Skocz do zawartości

Citroen C4 ~ Sparco ~ 18'inc !STAGE 1 ~ Panorama & Green update str.12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

W końcu nadszedł wolny dzień, więc można było go sprzędzić przy pielęgnacji auta :D .

Od długie czasu chciałem już konkretnie odświeżyć i wypucować swoje c4. Z braku odpowiedniej chemii oraz czasu :wallbash: wszystko odwlekało się w czasie i odwlekało aż doszło :-]

 

Najpierw zacząłem od wyprania foteli, tylnej kanapy oraz dywaników. Odkurzacz użyty do prania to Karcher SE 4001 oraz chemia ValetoPro HDCC. Moja tapicerka może nie była zbyt mocno zaniedbana, aczkolwiek wolałem wszystko za razem wyprać niż bawić się oddzielnie.

 

Wszystko przygotowane.

15my1w5.jpg

w8b4ea.jpg

 

C4.

v9vdf.jpg

261c0hj.jpg

11ux4ip.jpg

Środek po wyjęciu foteli i tylnej kanapy.

2djyk9x.jpg

 

Przed praniem fotela

2gtpveo.jpg

Po praniu pierwszego fotela.

2i0detk.jpg

1038ifr.jpg

Jak widać z jednego fotle troche brudu się nabrało.

 

33z65oj.jpg

 

 

Dywaniki przed praniem

w1rbsp.jpg

Dywanik po praniu.W końcu widać czerowny napis :)

35klv7m.jpg

2rc9a14.jpg

Podsufitka przed

15efziv.jpg

po

30swwgk.jpg

 

Mycie plastików silnika APC ValetoPro Classic. Przed

2a7yid5.jpg

 

I po

 

313ghvn.jpg

 

Przed

2mz9p2q.jpg

Po

2jfgg2p.jpg

 

Apc idealnie nadaje się do zabrudzonych plastików itp.

Zdjęć środka nie mam iż do plastików użyłem zwykłego apc iż zapomniałem kupić czegoś odświeżającego plastiki.

 

Mycie pierwsze aktywną pianą. Shine Garage Fruit Snow Foam.

2napp4w.jpg

 

Mycie drugie szamponem Shine Garage Orange Car. Bardzo ładnie pachnie, tak samoe Friut Snow Foam ma fajny zapach. Po umycia auta z daleka czuć było owocami :)

33es96r.jpg

245x9w7.jpg

 

Po myciu szamponem.

25f7wva.jpg

 

W ruch poszedł Shine New Tar& Glue który bardzo fajnie rozpuścił całą smołe i owady.

2d8nuva.jpg

o0tma8.jpg

256qnmr.jpg

 

Kolej na glinke.

jj7h9e.jpg

r8fqdj.jpg

Efekt po glince.

e01zwz.jpg

28ku1wo.jpg

sw5qnn.jpg

Po glince na auto wpadł

Cleaner Poorboy's World Professional Polish oraz wosk Finish Kare 1000P HI-TEMP. Efekt były piękny :D

Kropelki ;)

i43dog.jpg

 

Zdjęcia robione telefonem. Nie odzwierciedlają prawdziwego efektu :)

2ywd347.jpg

2jbqyiq.jpg

2yoa9t5.jpg

 

 

Pod sumując.

Może nie było żadnej polerki i tym podobnych ale w 10h wypranie tapicerki całej w c4, foteli i kanap w Polo szwagierki i dokończenie swojego auta to chyba nie zły czas :) Chemia jaką całą zakupiłem wraz z odkurzaczem Karcher SE 4001 sprawdziły się idealnie. Mój błąd iż w praniu wyszło ze zapomniałem kupić aplikatora do opon oraz dressingu do plastików.

Teraz kolej na zakup polerki , może Vander lub K2 i trzeba będzie zrobić porządek z lakierem iż nie był on w najlepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skromnie na razie fotograficznie - i relacja chyba nie spełnia nowych wymogów jeśli chodzi o ilość zdjęć.

 

Często obszerniejsze prace są prezentowane w temacie "Co dzisiaj zrobiłem ...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladnie... ale te 10h to powinieneś przeznaczyć albo na samo wnętrze , albo na sama karoserie.

 

ja pranie tapicerki z demontażem foteli robie w 8 - 10h ale robie dosłownie wszystko w srodku , i 2 razy jeszcze później sprawdzam czy jest ok.

 

wole dluzej i porządnie niż krotko i pare razy.

 

co do wody w odkurzaczu po praniu , uwierz mi ze cokolwiek wypierzesz to i tak woda zawsze będzie brudna , co nie znaczy ze fotele były czyste.

 

ogółem caloksztalt jak najbardziej pozytywnie , ale brakuje mi 50/50 i chociażby zdjęć z konserwacji plastikow itp.

 

 

nie poddawaj się !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comando dziekie :) troche roboty z wyciągnieciem było ale warto :)

 

gtszudi 10h na samo pranie to moim zdaniem juz przegięcie. Ogólnie pranie zajeło z 2h. wiekszosc czasu zajeło mi lakier itp.

Odnośnie fotek 50/50 to nie robiłem iż nie kupiłem dressingu do plastików,opon.. oraz nie miałem tasmy zeby to oznaczyc,ale na dniach zamawiam paczke z chemia bardziej do srodka wtedy zrobie 50/50 :)

 

Dzieki za dobre słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1 raz zabawy z glinka, cleanerem i woskiem to chyba nie jest tak zle. Może za słabo wypolerowałem cleanerem.. :o Połozylem 1 warstwe wosku i to bardzo szybko bo burza sie zblizała wiec może tu jest problem.

