Skocz do zawartości

Aquartz PPF, T-cera , Titanium v2


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Chętnie to zrobię ( zapraszam V6)

problem z Piotrem13 polegał na tym , ze nałożył dobrze , ale za szybko powłoka dostała wodę..

jeśli powłoka nie zostanie wygrzana lampami lub nie "dojrzeje" w temp. pokojowej , to nie ma szans.

Powłoka w tym przypadku straciła swoje właściwości po pierwszym wodnym teście....

Bazą tych preparatów jest woda - tak jak w przypadku farb wodnych wodą można powłokę zmyć zanim się nie utwardzi.

Zaznaczam , Piotr13 położył ją dobrze , ale nie miał warunków aby ""dojrzała".

Przez chwilę nie odzywałem się , ponieważ chciałem sprawdzić działanie powłok położonych zgodnie z zaleceniami producenta - nic takiego jak na zdjęciach nie ma miejsca. Tak jakby to nie był AQUARTZ.

Jest jeszcze jeden argument, który zastanawia - nie jestem naukowcem , ale konsultowałem to ze specjalistami w branży nanatechnologii - badali te powłoki ( prywatnie) , w powłokach bazujących na nanotechnologii mogą być jakieś różnice , ale NIE TAK SPEKTAKULARNE !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się zgodzę, warunki nie były do końca spełnione, ale wcześniej nie było też mowy o promiennikach i unikaniu wody przez 7 dni. Nie jest to pierwsza powłoka którą położyłem i zawsze wszystko było dobrze. G1 na szybach dostał wodę po 8 godzinach i zachowuje się idealnie.

 

Uważam, że rozpisywanie się nad tym "testem" nie m sensu ze względu na to, że powłoki 9H nałożone na auta mają bezwzględny zakaz odwiedzania przez 7 dni myjni. i po temacie.

Czekam na Twój "test". Chętnie porównam wyniki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że rozpisywanie się nad tym "testem" nie m sensu ze względu na to, że powłoki 9H nałożone na auta mają bezwzględny zakaz odwiedzania przez 7 dni myjni. i po temacie.

 

Mają zakaz stosowania chemii - wodą przeważnie po 24/48h mogą dostać.

Auta w studiach nie stoją 7 dni po aplikacji a deszcz może spaść zaraz po wyjeździe, więc trochę głupoty piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że rozpisywanie się nad tym "testem" nie m sensu ze względu na to, że powłoki 9H nałożone na auta mają bezwzględny zakaz odwiedzania przez 7 dni myjni. i po temacie.

 

Mają zakaz stosowania chemii - wodą przeważnie po 24/48h mogą dostać.

Auta w studiach nie stoją 7 dni po aplikacji a deszcz może spaść zaraz po wyjeździe, więc trochę głupoty piszesz.

 

Dokładnie. 24 h bez wody a później kilka dni bez chemii.

 

Ok panie producent co dalej? Poślijcie może próbki np 5 ml żeby wysmarować błotnik, czy maskę do kilku osób/studiów i niech każdy wrzuca jak to wygląda. Będzie taki wóz albo przewóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podejmuję wyzwanie

ale tylko z osobami, które mają doświadczenie z powłokami 9H i są w stanie zagwarantować prawidłowe warunki aplikacji, ewentualnie są w stanie zagwarantować prawidłowe warunki aplikacji i chcą powłoki Quartz wypróbować, pod kątem ew. współpracy.

 

Ponadto krótkie komentarze do wypowiedzi powyżej:

7 dni - istotnie trudno to wytrzymać , ale co innego deszcz ,co innego lanca na bezdotyku

Piotr13 - to ze Ktoś bardziej doświadczony od Ciebie kładł - nie znaczy, że zrobiłeś to źle , a doświadczenie nic nie ma tu do rzeczy, bo na tych powłokach nie pracował wcześniej tak jak i Ty.

