Skocz do zawartości

Espuma Activo Hi-Foaming Snow Foam


Tworek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie modzie, a racjonalnemu podejściu. Ja też już dawno temu się przekonałem, że lepszy jest mokry oprysk i mimo, że mój Marolex robił świetną piankę to go sprzedałem. Teraz lecę wszystko 2 lub 9 litrów Kwazarem (moim zdaniem Marolex nie ma podejścia do Kwazara względem jakości) i git. Dodatkowo mokry oprysk nanosi się oczywiście szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyłem już około 50 litrów tej piany i uważam ją za bardzo optymalną.

 

Dobrze luzuje brud i jest stworzona do akcji typu PREWASH. Faktem jest, że musi trochę poleżeć.

Nie jest to moc rodem z Dimmer'a czy Tenzi Trucka, a i nie ma trwałości spienienia z MagiFoam, lecz jest bezpieczna, nie śmierdzi, pozwala na mieszanie z mocniejszymi APC i nie zostawia szkód nawet jak przyschnie. Trzeba pamiętać, że Activo to w sumie najsłabszy z produktów typu TFR od tego producenta.

 

Co do kwestii pianownica vs lanca pianująca vs opryskiwacz, to z obserwacji wynika, że lanca pianująca, tak jak wspominał KANAR nadaje się do SHOW lub do bardzo silnych i mocno stężonych produktów. Domywanie jest słabe, bez znaczenia. Nie można jednak przypadkiem pomylić lancy pianującej z pianownicą ciśnieniową, bo to dwie różne rzeczy... ;)

 

Na czym polegają różnice w domywaniu przy użyciu opryskiwacza ciśnieniowego i pianownicy ręcznej ciśnieniowej? Wydaje mi się, że wszystko jest kwestią stężeń i wydajności (w sensie zużycia danej ilości preparatu na auto). Można zauważyć, że z 1 litra roztworu wodnego dokonamy oprysku mniejszej powierzchni, niż "przepianowanie" z 1litra takiego samego preparatu. Porównując objętościowo 1L piany, a 1L roztworu i badając ich agresywność w kontakcie z panelem - nie ma przebacz, roztwór wodny jest mocniejszy. Pianowanie z opryskiwacza ręcznego ma jednak tę zaletę, że pozwala na większą kontrolę i zachowania większego progu bezpieczeństwa, o ekonomi zużycia nie wspominając.

 

 

btw. dla "zainteresowanych" ja z tym testem nie mam nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana jak piana, pieni się dobrze, ale domywanie mogłoby być lepsze. Gdybym miał ją na stanie postawiłbym Espuma Activo na półce obok Neutrala. Piana jako sam pre-wash spiszę się dobrze, luźny brud usunie bez problemu i to tyle, filmu drogowego przynajmniej w moim przypadku nie ruszyła.

 

Zużyłem już około 50 litrów tej piany i uważam ją za bardzo optymalną.

 

Dobrze luzuje brud i jest stworzona do akcji typu PREWASH.

 

Zużyłem 100 gram i również doszedłem do takiego wniosku. Piana albo domywa, albo nie domywa i proszę nie mylić z luzowaniem brudu. Nie ma co toczyć piany, są lepsze produkty od Espumy w tym przedziale cenowym i tyle w temacie.

 

Nie każdy test musi wznosić produkty, nie wiadomo na jaki piedestał, w tym przypadku produkt jest mocno średni, co widać na materiale i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze raz mój test,tym razem z dobrymi zdjęciami

Auto po 700km,w róznych warunkach,z kwietnia ubiegłego roku.

Przed

25428504.JPG

94520899.JPG

54455752.jpg

82574804.jpg

88483050.jpg

W trakcie

14451560.jpg

Po

46438381.jpg

17956371.jpg

23971421.jpg

87790567.jpg

67817103.jpg

44225281.jpg

74236727.jpg

45925757.jpg

Auto normalnie brudne,a nie zapuszczone warstwą kilkumiesięcznego brudu to i się domyło :dontknow:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to twoje pisanie z poziomu rynsztoku! :thumbdown:

A co on takiego napisał?

Nie każdy test musi wznosić produkty, nie wiadomo na jaki piedestał, w tym przypadku produkt jest mocno średni, co widać na materiale i tyle w temacie.

Ach przypomina mi to mój test szamponu, piękne czasy to były :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik trochę przesadziłeś z tym brudnym autem :mrgreen: To mocniejsza myjka by to tak samo domyła jak ta piana. Już pomijam fakt, że zdjęcia PO i widać na nich, że nie domyło i tak dobrze, więc tak średnio trochę. Takie same właściwości ma piania z Selgrosa która kosztuję 30zł/5l :) Też szału nie ma, ale wygląda jak piana i trochę zmiękczy brud. Znowu tworek miał dość ciężkiego zawodnika, bo taki zaschnięty brud, którego raczej mało która piana by ruszyła chyba, że w większym stężeniu :) Aczkolwiek taki brud można złapać po trasie 100km w deszczu po godzinie jazdy, więc nie wydaje mi się żeby to był kilkumiesięczny brud. Ale warunek żeby taki brudek sobie przyschnął ładnie na słońcu i wtedy mamy taki efekt :)

Ja tam wolę Fruita tylko i wyłącznie za jego zapach i cenę ;) Jak chce trochę mocniejszą pianę to dolewam parę ml APC i z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to twoje pisanie z poziomu rynsztoku! :thumbdown:

A co on takiego napisał?

MatthewG, ja to pisałem do Kubika a nie do Tworka ;) Myślę, że nie złapałeś lekkiego sarkazmu w mojej wypowiedzi 8-) Najważniejsze, że Kubik i ci co mieli złapać - zlapali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja nie rozumiem trochę jednej rzeczy tutaj. Autor testuje jedną pianę na aucie, która brudu nie domyła. Stwierdzenie , że piana "brudu nie ruszyła" jest spoko, w końcu to fakt który widać na zdjęciach.

 

Ale stwierdzenie, że są inne piany które domyją lepiej, jak dla mnie znajduje się w sferze domysłów, skoro inne produkty nie były testowane równolegle na tym konkretnym aucie i brudzie, w tym konkretnym dniu i warunkach. Nie wiadomo czy konkurencja domyłaby TEN konkretny brud lepiej lub gorzej, a opieranie się na tym że kiedyś tam inna piana coś domyła lepiej jest....no właśnie :idea::roll:

 

ps. nie jestem fanem ani Espumy, ani SG, ani żadnej innej aktywnej piany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stwierdzenie, że są inne piany które domyją lepiej, jak dla mnie znajduje się w sferze domysłów, skoro inne produkty nie były testowane równolegle na tym konkretnym aucie i brudzie, w tym konkretnym dniu i warunkach. Nie wiadomo czy konkurencja domyłaby TEN konkretny brud lepiej lub gorzej, a opieranie się na tym że kiedyś tam inna piana coś domyła lepiej jest....no właśnie

 

ps. nie jestem fanem ani Espumy, ani SG, ani żadnej innej aktywnej piany

_________________

Chociaż jeden zrozumiał mój przekaz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.