Skocz do zawartości

Nanolex Ultra Glass Sealant vs Gtechniq G1


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Hej, ostatnio trzeba bylo sie zajac szyba czolowa w Toledo Justyny i przy okazji pomyslelismy o dlugodystansowym tescie powlok hydrofobowych na szybe.

 

Na poczatku szyba byla meczona tlenkiem ceru na filcowym padzie... :evil:

 

vqoy.jpg

 

shjj9.jpg

 

y10l.jpg

 

Nie spodziewalismy sie, ze az tyle glebokich rys zostanie usunietych :good:

 

Nastepnie po umyciu calego auta i wytarciu do sucha, szyba zostala potraktowana recznie Gtechniqiem G4, aby dokladniej oczyscic fragmenty przy uszczelkach szyby, gdzie nie mozna bylo dojechac maszyna.

 

9n45.jpg

 

Oraz odtluszczona 3 razy benzyna ekstrakcyjna.

 

miin8.jpg

 

Zawodnicy:

Strona pasazera - Nanolex Ultra Glass Sealant

Strona kierowcy - Gtechniq G1

 

qah1.jpg

 

Temperatura w garazu ok.

 

hydo.jpg

 

17xk.jpg

 

I aplikujemy platkami bawelnianymi. Skrzypilo az milo, wiec wiadomo, ze szyba odtluszczona idealnie. :song:

 

7lpa.jpg

 

j4b1.jpg

 

pedlt.jpg

 

3fog.jpg

 

Co do samej aplikacji... Jesli komukolwiek G1 sie ciezko polerowala to Nanolex jest 3 razy gorszy... :P Jednak w koncu uzylismy troche magii i sie udalo.

Nie wyobrazam sobie lepszego przygotowania szyby pod niewidzialna wycieraczke.

Toledo jezdzi teraz w zasadzie codziennie, wiec mysle, ze okaze sie co ten wynalazek warty w rzeczywistosci w porownaniu do najlepszej moim zdaniem NW na rynku jaka jest G1. Samochod odstal w garazu ponad 30 godzin, wiec obydwie powloki mialy czas na utwardzenie.

 

Stay tuned. :good:

Pozdrawiam :)

 

Aha. Dziekuje Pawlowi z MX Nowicki za udostepnienie prywatnej probki do testow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Oraz odtluszczona 3 razy benzyna ekstrakcyjna.

 

Hej! Nie wiem jak powłoki Nanolex współpracują z g4, wiem za to na pewno, że Nanolex Premium Glass Polish przygotowuje dobrze. Poza tym jest kwestia odtłuszczenia i przygotowania pod samą powłokę - tutaj wyłącznie Nanolex Premium Glass Cleaner jest niezbędne do uzyskania zakładanej jakości i trwałości. Niestety, ale prawie na pewno benzyna ekstrakcyjna nie jest odpowiednim produktem do przygotowania pod powłokę, ponieważ jest przetworem ropnym (oleistym). Nanolex Premium Glass Cleaner powstał na bazie alkoholu, poza tym zawiera także inne rozpuszczalniki, które usuwają pozostałości Nanolex Premium Glass Polish oraz zostawiają szybę idealnie jałową pod powłokę, dzięki czemu umożliwiają poprawne wiązanie.

Zwróciłem uwagę, ponieważ zarówno z mojego doświadczenia, jak i innych użytkowników wynika jednoznacznie, że docieranie jest zazwyczaj baardzo proste, w związku z czym mam poważne podejrzenia, czy to jest najlepsze przygotowanie pod naszą powłokę.

 

Sprawdzę jutro czy Paweł ma jeszcze próbki Nanolex Premium Glass Polish i Nanolex Premium Glass Cleaner. Jeśli Paweł już nie ma - stworzę Ci próbki tych produktów, przekażę i poproszę Cię o zaaplikowanie naszej NW zgodnie z instrukcją obsługi - a efekty będą zacne 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Artih, pewnie do idealu tego braknie, ale i tak na chwile obecna jest super. Filmik na dniach.

 

Tlenek ceru usunal wszystkie ryski i hologramy z szyby, zostaly naprawde duze grubasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest, a ja zrobiłem szyberdach, przednią szybę i jeszcze tył po czym zabrałem się za polerowanie i zonk :P Dramat był.. Na tylnej szybie pomogłem sobie IPĄ i zobaczymy co z typ będzie. Wydajność produkty na pewno jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Fran3k, spokojnie, wszak to test dlugodystansowy...

 

Trwałość Nanolex Ultra Glass Sealant wynosi ok. 24 m-cy lub 30.000km.

 

Po miesiacu to nie za bardzo powinno sie wnioski wyciagac ;] Ale zobaczymy czy mamy jakies nagranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kolejny maly update. Start z rana z szyba pelna drobych kropelek po nocnych opadach :)

 

 

Mamy 3 tygodnie i okolo 1500km. Na filmie az tak tego nie widac, ale Gtechniq zaczyna zbierac krople przy mniejszej predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

krd, czy mógłbyś w przyszłości pokazać 2 rzeczy:

1) Nagranie wraz z prędkością ale przy użyciu aplikacji DailyRoads Voyager

Aplikacja tworzy od razu napisy do nagrywanego filmu. W tych napisach mogą znajdować się współrzędne GPS lub właśnie prędkość. Takie napisy można dodać później do filmiku na YouTube

2) Pokazać zachowanie powłoki gdy szyba jest sucha i brudna i następuje użycie spryskiwaczy. Czy zostają białe mazy na szybie po przejeździe wycieraczki? Jak długo się utrzymują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Teddy, ad1. postaram sie ogarnac jak tylko bedzie mozliwosc. Aplikacje znam bo jej wczesniej uzywalem, podejrzewam tylko, ze jakosc bedzie nieco marna...

 

ad2. Tez co mysle, ze uda sie zrobic, nie obiecuje od razu, ale bede pamietal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, gorsze rzeczy mogą się samochodowi przytrafić, np. zabranie na myjnię automatyczną albo "komplecik" na myjni pod supermarketem :-]

A nie macie gdzieś tam "służbówki" pod ręką? Ja niestety sam przetestować nie mogę bo nie posiadam odpowiednich specyfików i narzędzi aby poprawnie przygotować szybę (nawet jakby mi ktoś dostarczył sam preparat).

 

Swoją drogą to NW też mi wkręciła taką śrubę - "Nie użyję wycieraczek, jeszcze chwila i się napędzę i samo zwieje" albo "Nie użyję bo ją zedrę i będzie schodek w miejscu gdzie wycieraczki nie chodzą". Jednak najczęściej jest to "Nie użyję bo będą białe mazy". Czasami wolałbym wogóle nie wiedzieć że jest coś takiego jak NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.