Skocz do zawartości

SOFT99 Authentic premium


misiu1990

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji wielkiego zamieszania jakie wprowadziła firma Soft99 poprzez Fusso coat, postanowiłem sprawdzić czy inne produkty tej firmy są równie zaskakujące i zasługujące na tyle uwagi co Fusso.

 

Wszystkie prace wykonywałem na moimi poczciwym codziennym wozidle ALFA ROMEO 145.

Na pierwszy ogień poszedł wosk Authentic premium.

 

Samochód został umyty silnim roztworem APC i Piany od SG, wyglinkowany( dla bezpieczeństwa) osuszony i przetarty IPA 1:1.

Wosk kładłem na jałowy lakier bez żadnego podkładu.

 

c7db5c51cd8387de.jpg

32eae4f90b922d03.jpg

0d3c9e1dc6ef2cc3.jpg

a3ee6338142f1e22.jpg

747a2954b62c78b7.jpg

84a62836f12eb640.jpg

32de9d26ac302e72.jpg

af634d8a84215652.jpg

 

Niestety tylko kilka zdjęć, ale coś tam pokazują. Od siebie dodam, że lakier nabrał ciekawej szklistości i fajnego odbicia. Za kilka dni postaram się wrzucić filmik z odpychania wody. Co do samego procesu aplikacji zużyłem 6g , ale powiem szczerze dawałem go ''na bogato''. Na lepszym lakierze i z odrobiną chęci można pewnie uzyskać wynik tych 3-4g na warstwę. Bardzo spodobał mi się aplikator. Jest dużo delikatniejszy niż ten dołączany do Fusso oraz jest na tyle duży, ze dobrze układa się w ręce.

O ile na uszczelkach nie zostawia śladu to już na elementach plastikowych tak fajnie nie jest ( więc nie zalecam mazania mim po wszystkim :D )

 

Aplikacja:

Według mnie aplikacja banalna, bardzo łatwo się rozciera po lakierze ( choć u mnie lakier początkowo był bardzo tępy, mikrofibra aż się haczyła;/ ) Z dotarciem też nie było problemu, wosk nawet na tak jasnym lakierze bardzo widoczny, po ok 10 min po przetarciu praktycznie znikał.

 

Postaram się co 2-3 tyg. wrzucać jakąś aktualizację. Sam jestem ciekaw zależności LOOK/WYTRZYMAŁOŚĆ.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na update - chyba ciężko będzie jakoś zdecydowanie przebić Fusso pod względem optycznym i kropelkowania. Trwałości jestem ciekawy - pomimo bogatego już zbioru wosków "zimowych", wciąż szukam czegoś nowego i interesującego ;-)

A fotki rzeczywiście "nie banglają".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszałem się coś z fotkami, ale powinny już działać :)

 

P.S.

Authentika nie zaliczył mi do wosków ''zimowych'' z uwagi na zawartość carnauby. Jest to wosk bardziej na wiosnę/lato i może być rywalem np. PB Red'a

 

P.S.

Prosił bym też bardzo moderatora o przeniesie do poddziału ''woski''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiu1990, fajnie, ze dowiemy się czegoś o następnym produkcie od Fusso99. :good:

 

A jak tam zapach, bo nic nie napisałeś? ;):idea:

 

PS> dlaczego w dziale: Tworzywa sztuczne, szkło ??? :idea:;) Może króryś z modów byłby uprzejmy przenieść do odpowiedniego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach:

Delikatny, niedrażniący, zdecydowanie nie chemiczny, czymś pachnie ale nie umiem powiedzieć czym :D

 

Oczywiście zły dział. Moja wina, zorientowałem się jak już dodałem temat. Przepraszam,

 

Odnośnie APLIKACJI :Edytowałem pierwszy post, żeby inni czytający mieli łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

Minęły 2 tygodnie. Samochód przejechało jakieś 600 km w różnej pogodzie ( kilka razy padało, kilka dniu bardzo słonecznych) lakier wyglądał przyzwoicie, niezbyt zabrudzony. Alfa spłukane wodą i umyte neutralnym szamponem od SG.

 

Bardzo dobrze zrzucanie wody, bardzo szybko idzie wytrzeć lakier do sucha, wygląd lakieru po umyciu bez zauważalnych zmian, kropelki na zdjęciach, ocenę pozostawiam Wam.

 

26e23f3fd7967089.jpg

8bf82186e643ba24.jpg

 

Lakier zroszony wodą z węża ogrodowego, efekt na masce.

 

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz aplikowałem Authentica na swoje auto. Opakowanie fajne, aplikator fajny i bardzo wygodny, aplikacja - bajka. Wosk jest bardzo tłusty, idealnie rozprowadza się po lakierze. Dwa maczania aplikatora i spokojnie można oblecieć bok w kombi. Jedyne czego mu brakuje to zapach. Mi wyraźnie przywoływał Colli, może był ciut delikatniejszy.

 

Jeśli chodzi o wygląd to albo miałem jakieś zwidy :kox: , albo rzeczywiście zrobił niesamowitą robotę. Po 1 warstwie lakier nabrał niesamowitej szklistości i głębi. Jutro wpadnie jeszcze jedna :evil:

Co do trwałości - to się okaże.

 

Pojutrze będę prawdopodobnie odświeżał polo w czerwonym akrylu to może uda mi się zweryfikować moje wrażenia. :mrgreen: Jeśli czas mi pozwoli to postaram się zrobić kilka fot :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
Będe robił tę samą kanapkę z BH i Authentica ale dopiero po korekcie czyli maj/czerwiec ;)

 

Wtedy sie podziele ;)

 

wyprzedziłam Cię trochę, wczoraj kanapka zrobiona, jak zawsze po BH śliskość już się sama wytworzyła, co do Authentica - lekki miodowy zapach, spoko w aplikacji jak i w docieraniu - efekt na teraz wow ;)

auto bez korekty, prosto spod chmurki

nie zdążyłam zrobić fotek przed i w trakcie mycia bo czułam na sobie spojrzenia wszystkich innych użytkowników myjni :dontknow:

efekt BH i Authentic'a

P4291644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.