Skocz do zawartości

AutoBrite Magifoam Yellow


Tworek

Rekomendowane odpowiedzi

ba806ee2ca026393.jpg

 

Test przeprowadzony w wolnej chwili czasu i w sumie przy doprowadzaniu auta po dłuższej trasie w deszczowej aurze :ad:

 

Kilka słów o samym produkcie :

 

Autobrite MagiFoam Yellow.

 

Skoncentrowana piana aktywna, o obojętnym odczynie pH posiadająca bardzo dobre właściwościach czyszczące. Zmiękczy i ułatwi usunięcie luźnego brudu, filmu drogowego oraz owadów z Twojego auta, stanowiąc doskonały etap w myciu Twojego auta (preWash). Maksymalna rozcieńczalność z wodą w stosunku 1:100. Bez wątpienia można stwierdzić, iż jest to jedna z pian, której trwałości spienienia nie dorównuje żaden produkt na rynku.

 

Sposób użycia:

 

MagiFoam została zaprojektowana głównie do używania za pomocą pianownicy, jak i lanc pianujących. Wystarczy nalać do zbiornika urządzenia odpowiednią ilość produktu (zależnie od oczekiwanego stężenia i ustawień pianownicy) i uzupełnić do pełna wodą. Następnie spryskać/spienić dokładnie auto, które zostało wcześniej opłukane wodą (warunek niekonieczny). Pozostawić na minimum 10 minut i spłukać dokładnie pod wysokim ciśnieniem. Im dłużej piana znajduje się na aucie, tym skuteczność "luzowania brudu" większa.

 

Uwagi:

 

- Proporcje rozcieńczania podane przez producenta są wartościami maksymalnymi.

- Rekomendowana proporcja przy użyciu lanc pianujących to 1:9 (100ml produktu i 900ml wody).

- Przy użyciu pianownic ręcznych (typu GLORIA) 25-40ml na 1L wody, zależnie od ilości wkładek filcowych i twardości używanej wody.

 

Jak każdy wie AutoBrite Magifoam to najlepsza piana na rynku, co za tym idzie najdroższa w "swojej klasie". Za 5 litrów zwykłej białej piany przyjdzie nam zapłacić 145zł, zaś za kolor około 195zł. Co nie zmienia faktu, że jest warta swojej ceny. Z tego co przeglądałem sklepowe strony, kolor żółty obecnie nie dostępny, mi kiedyś udało się kupić 5 litrów z uszkodzonego opakowania w transporcie (chyba). Znaleźć można niebieską i różową również w podobnej cenie co żółtą.

 

Stężenie jakie zastosowałem to 40ml na litr wody, przy 3 wkładkach filcowych z Glorii FM10, końcówka również z Glorii FM10.

 

Na początek film jaki udało się nakręcić :D

 

KLIKNIJ HD !

 

 

Ale do rzeczy, auto po dłuższej trasie, LSP praktycznie żadne, film drogowy jak widać pokaźniej grubości.

 

0ae72848d75c0ced.jpg

 

f70f43bbf8fa6480.jpg

 

71aaf86ef71bb74d.jpg

 

8412727d585227c7.jpg

 

977033b76a2e1738.jpg

 

a1dd597e1f1aa807.jpg

 

Piana po jednej minucie od aplikacji:

 

6680d1b350caf5fa.jpg

 

Po 3 minutach:

 

de034bd4017d0c0f.jpg

 

Po 10 minutach:

 

c59284b3e0c9dd03.jpg

 

Po 15 minutach:

 

0d34065df9723807.jpg

 

Piana nie zasycha, ciągle pozostaje wilgotna, co powoduje bezproblemowe spłukiwanie, które nie odkryje nam nieprzyjemnych przyschniętych plam, chociażby na elementach plastikowych, czy szybach.

 

a7bd1c4072d87c7e.jpg

 

283120e35b256522.jpg

 

98ff615d688ff817.jpg

 

175b06d33c460029.jpg

 

6c4722386145f06f.jpg

 

d96167a2d112fefa.jpg

 

 

Do tej pory wyszły dwie piany mocno dorównujące AutoBrite Magifoam , ale mimo to Magi zostaje jako nr 1.

 

To chyba tyle w temacie, nie ma co więcej pisać i powtarzać ochy i achy na temat tej piany.

 

Dzięki za uwagę i do następnego ! :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel, dokładnie seria kolorowej Magi ma na opakowaniu "kolorowe Magifoam", tę którą wskazałeś to zwykła, co nie zmienia faktu, że równie skuteczna.

 

maciek-drummer, przejrzyj ostatnie moje testy pian :good::good: Sam wyciągnij wnioski.

 

radex1978, możliwe obecnie dostępna tak jak pisałem, niebieska i różowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wyszły dwie piany mocno dorównujące AutoBrite Magifoam

 

Które według Ciebie to piany?

 

Tworek, Espuma? ValetPRO Advanced Neutral?

ciekaw jestem, bo AB troszkę za droga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie zależy mi na zapachach podczas pianowania, a czasem lubię się pobawić w "kolorowe" - idę patentem po taniości.

 

bienek, Leje 10-15ml ROSE lub GREEN i resztę uzupełniam "białą". Kolorki wychodzą bardzo zbliżone jak przy mocniejszych stężeniach. Domywanie na tym samym poziomie.

 

Kolor wychodzi wówczas taniej, bo z buteleczki 500ml mam jakieś 40-50 razy kolorowego pianowania, a nie tylko 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, Też dolewałem zwyklej magi do rose bo sama rose nie była taka dobra jak pomieszana ze zwykłą.

 

No dokładnie. Trzeba lać 10-15% więcej do roztworu - jest mniej ekonomiczna. Za to pachnąca i bardziej efekciarska. Jak kto lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam Koledzy troszkę odświeżę stary temat patrząc na wasze doświadczenie po latach testów, jaką obecnie byscie polecili piane od MagiFoam

ta za 145 zł

http://sklep.waxclusive.pl/pre-wash/710 ... am-5l.html

ta za 230 zl :shock:

http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... na-5l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Kamilu , za poradę ,mam rozumieć ze ta co podałem w linku za 145 jest tą o której mówisz --czy ona jest bezbarwna ?

ze zdjęcia wygląda na to ze ma żółty kolor

jakbym spytał ile dajesz na 1 l wody piany - podpowiesz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.