Skocz do zawartości

Monello Perfecto Detailer


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Tescik sponsorowany przez wujka Karola z 2vv3ogj.jpg za co bardzo dziękuję.

 

Słowem wstępu wstawiłem opis skradziony prosto z sklepowej witrynki SC :-]

 

Wszechstronny quick detailer. Posiada neutralne pH, może służyć do usuwania plam po wodzie, lekkiego kurzu, odcisków palców, smug i innych tego typu zabrudzeń. Można używać na szkle a także we wnętrzu do odświeżenia deski rozdzielczej.

 

Bezpieczny dla każdego wosku lub sealantu. Doskonały jako poślizg do glinki. Wspomaga również podczas osuszania!

 

Spryskaj po prostu powierzchnię i przetrzyj mikrofibrą, to wszystko!

 

Aplikację umili wyjątkowo przyjemny zapach!

 

 

Qdeki gotowe do akcji Miziana będzie maska mojego aveo reszta auta to test fusso a nie chcę go wspomagać

4zyetl.jpg

Głupi mając nadzieję że coś będzie widać skrupulatnie podzieliłem maskę

30hv420.jpg

11bqdli.jpg

mwe0bp.jpg

2wcmfd3.jpg

whjr4n.jpg

9qjst2.jpg

110fadj.jpg

W teście wzięły udział dwa słodziaki jakimi są monello i chemical guys oraz nie pachnący fiołkami aczkolwiek świetny qd KochChemie.

Zapach monello prosto z butelki to moim zdaniem ananas ale podczas pracy zapach jest bardziej słodki i jakby bardziej intensywny. Jeśli miałbym porównać CG i Monello pod względem słodkości to chyba wygrywa Monello chociaż CG fajnie daje landrynkami :)

Bardzo starałem się uchwycić czy chociażby zauważyć różnice w pracy z poszczególnym QD jednak poległem :dontknow: każdy z ww detailerów jest inny ale łatwy w wypracowaniu, dający zadowalające efekty wizualne, śliskość i łatwo suwają waterspoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e36ace, auto było czymś zabezpieczone czy na goły lakier kładłeś? Jeśli tak to czy "naprawiło" to w jakiś sposób LSP? Jakieś kropelki/odpychanie wody? Usuwanie ptasich kup? Próbowałeś w środku na tapicerce?

 

Masa pytań, bo lubię markę Monello :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

e36ace, auto było czymś zabezpieczone czy na goły lakier kładłeś? Jeśli tak to czy "naprawiło" to w jakiś sposób LSP? Jakieś kropelki/odpychanie wody? Usuwanie ptasich kup? Próbowałeś w środku na tapicerce?

 

Masa pytań, bo lubię markę Monello

 

Maćku tak auto jest zabezpieczone fusso coat kładziony miesiąc temu kropelkowanie oczywiście sprawdziem ale psiknięcie nie wniosło wiele,co do usuwania naptakania to wszystkie z wymienionych radzą sobie dobrze, w środku nie próbowałem ale mogę zobaczyć. Monello na prawdę fajny detailer śmiało mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się przemyśleniami podzielę

na początku chciałbym podziękować ShiningCar za udostępnienie testera :good:

 

początek zabawy z Perfecto miał miejsce na czarnym bagażniku z e60

 

1.jpg

 

ostatecznie w celu porównania, mniejszymi obszarami zajęli się kolejno:

SCG Speed Demon, Sonax BSD, FK 425, SCG Black Ice Detailer, PB QD+, DJ Carnauba Glaze

 

duży panel u dołu przypadł testowanemu Monello Perfecto Detailer'owi

 

(z dedykacją dla warszawskich słoików :D)

4.jpg

 

pierwsze co rzuca się podczas aplikacji, to bardzo miły, słodki zapach produktu,

z testowanego pakietu najbardziej zbliżony do QD+,

więc jeżeli podoba się komuś gama zapachowa tego pokroju co PB to z pewnością zapach Perfecto przypadnie do gustu.

 

3.jpg

 

produkt wypracowuje się bardzo szybko, nie pozostawiał smug i trudno docieralnego filmu,

bez żadnych problemów poradził sobie z waterspotami, śliskość wykończenia w normie

wg. mojej oceny, z zestawienia tylko Black Ice i Speed Demon poddały się aplikacji równie łatwo

 

2.jpg

 

niestety pełnego efektu przyciemnienia po aplikacji nie udało mi się właściwie uchwycić na zdjęciu (jedynie parogodzinny kurz udało się złapać :/ )

zostaje jedynie to co gołym okiem udało mi się zobaczyć:

niezaprzeczalnym zwycięzcą w tej kategorii został Carnauba Glaze, reszta natomiast, wraz z Perfecto, trzymała jak dla mnie równy poziom i żaden z produktów nie wybił się o klasę wyżej od pozostałych (nie doszukiwałem się na siłę różnic, bo to sprawa indywidualnej oceny tych kilku % w wyglądzie)

 

krótko ujmując, Perfecto to kolejna, interesująca alternatywa od holendrów ;)

 

escimo,

Monello okazuje się być nawet wydajnym qd, więc jeżeli trafi się jakiś ptasi prezent to i update będzie

co do -ingów, to po zlaniu wodą było słabiutko, ale trzeba pamiętać że qd poleciał na goły lakier

postaram się jeszcze sprawdzić na innym, zabezpieczonym już, elemencie, czy coś interesującego się wydarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.am, to qd z naturalną carnaubą,

jak to z innymi produktami z metką Supernatural - przyjemnych zapachów nie uświadczysz, nad czym trochę ubolewam, no ale cóż, taka seria.

potrzebował troszeczkę dokładniejszego dotarcia, ale pozostawił po sobie bardzo fajne, głębsze odbicie i przyciemnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.