Skocz do zawartości

Soft99 Glaco Q


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry... :-]

 

Kurcze, permanentny brak czasu. Chciało by się potestować, ale nie ma kiedy... :/ A jeszcze parę testów mam zaplanowanych ;)

 

Z racji drobnych zakupów, wpadła mi w ręce nowa na naszym rynku niewidzialna wycieraczka z modnej ostatnio stajni Soft99, Glaco Q.

 

detail_04168.jpg

 

Mimo iż mój G1 miał się zupełnie dobrze, postanowiłem sprawdzić jak to będzie działać.

 

Produkt dostarczany jest w opakowaniu w krztałcie "żelazka" ze zintegrowanym filcowym (chyba) aplikatorem. Muszę przyznać, że bardzo wygodny w użyciu :good:

 

Żeby nie było, postanowiłem najpierw usunąć siedzącego na szybie G1, za pomocą "heroiny", filcowego pada i DA:

y0sy.jpg

8z4g.jpg

ep0r.jpg

Tu pierwsza połowa szyby, druga zrobiona tak samo.

 

Na poniższym filmiku, jako ciekawostkę, widać jak dobrze trzymał się Gtechniq G1 (strona kierowcy) oraz jak dobrze oczyszczona jest szyba (strona pasażera) :-]

 

 

Potem umyłem auto, a na końcu na szybę poszła czysta IPA.

 

To wszystko działo się wczoraj... natomiast dzisiaj, aby dokończyć robtę, wstałem o 4:30 rano :kox::kox::kox:

 

producent Glaco Q obiecuje odpychanie wody od 45km/h, więc postanowiłem skonfrontować go ze sprawdzonym Gtechniq G3/5, który według mnie najszybciej zaczyna odpychać wodę, ze wszystkich "miejskich" wycieraczek na rynku.

Glaco, tak jak wspomniałem, nakładałem "żelazkiem" - naprawdę super wygodny sposób! :good: G3, tradycyjnie płatkiem kosmetycznym. W każdym przypadku zrobiłem 3 przejazdy: góra-dól, lewo-prawo, góra-dół.

 

bxuq.jpg

 

09aj.jpg

 

0xh0.jpg

 

Następnie było docieranie. W przypadku Glaco, po 10 minutach, lekko zwilżoną fibrą. Poszło naprawdę super szybko i łatwo. Z G3, tradycyjnie musiałem się namachać papierowym ręcznikiem. Tego w G3 najbardziej nie lubię :/

 

Go do polewania wodą i jazdy podczas deszczu, czekam aż produkty się trochę zwiążą oraz będzie padać, wtedy wrzucę filmiki. Aktualny przebieg to 21000 km, zobaczymy jak długo Glaco posiedzi.

 

EDIT:

 

Dokładam film wraz z opisem:

 

Udało mi się nakręcić mały filmik, niestety deszcz trwał 3 minuty od wyjazdu z garażu. Na filmie widać prędkość odczytywaną z GPS.

Jeśli się nie wyświetlają prędkości, należy włączyć napisy CC. Dla niecierpliwych, można zacząć oglądać od 0:47. Najlepiej fullscreen i HD.

 

 

Widać, że obiecanki producentów mają pełne pokrycie w rzeczywistości :song::song::song: Kropelki startują już od 28 km/h 8-)

 

Zobaczymy ile pożyje w takim stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktm950, zazdroszczę wczesnej pobudki, ja się obudziłem przed chwilą :P

 

A co do Glaco, to patent ze "zintegrowanym" aplikatorem jest spoko, choć ja miałem z nim do czynienia przy Aquapel'u (swoją drogą polecam tą NW, banalna aplikacja, ładnie zrzuca i jest względnie trwała - względnie, bo auto sprzedałem po pół roku a aquapel miał się dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Glaco, to patent ze "zintegrowanym" aplikatorem jest spoko

Dziś aplikator był nowy, także spoko. Bardzo jestem ciekaw jak zachowa sie, jak będę chciał aplikować produkt za np. kilka miesięcy ;):idea: Zobaczymy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się nakręcić mały filmik, niestety deszcz trwał 3 minuty od wyjazdu z garażu. Na filmie widać prędkość odczytywaną z GPS.

Jeśli się nie wyświetlają prędkości, należy włączyć napisy CC. Dla niecierpliwych, można zacząć oglądać od 0:47. Najlepiej fullscreen i HD.

 

 

Widać, że obiecanki producentów mają pełne pokrycie w rzeczywistości :song::song::song: Kropelki startują już od 28 km/h 8-)

 

Zobaczymy ile pożyje w takim stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś popadało, także mały update.