Nie ma co kruszyć kopii , zgadzam się z NOVUSEM - potrzebuję opinii kilku niezależnych studiów- i w tym kierunku podejmę stosowne działania

Pozdrawiam, dziękuję i ZAPRASZAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że rozpisywanie się nad tym "testem" nie m sensu ze względu na to, że powłoki 9H nałożone na auta mają bezwzględny zakaz odwiedzania przez 7 dni myjni. i po temacie.

 

Mają zakaz stosowania chemii - wodą przeważnie po 24/48h mogą dostać.

Auta w studiach nie stoją 7 dni po aplikacji a deszcz może spaść zaraz po wyjeździe, więc trochę głupoty piszesz.

 

Co do pisania głupot to dla mnie jest różnica między deszczem, a użyciem lancy i sprawdzenie powłoki wodą pod ciśnieniem.

Sam miałem przypadek wyjechania autem ze "świeżą" (24H) powłoką AQuartzu na deszcz, powłoka była nie wygrzana, a temperatura powietrza nie odpowiadała średniej temperaturze powietrza (25 stopni), efekt był taki że auto dostało kolejną powłokę po powrocie.

Jest to kolejny przypadek o którym ja wiem, że powłoka nie została nałożona z należytą starannością. Najłatwiej jest krytykować produkt tym bardziej, że jest nie znany na rynku, a nikt nie bierze pod uwagę innych czynników, które mają jednak znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania powłoki.

Przetestowałem wszystkie powłoki Aquartzu, jestem zadowolony z nakładania jak i z efektu końcowego jakim jest wygląd auto po nałożeniu powłok. Robiłem auta w kombinacji 2+2 (2xPPF + 2xV2, t-care bądź tytanium). Stosowałem też reloada. Efekty wizualne są naprawdę bardzo dobre. Ochrona mechaniczna - górna półka.

Podnosicie też efekt kropelkowania, w przypadku tych powłok efektem końcowym odpychania wody jest kropelkowanie ale wcześniej zachodzi zjawisko sheetingu i sprawa jasna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih, to nie tak hop siup, widziałeś jakie AQUARTZ postawił wygórowane wymagania:

Oczywiście podejmuję wyzwanie

ale tylko z osobami, które mają doświadczenie z powłokami 9H i są w stanie zagwarantować prawidłowe warunki aplikacji, ewentualnie są w stanie zagwarantować prawidłowe warunki aplikacji i chcą powłoki Quartz wypróbować, pod kątem ew. współpracy.

Czyli nawet jeśli łaskawie produkt zostanie Ci udostępniony nieodpłatnie, to jeśli się spodoba jesteś zobowiązany nawiązać długoterminową współpracę. Czyli wszystkie swoje siuwaksy możesz wyrzucić do kosza bo od tej pory nie będziesz używał niczego innego.

 

Proszę was, tyle razy się deklarowaliście że chętnie produkt przetestujecie. Za darmo, w ramach waszego wolnego czasu z użyciem waszych prywatnych samochodów. Nie - najlepiej jakbyście ten produkt kupili a pisząć pochlebną recenzję wykazali się swoim wieloletnim doświadczeniem w kładzeniu powłok 9H.

 

Pan dystybutor chyba nie trafił w target oferując swoje produkty na tym forum. Docelowymi odbiorcami jego produktów są myjnie samochodowe, które jako pozycję "premium exclusive" w swoim cenniku mają usługę "ręcznego pastowania lakieru". Coś jak z powłokami teflonowymi.

 

 

aquartz.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie

poprzedni komentarz - ciekawe wnioski , ale kompletnie nie trafione...

zwłaszcza to "pastowanie lakieru" ... grzecznie powiem "logika z inne planety"

Nie stawiam wymogu wyłączności , ani obowiązku współpracy, raczej chodzi mi o wyeliminowanie wysyłki do przypadkowych osób.

