Skocz do zawartości

Aquartz PPF, T-cera , Titanium v2


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dzisiaj na warsztacie następne produkty od Aquartz ( PPF , T-cera , Titanium V2 )

Nie będę umieszczał opisów produktów, każdy może sobie przeczytać na stronie dystrybutora :good:

www.aquartz.pl

 

 

 

Żeby powłoki miały dobre powierzchnię dach poddałem korekcie ( FG 400 na MF i Koch Antihologram na czerwonym Urbanie, całość przemyta 2 razy zmywaczem silikonowym od Novola). Dach podzieliłem taśmą, zaraz będzie wiadomo po co:

 

DSC07727.jpg

 

Najpierw PPF, ma pełnić rolę podkładu, nie trzeba go stosować, ale z nim ma być "bardziej" niż bez niego:

DSC07728.jpg

DSC07729.jpg

 

Aplikacja według instrukcji to: zmoczyć ręcznik, mocno wycisnąć , na wilgotny ręcznik kilka psiknieć PPF, przetrzeć lakier i zaraz spolerować suchym ręcznikiem. Wydaje się proste. I w sumie tak było, tam gdzie panel był chłodny wszystko działało tak jak obiecuje producent, ale tam gdzie panel był trochę cieplejszy :thumbdown:

Mazał się, za nic w świecie nie mogłem sobie poradzić, pomogło spryskanie małą ilością wody. Jest bardzo wrażliwy na temperaturę :roll:

DSC07730.jpg

 

Efekty po, wyciągnął trochę ziarno z lakieru, trochę większa szkilstość. Może swoje zalety pokazał by na bardziej zniszczonym lakierze:

DSC07732.jpg

DSC07733.jpg

DSC07734.jpg

 

Zgodnie z instrukcją miał odstać godzinę i można było na niego aplikować powłokę typu TOP. Dałem mu tą godzinkę, a nawet więcej. Tak prezentowało się to po PPF:

 

DSC07759.jpg

DSC07761.jpg

DSC07762.jpg

 

Dach podzieliłem na 3 części, 2 części dostały po powłoce TOP, jedna nie dostała.

Pierwsza T-cera, w zestawie aplikator i ściereczka zamszowa. Całość dobrej jakości, ściereczka mogła by być mniejsza:

DSC07763.jpg

DSC07764.jpg

 

T-cera aplikowałem przechylająć buteleczkę na aplikator z owinietą ściereczką:

 

DSC07765.jpg

DSC07767.jpg

Instrukcja poleca metodę na "krzyż" i tak, też się stało. Jak ktoś się przyjrzy to widać poziome i pionowe linie. Całość rozprowadza się bez żadnego problemu :good:

 

DSC07768.jpg

DSC07769.jpg

 

T-cera ma poleżeć 10 minut i po tym czasie nadaje się do polerowania:

 

DSC07770.jpg

 

Polerujemy:

 

DSC07774.jpg

DSC07775.jpg

DSC07776.jpg

 

Polerowanie bez żadnego problemu, jak dobry wosk :good:

 

DSC07777.jpg

DSC07778.jpg

 

Drugą powłoką jest Titanium V2, tu sposób aplikacji jest inny, nanieść za pomocą atomizera i wypolerować do połysku:

 

DSC07779.jpg

 

Polerowanie bez żadnego problemu, lekko, łatwo, przyjemnie:

DSC07780.jpg

 

Widać mocne wyciągnięcie ziarna:

 

DSC07781.jpg

 

No i jakieś odbicia:

 

DSC07782.jpg

DSC07785.jpg

DSC07786.jpg

DSC07787.jpg

DSC07804.jpg

DSC07805.jpg

DSC07839.jpg

DSC07840.jpg

DSC07841.jpg

 

 

Powłoki odstały swoje i jest czas na lanie wody:

 

DSC07848.jpg

DSC07849.jpg

DSC07850.jpg

 

T-cera:

 

DSC07851.jpg

DSC07852.jpg

 

Titanium V2:

DSC07853.jpg

DSC07854.jpg

DSC07855.jpg

 

Podsumowanie: Sczerze mówią mam dobre ale, mieszane uczucia, zacznę od aplikacji, z PPF mam średnio miłe wspomnienia ( ale to w sumie ze swojej winy ), samym powłokom TOP nie można nic zarzucić. Czuć, że jest bardzo ślisko, wygląd także na +. Zachowanie wody - nie ma tragedi, wodę odpychają bardzo dobrze, ale widać, że jest większa skłonność do dokładnego odprowadzania wody niż do tworzenia kropelek. Jeżeli chodzi o kropelki, liczyłem na coś troszkę lepszego. Może dystrybutor doda coś ciekawego, ale nie bardzo widzę różnicę w efekcie między Titanium i T-cera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Różnica V2 i T- Cera:

1. zakres temperatury pracy (T-Cera od 1 do 30 st. C., a V2 5-25 st.C)

2. odprowadzanie wody - niewidzialna wycieraczka ( T-Cera od 38km/h , V2 od 55km/h)

3. Cena - ale o tym w nowym cenniku od 1.09.br)

Ponadto pamiętajmy , że to nie wosk tylko powłoki 9H !!!

