Skocz do zawartości

Gdzie naprawie Karchera??


bond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pytanie do userow z mazowsza ( najlepiej Warszawa i okolice ). Pada mi Karcher objawy sa takie ze myje pulsacyjnie ok 10 min, po czym sie calkowicie wylacza. Potrzeba ok 20 min odpocznie i znow dziala. Co to moze byc ? Moze jakas drobna usterka i sam sobie poradze ? Jezeli nie prosze o jakis namiar na serwis? Moze ktos z Was sie tym zajmuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Objawy sa takie : podczas mycia auta Karcher od poczatku tak jakby na chwile traci cisnienie. tzn myje caly czas ale delikatnie przerywa cisnienie - sa spadki w cisnieniu. Wyglada to tak znalzlem film z yt :

 

 

i po ok 10 min takiego mycia Karcher sie wylacza i juz przez jakies 20 min nie da sie wlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo.

Albo oringi na zaworku ciśnieniowym porwane lub zaworek ciśnieniowy.

Musisz rozkręcić myjkę i dostać się do włącznika. Pod obudową włącznika zainstalowany jest zaworek ciśnieniowy, sprężyna się wyrobiła i rozłącza na w skutek wzrostu ciśnienia i ponownie włącza jak spadnie. Musisz go rozebrać i troszkę rozciągnąć sprężynę. Nie próbuj DOKRĘCAĆ! śrubki która trzyma sprężynę bo ona wkręcona jest na max i ją urwiesz. Zdemontuj z zaworka oringi/przekładki teflonowe a ten plastikowy palec od góry wykręca się. Musisz podgrzać zaworek bo śrubka była wkręcona na klej, gwint jest normalny, przy wykręcaniu licz obroty. Rozciągasz sprężynę i składasz wszystko. jeśli prawidłowo to zrobiłeś to jak naciśniesz spust będzie działać a jak puścisz to wyłączy ją.

Co do rozciągnięcia sprężyny możesz zmierzyć przed rozciągnięciem, chodzi o ok 3mm.

 

Podałem Ci to tak poglądowo bo karchery jednofazowe mają takie rozwiązania. Jak nie bardzo kojarzysz to podaj oznaczenie myjki to znajdę rysunek.

Możesz też kupić nowy zaworek ale kosz ok 100zł. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copie%20de%20Culasse%20cote%20refoulement%20K720.JPG

 

Jeśli masz jak powyżej to zaczął bym od tego że wypiął bym wsuwki z wtyczki nr3, spróbował uruchomić myjkę tylko wciskasz spust na lancy i uruchamiasz myjke i WYłączasz myjke i puszczasz spust. Jeśli nie będzie chciała ruszyć to robisz w miejscu wtyczki zwore z kabla i uruchamiasz jak powyżej. Podałem Ci 2 sposoby bo nie wiem czy ten zaworek zwiera czy rozwiera styki. Jeśli bedzie pracowała prawidłowo to 100% zaworek nr14 czyli albo oringi na nim lub sprężyna do rozciągnięcia.

Tylko pamiętaj aby przy sprawdzaniu najpierw wyłączyć myjkę a potem puścić spust lancy bo omijając ten zaworek myjka nie wyłączy sie samoczynnie !

Jeszcze jeden sposób na sprawdzenie, może nie najdokładniejszy ale najprostszy, nic nie rozbierasz tylko zdejmujesz lance z węża ciśnieniowego i uruchamiasz myjkę, jeśli nie bedzie przerywała pracy to tez zaworek.

 

DSC05591.JPG

 

Ew możesz mieć zaworek takiego typu, ale to mało prawdopodobne.

 

85_1290279352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podbijam i odradzam serwis MJM Łomianki i filia Wesoła. Średnio co dwa sezony zlecałem przegląd i czyszczenie myjki 5.55, ostatnio po 2 tygodniowym oczekiwaniu odebrałem, pochodziła normalnie kilka godzin i znowu brak ciśnienia, ciężki start. W sumie to dostała tyle w p..... :mrgreen: przez te lata, że chciałem dziś podjechać po nową, ale skora ta na złom, to coś mnie podkusiło żeby zajrzeć jak to działa :kox:

 

PR4LFX.jpg

 

Króciec od wysokiego odkręciłem paluszkiem, oring od głowicy zagnieciony niedbałym montażem, syf i brud. Poczyściłem wszystko IronXem, posmarowałem, poskładałem - INO GWIZDA :evil::shock:

 

Dzięki za takich fachowców, zostawiłem tam pare tys (myjka, 3 zamiatarki, parownica i serwis) - słabooooo :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz to może jakiś mały foto-poradnik zmontujesz?

Użytkujemy w rodzinie Karchera K7.85, chodzi bezawaryjnie już 8 czy 9 rok bez żadnych przeglądów, serwisów i czyszczenia. Ostatnio tylko został wymieniony pistolet bo stary padł. Karcher używany przy 3 samochodach i pracach wokół domu. Myślałem na koniec tego sezonu go odkamienić i umyć z zewnątrz. Pytałem w salonie Karchera czy nie trzeba by zrobić jakiegoś przeglądu - powiedzieli że producent tego nie przewiduje (tak zresztą jest napisane w instrukcji) ale warto sprawdzić stan uszczelek, ew. wymienić je bo "może się mieszać woda z olejem". :dontknow:

No i teraz mam dylemat czy oddawać bo jak mają zrobić tak jak gruby_RS pokazał to chyba lepiej tego nie ruszać - tym bardziej że działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sorki, ale się doczepie ;)

 

Moi rodzice mają dwie myjki firmy Karcher, jedna jest na ciepłą wodę, a druga z serii K3. Dokładnych nazw nie pamiętam, ale chciałbym się dowiedzieć, czy ma ktoś może w okolicach Krakowa kogoś, kto zajmuje się naprawą myjek i pistoletów ciśnieniowych tego typu? W ostateczności będę zmuszony pojechać do serwisu..

 

Pistolety przepuszczają wodę we wszystkich możliwych miejscach (przypuszczam, że to tylko wina pękniętych oringów). Karcher z serii K3 po włączeniu go i puszczenia wody, nie wytwarza ciśnienia, dopiero po odczekaniu ok 5 min załancza.. Karcher na ciepłą wodę nie był używany od ok 3 lat, ostatnim razem o ile dobrze pamiętam miał problem ze zrobieniem ciepłej wody, silnik spalinowy niby pracował, ale nie wytwarzał ciepłej wody.. :wallbash: Proszę o jakiś kontakt na PW do kumatych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.