Chcę wiedzieć do kogo produkt trafia i to chyba nic dziwnego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra daj te 5 ml kilku osobom co kładły 9h i wiedzą co i jak.

Nie chodzi tu o darmowe zabezpieczanie pojazdu tylko jeden element testowo. (zaraz będzie milion postów żydków do testowania jak np z Vampirem :D)

Można pokusić się nawet o zrobienie 50/50 na masce jeżeli ktoś dysponuje innymi powłokami.

 

Jeżeli tutaj wyjdzie dobrze to podziękujecie za obronę powłoki i marki, podacie sobie dłonie i tyle.

Jeżeli te powłoki również padną to 8-) trudno.

 

Wyeliminujecie tym sposobem margines zwany "błędy w aplikacji"

 

To oczywiście tylko sugestia, zrobicie jak będziecie uważać, jednak działał bym czym prędzej bo takie przestoje nie wpływają chyba dobrze na opinię o marce, a to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zaraz będzie milion postów żydków do testowania jak np z Vampirem )

"Żydków"? :lol: mi ta ilość wystarczyła na umycie 2 kół. Poźniej i tak kupiłem 0,5L. A firma dostała darmową reklamę. Wystarczy wpisać w google "adbl vampire" i kliknąć grafika.

Tu natomiast nie spodziewałbym się masy chętnych do testowania. Bo więcej z tym roboty, warunki aplikacji rygorystycze, pierwsze testy nie zachęcają, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem wszystkie powłoki Aquartzu, jestem zadowolony z nakładania

PPF też się dobrze nakładał ?

 

Podnosicie też efekt kropelkowania, w przypadku tych powłok efektem końcowym odpychania wody jest kropelkowanie ale wcześniej zachodzi zjawisko sheetingu i sprawa jasna!

 

Widzę, że kolega bardziej doświadczony :good:

Masz jakieś zdjęcia zachowania wody? Chętnie zobaczę ( bez cienia złośliwości ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękitny przecinak nazwijmy to zaprzyjaźniony więc będzie obiektem testowym.

 

Maska odświeżona Megsem 101+ Menzerna 2500 + Menzerna 4000

Następnie 3 krotnie zlana IPĄ i jeszcze 2 razy inspekcyjnym od Kocha. Totalnie jałowa.

 

Temperatura maski w momencie aplikacji ok 18,5 stopnia.

Temperatura w pomieszczeniu ok 18-20.

 

Oto jak zostały przydzielone powłoki:

 

Tsv6aBxhJWK344U3JzDFVDSdibtWQZa6dpcked4_GTQ=w800-h479-no

 

 

Na środku była taśma więc będzie widać co i jak.

 

Aplikacja zakończona ok 13.30 dnia 23.10.2014 czyli postoi w ciepłym (ok 18-20 stopni) garażu do soboty minimum 14.00

 

Dodajmy, że aplikacja pod okiem przedstawiciela Aquartz więc z góry odrzucamy błędy aplikacji.

 

Pierwsze mycie nastąpi 2-3 Listopada, czyli 10-11 dni bez chemii. Auto będzie myte tylko przeze mnie i po bożemu. Piana aktywna, dwa wiadra, owcza wełna, britemax.

 

Zobaczymy

 

PS następne zdjęcia będą lepszej jakości bo wróci aparat z serwisu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od wszelkiej maści powłok, bo używam zaledwie kilku ale z aplikacją na mokro się jeszcze nie spotkałem. Skoro ktoś to tak wymyślił to chyba musimy tak robić.

 

Jutro dołożę na błotniki i dach UNC-Ra tak żeby to jakoś ciekawiej wyglądało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplikacją na mokro się jeszcze nie spotkałem. Skoro ktoś to tak wymyślił to chyba musimy tak robić.

Co musimy to jedno, a jak wychodzi to drugie. Udało się bez problemu położyć PPF, bez smug, nie zasychał szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.