Niestety , nie mogę nic oprotestować, Jeśli chodzi o PPF , jest wrażliwa na temperaturę i w okolicach 25 st C zaczynają występować problemy z jej nałożeniem , zależy to jeszcze trochę od wilgotności. jeżeli stosujemy się do zaleceń producenta praca z powłoką jest naprawdę przyjemna. Nadaje się do nakładania ręcznego i maszynowego - wybitnie polecana profesjonalistom z doświadczeniem.

pamiętajmy , że każda powłoka może funkcjonować samodzielnie , ale zgodnie z zaleceniami producenta - najlepsze wyniki uzyskamy kładąc warstwę TOP na BAZĘ , czyli na PPF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stało.

 

I wszystko jasne. Nie ma szans, żeby powłoka zadziałała bez "odstania" pełnych 24 godzin w suchym garażu.

 

Miałem tak przy mojej pierwszej powłoce - zaaplikowałem rano, cały dzień było ciepło i sucho następnie w nocy opadła rosa i miałem krople dokładnie jak te z Twoich zdjęć.

Po tym niepowodzeniu nałożyłem jeszcze raz i odstawiłem auto do garażu na 24H. Lanie wody wykonałem po 48H i wszystkie "ingi" były kosmiczne.

 

Jak dla mnie to możesz śmiało ściągać te powłoki bo ten test nie ma już sensu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maq, Reload od Aquartz który też jest powłoką TOP, dostał wodę kilka godzin po aplikacji i radzi sobie bardzo dobrze. T-cera według producenta wstępne utwardzenie jest już po godzinie. Może miało to znaczenie, może nie. Czekam na Twoje wrażenia i kropelki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaaktualizuje i ten "test". Efekt średnio mnie zadowala. Gdyby nie test jednego z wyższych "rangą" użytkowników, podejrzewałbym błąd w aplikacji, ale widząc efekt na samochodzie osoby z dużo większym doświadczeniem, ten typ tak ( chyba ) ma.

 

DSC07980.jpg

DSC07981.jpg

DSC07982.jpg

DSC07983.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok , fakt

mnie się też to nie podoba.

ale nie ma opcji , aby powłoka bez pełnych 24 godz. w temp. najlepiej 25 st działała zgodnie z deklaracją producenta.

Najwyraźniej to będzie przyczyną takiego zachowania , zwłaszcza że na rurze wydechowej zachowuje się idealnie , a z racji jej umiejscowienia dostaje w kość porządnie.

To czego jej nie brakowało to temperatury - czyli powłoka miała okazję się utwardzić....

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 12 Wrzesień 2014, 15:33 ]

NO i jeszcze jedno

kropelkowanie jest jakie jest , a jak z sheetingiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQUARTZ, Woda schodzi, ale bardzo wolno. Ty jesteś dystrybutorem, ja tylko użytkownikiem, możliwe, że masz rację. Nie ma ludzi nie omylnych. Wiem, że więcej osób dostało powłoki do testu, liczę też na ich wrażenia. Szukając trochę w internecie, nie trudno się natknąć na takie opinie:

 

AQ is slick at first 2 days maybe , after that you wont feel much smoothness more than any other sealant.

same thing about the water beading effect.. not more than 1 month..

after a month you cant tell if anything is there... and last thing.. in summer time its a hell of a headache to apply it, cure very very fast on surface , if you hesitate you get white shadows/stains... and very hard to remove them..not to mention the marring force trying to wipe the stains off

i know exactly what is aquartz, i made this brand, tried to sell it for 1 year without success , and not to sell it to semi enthusiastic.. detailers who do it for living had problems to use it...

 

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr13

A wiesz , kto jest autorem tego postu.....

Sprawdź to bo nie jest to bez znaczenia

A co do tego, że nie trudno znaleść, chętnie poczytam innych autorów , jeśli znajdziesz....

Pomijam drobny fakt - czas jaki minął od ich ukazania się......

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23. Korzystanie z dwóch albo większej ilości kont skutkuje natychmiastowym banem.
:o

 

Panie Lesławie, zła temperatura, za ciepło, za zimno, za krótko, bez przesady, w sprzedaży mamy spory wybór powłok i jakoś potrafią wytrzymać na samochodzie ponad powyższe 2 tygodnie mimo, że niektórzy kładą je nawet na niedokładnie odtłuszczoną powierzchnię, nie mówiąc już o tym, że zaraz po aplikacji wyjeżdżają na deszcz, chłód itp.

Produkty powłokowe z firmy Aquartz po prostu nie wyszły, potwierdzone jest to zarówno przez profesjonalistów jak i przez "amatorów"(cudzysłów, bo nie wiem czy nasze forumowe grono możemy nazywać jeszcze amatorami ;) ) :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr13

A wiesz , kto jest autorem tego postu.....

Sprawdź to bo nie jest to bez znaczenia

 

Nie wiem, kto stoi za nickiem na forum. Z tego co pisze, wynika, że to były dystrybutor AQ.

 

 

Piotr13

A co do tego, że nie trudno znaleść, chętnie poczytam innych autorów , jeśli znajdziesz...{.

 

;)

 

Cheers Alan! Though I'm really not looking for help with the application . I'm merely stating what I've found because with the 6 cars that I've treated with Aquartz I still haven't had one come out with the finish I was looking for. I've tried every way of applying it...

i had a lot of troubles with applying nice, even coverage with aquartz. you could see patches where you could not buff off residue. i was doing everything by the book like Avi said. must speak to him about that problems i occoured.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.