czy nie masz przypadkiem nieoryginalnych amortyzatorów?

 

Do hurtowni nie mogą bo jest to częśc oryginalna bmw a przy zamawianiu podobno poinformowano mnie (czego napewno nie zrobiono) ze takich rzeczy nie zwracają.

O niezgodnoś towaru też nie moge zwrócic bo mówią ze sprawdzali po vinie i to moja wina :/

Nie wiem o co chodzi z tym vinem bo np. amory też nie pasowały i musiałem oddac ale to w innym sklepie i poszukac nowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus

PostWysłany: Dzisiaj 1:43 Temat postu:

Maverick86, do hurtowni przecież zwrócić mogą. Dlatego ja części prawie zawsze zamawiam przez mechanika ;)

A co do zwrotu to na mój rozum jeżeli wszystko jest ok, a Ty masz swoje "widzimisie" to przyjęcie zwrotu to ich dobra wola. Ale jeżeli część nie pasuje to już można myśleć o niezgodności towaru z umową. Jeśli źle rozumuje to niech ktoś poprawi ;)

Skoro dobierali po VINie to powinno pasować, ale czy nie masz przypadkiem nieoryginalnych amortyzatorów?

 

Do hurtowni nie mogą bo jest to częśc oryginalna bmw a przy zamawianiu podobno poinformowano mnie (czego napewno nie zrobiono) ze takich rzeczy nie zwracają.

O niezgodnoś towaru też nie moge zwrócic bo mówią ze sprawdzali po vinie i to moja wina :/

Nie wiem o co chodzi z tym vinem bo np. amory też nie pasowały i musiałem oddac ale to w innym sklepie i poszukac nowych

 

Może to VIN nie pasuje do fury? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BMW są części, gdzie po samym VINie nie sprawdzisz, bo były zmiany w produkcji itp.

Czasami tylko wyjęcie części i sprawdzenie jej numeru lub... kumaty sprzedawca w sklepie, jak np. panie na Narbutta w Wwie ;)

 

Poza tym co to za tłumaczenie, że po VIN zamówił?

Weź sobie sam sprawdź w ETK - założę się, że będzie więcej niż 1 wybór danej części...

Zamówił nie to co trzeba i fin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co to za tłumaczenie, że po VIN zamówił?

Weź sobie sam sprawdź w ETK - założę się, że będzie więcej niż 1 wybór danej części...

Zamówił nie to co trzeba i fin.

 

Sprawdziłem tak jak pisałeś po nr vin i okazuje się ze nie tą częśc przysłali :shock:

Dzwoniłem do sklepu i gośc mówi ze on skontaktuje się z firmą z kąd brał i jeśli oni uznają swój błąd to on to przyjmie. Bo gościu który mu to dawał to mówił ze z tym nr musi do mojego zawieszenia pasowac. A ja sprawdziłem na realOEM.com i pasuje do wszystkich modeli tylko nie do mojego. W poniedziałek mam się skontaktowac ze sklepem i powiedzą mi co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Sprawdziłem tak jak pisałeś po nr vin i okazuje się ze nie tą częśc przysłali :shock:

Dzwoniłem do sklepu i gośc mówi ze on skontaktuje się z firmą z kąd brał i jeśli oni uznają swój błąd to on to przyjmie. Bo gościu który mu to dawał to mówił ze z tym nr musi do mojego zawieszenia pasowac. A ja sprawdziłem na realOEM.com i pasuje do wszystkich modeli tylko nie do mojego. W poniedziałek mam się skontaktowac ze sklepem i powiedzą mi co i jak

 

tia... a co Ciebie obchodzi skąd on wziął i co teraz zrobi z tą częścią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia... a co Ciebie obchodzi skąd on wziął i co teraz zrobi z tą częścią?

Dzwonił do mnie chwile temu gościu ze sklepu i powiedział ze rozmawiał z firmą z której biorą towar i okazało się ze nr częsci którą potrzebowałem już nie robią i dlatego dali tą złą bo myśleli ze bedzie pasowac. Mam podjechac do sklepu w poniedziałek i wszystko się wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że pod tym adresem odebrała pełnoletnia osoba. To nie USA, że musi być do rąk własnych.

 

Co do zwrotu towaru, zwrócić można tylko i wyłącznie to, co (wszystkie warunki muszą być spełnione):

- kupiliśmy jako osoba prywatna (na paragon) - kupując "na firmę" nie przysługuje prawo do zwrotu

- kupiliśmy poza lokalem (emailowo, allegro, sklep www)

- kupiliśmy na podstawie oferty sprzedającego (aukcja, strona internetowa, ulotka, katalog)

- towar nadaje się do dalszej sprzedaży jako nowy

- towar był nowy, a sprzedawał go sklep

 

czyli np:

 

- Kupiliśmy sobie kamerę, a wzięliśmy dla szwagra fakturę na jego firmę. Nie ma zwrotu

- ktoś ma na allegro opony 195/40/17, dzwonimy/piszemy do niego, czy ma 205/40/17. Nie ma zwrotów

- kupiliśmy przez allegro wiertarkę, testujemy ją, zrobiliśmy na niej rysę/plamę. Nie ma zwrotu

- kupiliśmy telefon "powystawowy". Nie ma zwrotu

- Kupiliśmy nowy tablet, od osoby prywatnej. Nie ma zwrotu.

 

Towar odsyłamy na nasz koszt, a sprzedawca ma oddać kwotę zapłaconą za towar i za wysyłkę od sprzedawcy do klienta (chyba, że kupiliśmy np. 3 rzeczy a zwracamy jedną, wtedy tylko za towar).

 

Oczywiście, to co piszę wyżej dotyczy prawnych możliwości zwrotu. Sprzedawca może (ale nie musi - zależy to wyłącznie od niego) przyjąć zwrot niespełniający w/w wymagań.

 

Mówimy tutaj o zwrocie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.