Skocz do zawartości

Mitsubishi Colt CJ0 - Czerwony Akryl


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,

 

Od dawna w PSB susza i głusza myślałem że po weekendzie majowym będzie wysyp korekt i relacji a tu ... kupa . Zakasałem więc rękawy i postanowiłem zabrać się za lakier na 18 letnim rodzinnym dupowozie , który bardziej służy jako auto zastępcze choć ostatnio często użytkowane z racji wygodnego automatu .

 

Colt to auto na którym stawiałem swoje pierwsze ktoki w valetingu , ale od 3 lat nie widział wosku i porządnego mycia . Przejdźmy do konkretów , korektę oceniam na 60-70% max , dużo głębokich rys nie dało się usunąć bez miernika którego nie posiadam , jednak nie chodziło mi o dokładne usunięcie rys a o przywrócenie blasku i tego czegoś .

 

Teraz lista użytych kosmetyków :

 

*Mycie wstępne i dekontaminacja

Tenzi Truck

SG Red Devil

Prickbort

Tenzi Prix

APC Nielsen

Glinka BiltHammer

*Mycie właściwe na dwa wiadra oraz piana aktywna

SG Perfect Active Foam

SG Strawberry

ValetPro

Carchem

Rękawica Flexi z włosia merynosa

*Korekta

Maznerna 400

Manzerna 4000

Pady małe i duże Urban oraz Flexi

IPA

*Szyby

ProVision Glass Scrub

Meguiar's Glass Cleaner

Rain X

IPA

*Cleaner i wosk

Dodo Juice Lime Prime na ultra miękkim waflu Flexi

Colinte 476s

*Plastiki

Koch Chemie Nano Magic Plast Care

*Koła

Proctbord

Tenzi Prix

Duraglos 652

PB Whell Sealant

Nielsen Brillance

 

Ręczniki i MF omijam bo nie ma sensu wymieniać co i jak , przejdźmy do zdjęć . Tak auto wyglądało od dłuższego czasu , czasami szybki bez dotyk i to wszystko .

 

lejf.jpg

kcc3.jpg

t25j.jpg

l184o.jpg

tq12h.jpg

m5ks.jpg

coun.jpg

el7mp.jpg

0ntf.jpg

Jak widać lakier dość mocno spłowiały , w nadkolach ogólny syf i błoto z racji dojazdu do domu .

Koła ściągnięte , a więcej o nich niżej .

Na auto idzie Pricktbort i Tenzi Prix

2yv8r.jpg

w9hp.jpg

flobc.jpg

gwtg.jpg

npj1v.jpg

anjp.jpg

rtbk.jpg

 

Jak widać smoły i lotnego syfu było sporo a chemia miała co rozpuszczać .

Syf rozpuszczony , wiec przygotowany "kompocik" czyli 200 ml Tenzi Truck i 200 ml SG RD i 200 ml wody

 

ctd3d.jpg

 

Po 10 minutach pianownica w ruch

 

g0tz.jpg

k5gk.jpg

engf.jpg

mlgc.jpg

 

"kompocik" dał radę wiec po spłukaniu zastosowałem mix APC Nielsena i SG RD + pędzelek , a po detalach mycie na dwa wiadra oraz glinka która dużo już nie miała do zbierania

jy5w.jpg

g89wx.jpg

z1f3.jpg

qnml.jpg

rhp2q.jpg

0fsmm.jpg

 

Widok po oczyszczeniu lakieru , tymczasowo założyłem zimówki , żeby wytrzeć auto za pomocą dwóch Fluff'ych i wjechać do garażu

 

9e7g.jpg

oa9u.jpg

a2wtc.jpg

n5g2.jpg

wqtbu.jpg

 

Jak pięknie widać , tył auta miał jakąś przygodę i był malowany przez poprzedniego właściciela . Auto trafia do garażu na inspekcję , ciężko było mi uchwycić rysy itp , więc postanowiłem przejść odrazu do 50/50 , których jest sporo i muszę przyznać że rozłożyły mnie na łopatki . Pady Urbana cięły akryl aż miło . Teraz dużo zdjęć

 