 

Szyba (jak i auto) nie myta od aplikacji, tyle co deszczówka i wycieraczki umyły. Przejechane 2500 km.

 

Dla przypomnienia: lewa połówka ekranu Glaco Q, prawa połówka Gtechniq G3 (G5)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainteresowanie testem i tak żadne także dziś ostatni wpis, co do testu.

 

Minęło 6800 km od aplikacji obu wycieraczek, oto jak się dziś zachowują. Ocenę pozostawiam każdemu indywidualnie:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy wyglądają jak kręcone w innym czasie

 

Może dlatego, że na obu padał "inny rodzaj deszczu" - na tym pierwszym raczej taka mżawka niż deszcz...

...w sumie na drugim, też słabo padało :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś minęło 9000 km od nałożenia i widać, że obaj zawodnicy już osłabli. Wycieraczki jeszcze działają, ale już zbyt słabo na moje wymagania.

 

Na tym kończę test ogłaszając remis w wytrzymałości i działaniu, z plusem dla Glaco Q za super nakładanie.

Jutro na całą szybę idzie Glaco Q - ale w sumie jak się zużyje to na przednią szybę i tak leci 4nano PV lub Gtechniq G1. Przy moich długich trasach lepiej się sprawdza wytrzymalszy produkt. Glaco Q (jak i Gtechniq G5) polecam dla tych, którzy robią mało i średnio kilometrów głównie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, wiem, że miałeś też G1, napisz proszę, czy GlacoQ/G5 zrzuca wodę rzeczywiście dużo szybciej (wcześniej) niż G1? Ja robię max 10000 km rocznie, to też zastanawiam się czy nie lepiej rzucić glaco raz na pół roku i mieć szybsze czyszczenie szyby.

 

Swoją drogą, super test, jak wszystkie Twoje ;) bardzo sobie cenię systematyczność :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem G1 i do niego powrócę, jak skończę Glaco. G1 zrzuca wodę trochę później niż G5 i Glaco, ale jest dużo wytrzymalsze. Jak widziałeś na pierwszym filmiku w pierwszym poście, po 20 000 km, dalej całkiem przyzwoicie zrzucał wodę.

 

Jak bym robił 10k rocznie jak Ty na pewno został bym przy Glaco lub G5 i najwyżej nałożył ponownie co 4-5 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i moje szyby zostały dopieszczone Glaco Q i jako ze to moja pierwsza NW moje odczucia co do niej są jak najbardziej pozytywne, to co najbardziej mnie miło zaskoczyło to aplikacja dzięki zintegrowanemu aplikatorowi genialnie się nakłada no i nie trzeba bawić się w jakieś tam płatki itp, docieranie po 10min bajka najpierw wilgotną szmatką a później czystą do sucha. Co do samego działania, potwierdzam że woda ucieka już od 20 km/h nawet tak drobne kropelki jak po porannej rosie. Ogólnie polecam szczególnie tym którzy szukają NW na pierwszy raz. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Moderator

g.pajak, jak sprawa wygladala po tych 29tys km? Odpychalo jeszcze wode? Tafla? Widac bylo ogolne pogorszenie hydrofobowosci x km wczesniej?

Pytam bo u mnie G1 ma w okolicach 26tys km i blisko poltora roku... i nigdzie sie nie wybiera, na czystej szybie od 60km/h woda ucieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, jak sprawa wygladala po tych 29tys km? Odpychalo jeszcze wode? Tafla? Widac bylo ogolne pogorszenie hydrofobowosci x km wczesniej?

Pytam bo u mnie G1 ma w okolicach 26tys km i blisko poltora roku... i nigdzie sie nie wybiera, na czystej szybie od 60km/h woda ucieka :)

Trochę nieporozumienie z tymi 29 tysiącami ;) Nakładałem jak stan licznika był 29K.

Glaco jak dla mnie to zawodnik, na ok 10k km, po tym czasie trochę słabnie, na tyle aby spokojnie jeszcze używać, ale też na tyle aby myśleć o ponownej aplikacji.

Jeśli chodzi o wycieraczki dla mało jeżdżących i głównie w mieście - polecam. :good:

 

Ja patę dni temu znów poszedłem w produkty długodystansowe, wrzuciłem 4nano PV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Czyli w sumie ten Glaco to jak Gtechniq G3/5 :)

Sprobuj kiedys moze machac testa typu 33/33/33. Wlasnie samych dlugodystansowcow, duzo jezdzisz to na wyniki nie trzeba bedzie czekac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.