Skocz do zawartości

Co i czym nałożyć po Farecli G3 i jaki później na to wosk ?


kojak

Rekomendowane odpowiedzi

Auto i tak będę robił dopiero na wiosne

 

Rozwaliłeś mnie teraz na łopatki. Przez kilka miesięcy nie masz czasu poczytać? Myślisz ,że jesteś wyjątkowy i Tobie trzeba na każde pytanie odpowiedzieć nie ważne czy odpowiedzi już były? Tobie nie brakuje czasu tylko chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto i tak będę robił dopiero na wiosne,
Tak jak 80% userów tego forum :D Tylko czekamy na cieplejsze dni. I nie napinaj sie tylko poczytaj ,ochłoń, prześpij się z tematem ,a na wiosnę ruszysz do boju. Mondek jest tego wart ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na początek chciałbym spróbowac z glinką całe auto,później spróbowac to polerowanie dokończyc fareclą g3.później po tym 3M z granatowym korkiem na niebieskiej gąbce,po tym benzyna ekstrakcyjna,no i na sam koniec Collinite 476. Czy taki zabieg może byc ? I pytanko jaką gąbke do polerowania pierwszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na początek chciałbym spróbowac z glinką całe auto,później spróbowac to polerowanie dokończyc fareclą g3.później po tym 3M z granatowym korkiem na niebieskiej gąbce,po tym benzyna ekstrakcyjna,no i na sam koniec Collinite 476. Czy taki zabieg może byc ? I pytanko jaką gąbke do polerowania pierwszego ?

 

Chcesz użyć benzyny ekstrakcyjnej po polerowaniu jako taki powiedzmy cleaner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojak

No to na początek chciałbym spróbowac z glinką całe auto,później spróbowac to polerowanie dokończyc fareclą g3.później po tym 3M z granatowym korkiem na niebieskiej gąbce,po tym benzyna ekstrakcyjna,no i na sam koniec Collinite 476. Czy taki zabieg może byc ? I pytanko jaką gąbke do polerowania pierwszego ?
po polerowaniu niebieskim 3M umyj auto, jeśli gdzies zostaną resztki pasty(a może się tak zdarzyć) doczyść je mikrofibrą i niewielką ilością benzyny. Najlepiej by było, gdybyś całe auto potraktował tzw. cleanerem, np. dodo juice lime prime. dopiero na to wosk. Nie ma potrzeby przecierania całego auta beznyną, jeśli je umyjesz, ale też nic złego nie powinno się stać. Minusem benzyny ekstrakcyjnej jest fakt, że dość mocno wysusza lakier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojak, poza tym, zawsze możesz sie z kimś z nas spotkac osobiście.

Są tutaj chłopcy z Rudy śląskiej, z dąbrowy, z Katowic, z Krakowa, którzy już troszkę poznali świat detailingu.

Zawsze chętnie Ci pomożemy i pokażemy co i jak się powinno robić.

Tak jak powiedział Ron1n, nie da się w detailingu określić wszystkiego miarą.

Ja też się uczę, pomagali mi w tym tutaj wszyscy bywalcy (dzięki Łukasz, nOx, metys i reszta) i do teraz czasem nie wiem jakich środków użyć, lub jakiego ś pada, mimo iz mam 2 komplety padów + 5 średnich gąbek od Sebba 75.

Jak każdy z nas zawsze próbuje najlepsze kombinacje.

Ostatnio na fragmencie, który próbowałem zaatakować twardym megsem z APP 01 (najostrzejszy) nic nie wyszło, po zaatakowaniu średnią gabką polskiego Profila i APP 03 prawie na czarnym lakierze wyszedł mi piano look. I nawet nOx, bo był przy tym się zdziwił.

Też przy zabawie z motocyklem nowym chcieliśmy go drobnym ziarnem spolerować bo był porowaty, już nawet ściernym cleanerem pośliśmy, gdy nagle przeleciałem kawałek glinka i się okazało, że porowatość była czynnikiem jakiegoś zapylenia i pod glinką zeszła. Nie piszę tego by sie chwalić, ale byś wyciągnął wnioski, że świat detailingu jest pełen niespodzianek.

I mimo iż troszkę poznałem ten świat, zawsze czytam nowe posty i poznaje nowe doznania forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz użyć benzyny ekstrakcyjnej po polerowaniu jako taki powiedzmy cleaner ?

 

Tak,właśnie o to mi chodziło,żeby w tym celu użyc benzyny.

 

[ Dodano: 18 Styczeń 2010, 23:16 ]

No to postaram się zaopatrzyc w tego Dod-a ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.