Skocz do zawartości

Pasty i pady Rupesa


Eryczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Czy ktoś używał już past i padów od Rupesa?

Interesują mnie opinie / spostrzeżenia zarówno na temat padów gąbkowych jak i tych z mikrofibry. Mile widziane porównania do innych popularnych na rynku padów i past :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pady Rupes sa bardzo dobre i bardzo dobrej jakości.

Uzycie niebeskiego pada gabkowego na poczatku moze wydawac sie "zbrodnia" dla lakieru - w dotyku jest on dosyc straszny, cos jak papier 80 do drewna ;) - ale jak sie przezwyciezy strach to naprawde dobrze sie sprawdza do ciecia.

 

Pady MF tez sa OK, choc do ciecia ja wole pady Megsa - dzialaja troszke lepiej.

 

Rupes Zephir to bardzo, bardzo dobry "compound". Tnie mocno i zostawia naprawde dobre wykonczenie. Nie ma tez wielkich ilosci kurzu, o ile nie uzywasz zbyt duzo pasty i nie wypracowujesz jej zbyt dlugo.

Reszta past jest rowniez OK, zwlaszcza Diamond uzywany do ostatecznego wykończenia (jeweling).

 

Zajrzyj tutaj:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=19452

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja używam mikrofibr od rupes i past na lare epl 42v2 i 61. Gąbka finish jest bardzo fajna. Zrobiłem nią parę aut i nadal się trzyma. Pasta tnaca (zephir) ma moc, bardzo fajnie się ją wypracowuje i nie zostawia po sobie spustoszenia.

Moc cięcia fibr jest bardzo dobra. Póki co się nie rozlecialy, czego nie mogę powiedzieć o megs które kleilem juz 2razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

W sobotę zrobiłem kolejne podejście do pasty finiszowej Diamond Ultra na finiszowym padzie Ultra Fine. Pasta jest bardzo tłusta i zostawia fajny efekt ale nie udaje mi się jej nigdy wypracować :o - bez solidnego spryskania IPĄ nie idzie się jej pozbyć.

Ma ktoś jeszcze taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Domel, Keramik to "coś pomiędzy".

Do Menzerny 2500 (której nieco mocniejszym wg mnie odpowiednikiem jest QUARZ MEDIUM) sporo mu brakuje ale jest też znacznie mocniejszy od Menzerny 4500 (która konsystencją i sposobem pracy bardziej przypomina Keramika niż Menzerna 4000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.