Nastepnym razem dokładniej ten etap będe robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła kolejna paczka od Deep Gloss :D

a że dziś była chwila wolnego to zdecydowałem się wypróbować dressing na mojej lottce :)

Finish Kare 317 Exterior Black Trim Restorer :-]

 

b55d80.jpg

 

Po godzinie rozpadał się deszcz, ale efekt moim zdaniem kropelki fajne wyszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubaPb, ładnie wyszły kropelki na lotce :good:

A co do kropelek na lakierze, to tak jak escimo, wspomniał, pewnie to przez kilku/kilkunastodniowy kurz/brud nie wyszły takie ładne. Umyj samochód i sprawdź kropelkowanie na czystym lakierze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeepGloss Dzięki wielkie :) Efekt kropelek po nałożeniu dressingu na lotke nie zapomniany :) Niestety pogoda nie dopisuje aby caly dzien poświecic na mycie auta..

Ale żauważyłem ze Finish Kare 108 jest zdecydowanie lepszy do opon niz PB World Bold N Bright Tire gdyż dłużej wytrzymuje i utrzymuje taki czarny kolor.

Natomiast zauważyłem ze finish 317 słabo aplikuje się moje uszczelki i nie wyciaga czarnego koloru ani nie zabezpiecza :/ Plastiki super kolor wyciaga ale uszczelki marnie...[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było ze nic się nie dzieje. :P

Pogoda na podwórku kiepsko, na przemian słońce z deszczem więc nawet nie ma sensu brać się za konkretniejsze mycie zewnętrzne, ale za to jest czas aby popracować nad detalami :)

 

Podczas ostatniego czyszczenia środka zauważyłem iż rączki (uchwyty), zasłony przeciwsłoneczne oraz etui na okulary są dość w kiepskim stanie a że piątek, chwila wolnego to zabrałem się do pracy :-]

 

Chemia itp:

APC ValetoPro

Shine Garage Apple Plastic Dressing

Pędzelek

2szt. mikrofibry

 

Wszystko gotowe :)

r8ttzk.jpg

2w6w8iq.jpg

2urwe4w.jpg

2uhmk2s.jpg

5xjx8z.jpg

kaqqus.jpg

e7j57t.jpg

14bks3d.jpg

5as6wz.jpg

2lsgz7r.jpg

11meq9d.jpg

wvtvty.jpg

bjcv46.jpg

14liix3.jpg

ay4n4i.jpg

zasłony przeciwsłoneczne przed aplikacja APC.

2evzs51.jpg

po nałożeniu APC.

nyy7ph.jpg

Po wyczyszczeniu.

2wpjjig.jpg

 

Pora nałożyc dressing Shine Garage Apple Plastic Dressing.

x6croh.jpg

333bmeu.jpg

I wszystko już po nałożeniu dressingu.

2j5jfkj.jpg

 

Od razu z góry prosze o wybaczenie ale fotki robione telefonem.

Na uchwytach różnicy nie zauważyłem po APC gdyż jak się okazało mocno brudne nie były, ale na zasłonach i etui różnica była widoczna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Piątek, robota wre, a w kuflu... Sok? :mrgreen:

Akurat w Auchan była promocja na Łomże Leomon i wziąłem na spróbowanie i wyglad ma jak sok :P

 

A że dzis była ładna pogoda to szybkie myju myju czyli standard:

piana,mycie szamponem 2wiadra,glinka, usuwanie smoły, clenaer i nowość politura ( gratis od Deep Gloss meguiars polish) oraz 2 razu wosk.

Nie będę wrzucał fotek krok po kroku bo każdy juz wie co i jak, ale mam kilka porównań 50/50 nowych artykułów które jakiś czas temu doszły do mnie :)

 

Niestety w jednym pojemniku wszystko się juz nie miesciło :D

hwah49.jpg

 

Efekt juz końcowy :) Znów robione telefonem :/ trzeba będzie pomyślec o lustrzance.

9saqo5.jpg

1zgrj0p.jpg

2q863rp.jpg

Poorboy's World Bold N Bright Tire Dressing.

23m2439.jpg

opona wyczyszczona piana,apc.

330tpaw.jpg

50/50. Niestety nie miałem tasmy aby równo odznaczyc.

104oow4.jpg

Z bliska.

2ykmirm.jpg

I całe.

ezqwox.jpg

Finish Kare 317 Exterior Black Trim Restorer . Bardzo ładnie pachnie, w postaci żelu i bardzo wygodnie się nakłada.

64f7rm.jpg

50/50 . Powierzchnia po myciu piana,szamponem.

2a4rc3s.jpg

 

i znów 2h po skonczonej robocie, deszcze... :wallbash:

Kropelki.. Znów jakies takie dziwne wyszły, może za słabo poleruje clenaer i wosk...

28sbyur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwy robisz? Docierasz delikatnie? Dziwne te krople po miesiącu mam lepsze. Dlaczego kradzież dressing na bieżnik?

 

Przerwy między cleanerem,politura a woskiem to tak, po 15minut. No własnie nie wiem czy nie za słabo docieram..

Nie chcący za daleko wyjechałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.