424l.jpg

px3x.jpg

zuv3.jpg

nqc5.jpg

6gu4.jpg

lay1u.jpg

bbmq9.jpg

lbkn.jpg

37n7v.jpg

30u1.jpg

7ych.jpg

gi79.jpg

pf2q.jpg

fc58.jpg

ri0tm.jpg

uoih.jpg

dyml.jpg

xxpu.jpg

d591.jpg

f7pc3.jpg

mkz3.jpg

b9pf.jpg

svb7u.jpg

3x21.jpg

yfgmz.jpg

5v9an.jpg

d3o3.jpg

qqot.jpg

dxa7.jpg

7rnxq.jpg

q1x7.jpg

s5r9.jpg

h2co.jpg

b272b.jpg

746c.jpg

lf2gd.jpg

u5t5.jpg

6oz2.jpg

2g05u.jpg

ogfj.jpg

mqve.jpg

e7bq.jpg

g2uw.jpg

zvz0.jpg

kyqk.jpg

 

Po Maznernie 400 auto zostało dokładnie "wymyte" IPĄ następnie pianowanie i 2 wiadra z szamponem CarChemu

Foto story z mycia między pastami sobie odpuściłem więc teraz zdjęcia auta po finishu , ale przed myciem .

 

bolc.jpg

5hbu.jpg

0bsr4.jpg

dip7.jpg

 

Tak samo jak po 400 - Wymycie auta IPĄ , pianowanie i 2 wiadra z szamponem Valetpro

 

ptyd.jpg

yctb.jpg

4zim.jpg

 

Colt wraca do garażu i grany jest stały zestaw 2x Fluffy i wydmuchanie wody z każdego zakamarka .

Jazda z kosem cleaner DJ LP na ultra miękkim waflu Flexi , a na to stały gracz Coli 476s

 

fcgr.jpg

n0wk.jpg

5fktu.jpg

u8v6.jpg

 

Kilka , naprawdę kilka detali , łącznie z ręcznym nakładaniem ProVision glass scrub i rain'x

Wykończenie nadkoli mi się nie podoba , a to za sprawą tego że z tyłu nie ma plastików a przód jest mocno zasyfiały bo po wpił się w świeżą konserwację , na szczęście to co plastikowe udało się ładnie wyprowadzić

 

s3y1.jpg

glw1.jpg

3vgi.jpg

v12av.jpg

m4107.jpg

5jsi5.jpg

saz8.jpg

 

Wróćmy do tematu felg , kiedyś były piękne białe i miały polerowany rant , po kilku latach nie dbania wyglądały tragicznie . Nic nie chciało dać rady polerce więc stwierdziłem że ją zmatowię i pomaluje a środek felgi "za prusze" lakierem .

Jedyny mój błąd że nie umyłem najpierw felg od środka przypomniałem sobie o tym po pomalowaniu , no cóż zdarza się . Mycie środków pokazałem na przykładzie dwóch najbardziej zajechanych sztuk . Po myciu ręcznie nałożyłem Duraglosa 652 i trzy warstwy PB Wheel Sealant i dwie warstwy Nielsena Brillance

 

lu6i3.jpg

1n6uk.jpg

fzht.jpg

raz7.jpg

beaz.jpg

iwi6.jpg

ecg3.jpg

vh4e.jpg

7v19.jpg

728ia.jpg

rooh.jpg

an64.jpg

0nro9.jpg

zm38.jpg

vdiy.jpg

n3gz.jpg

 

Koła trafiły na auto więc przyszedł czas na efekt końcowy i kilka zdjęć , Enjoy

 

qact8.jpg

ryixd.jpg

dxdm.jpg

x23hw.jpg

lub08.jpg

8zud.jpg

pkys.jpg

c1ce.jpg

hci4.jpg

o40t.jpg

ydau5.jpg

5dg7.jpg

bb8p.jpg

2bir.jpg

k2yr9.jpg

agof.jpg

8din.jpg

jyyk.jpg

klf7.jpg

yypko.jpg

wlws.jpg

h5kr.jpg

1kwo.jpg

s4xk.jpg

740a.jpg

vbxu.jpg

g4n66.jpg

y3kx.jpg

0xv9.jpg

cuzzz.jpg

2noha.jpg

w57e.jpg

 

 

Całość zajęła mi około 20-21 godzin , był to mój pierwszy akryl . A teraz czekam na wszelkie komentarze , uwagi i porady . Jeżeli czegoś nie dopisałem pisać odpowiem do pisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ;)

 

który to rocznik ? nie rdzewieje ?

 

kumpel ma takiego z 97 roku.. inny kolor 1.6 .. zapitala ten samochód jak głupi, ma go z 8 lat gdzieś i zupełnie bezawaryjnie.. jedynie linki w skrzyni biegów, poza tym NIC, zupełnie NIC nie robił.. przebieg ma gdzieś z 230 pewnie..

 

ale one strasznie rdzewieją.. nadkola już robił, znowu wyszło.. najgorzej z podłogą.. cała nowa była robiona bo jak mnie kiedyś holował to urwało się mocowanie bo przegniło i zostałem na środku drogi w swoim samochodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 1996 , auto kupione lat temu 5 w komisie , jeździła nim moja żona przez 2 lata . Silnik 1,3 , przelataliśmy tym autem około 50k km i jedyna naprawa jaka była to złączka wydechu , a tak to zwykła eksploatacja . Problem ze skrzynią odpada bo to automat .

 

Co do rdzy to jest jeden wykwit malutki wielkości 20 groszówki i jest tak od kiedy mamy auto , w 2012 roku auto dostało porządną konserwację i miało iść do sprzedaży ale za tak śmieszne pieniądze szkoda sprzedawać przydaje się w domu jako auto zastępcze .

 

Dzięki temu autu powiedziałem że nigdy więcej biegówki , automat piękna sprawa szczególnie w zatłoczonych miastach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota super, pomimo, że nie była to pełna korekta to naprawdę auto wygląda świetnie jak na swoje lata

Nie było sensu spuszczać się nad każdą ryską , bo to zwykły mieszczuch i przez życzliwych ludzi zaraz i tak były by rysy i parkingówki , miał odzyskać blask i to coś a to myślę że wyszło dobrze , mi się podoba i jestem zadowolony

Kuzyn miał takiego Colta tylko z silnikiem 1,6 - zapier... to naprawdę srogo

Moje 1,3 na starej automatycznej 4-ro biegowej skrzyni udało mi się rozbujać do 170 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maznernie 400 auto zostało dokładnie "wymyte"

 

sorrki za mały off 8-) zastanawiam się co jest trudnego w nazwie menzerna, że ludzie tak notorycznie ją przekręcają :o

 

praca i efekty oczywiście na ogromny + :good: w końcu jest co pooglądać w tym dziale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrki za mały off zastanawiam się co jest trudnego w nazwie menzerna, że ludzie tak notorycznie ją przekręcają

Kwestia literówki ( w tym wypadku palcówki ;) )

praca i efekty oczywiście na ogromny + w końcu jest co pooglądać w tym dziale

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Syf rozpuszczony , wiec przygotowany "kompocik" czyli 200 ml Tenzi Truck i 200 ml SG RD i 200 ml wody

 

Wg. mnie mocno przesadziles z ta iloscia Tenzi Trucka, zwlaszcza na tak starym aucie. Dalbys 1/4 tego i tez brud ladnie by splynal z mniejszym prawdopodobienstwem zniszczen... ale to sie okaze w czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna praca, fajny kolor, fajne auto
Bardzo przyjemnie się oglądało. Fajna praca
Dobra robota
Fajna praca...wyszło elegancko

Dziękuję bardzo

Rozumiem, że menzerna 400 na twardej gąbce, a potem finish na średniej tak?

400 na najtwardszych padach Urban'a a 4000 na finishowych ( żółtych ) Flexi

Syf rozpuszczony , wiec przygotowany "kompocik" czyli 200 ml Tenzi Truck i 200 ml SG RD i 200 ml wody

 

Wg. mnie mocno przesadziles z ta iloscia Tenzi Trucka, zwlaszcza na tak starym aucie. Dalbys 1/4 tego i tez brud ladnie by splynal z mniejszym prawdopodobienstwem zniszczen... ale to sie okaze w czasie...

Szczerze powiem to nawet o tym nie pomyślałem , dopiero teraz zacząłem się nad tym zastanawiać , no ale cóż okaże się czy coś się stanie , mam nadzieje że nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło

Ja mam pytanko co to za trigger na Tenzi? Czyżby z Autolandu?

Dziękuję , co do trigger'a to nie mam pojęcia , dostałem taki do "Zestawu" , ale średnio jestem z niego zadowolony .

Bardzo fajna robota - pozdrawiam.

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.