Skocz do zawartości

Espuma Activo Hi-Foaming Snow Foam


Tworek

Rekomendowane odpowiedzi

Espuma Activo Hi-Foaming Snow Foam

 

cd11ff52b8b5a1d6.jpg

 

 

Na początek testu chciałbym podziękować osobie, która podesłała co nie co Espuma Activo, a chciała być anonimowa.

 

Kilka słów o samej pianie :

 

Activo Hi-Foaming Snow Foam

- dobre właściwości czyszczące

- łatwe spłukiwanie

- gęsta piana

- bezpieczna dla LSP

- bezpieczna dla tworzyw sztucznych

- brak chemicznego zapachu

 

Activo to wysokopieniąca piana aktywna używana do mycia wstępnęgo typu "pre-wash". Produkt znakomicie wspomaga w procesie mycia "luzując" cząstki brud zalegające na pojeździe.Co ważne, jest bezpieczny dla tworzyw sztucznych, lakieru, szkła, gumy.

Posiada pH zbliżone do neutralnego.

Jest bezpieczny dla wosków, sealantów, powłok kwarcowych.

Produkt nie stwarza problemów podczas spłukiwania, nie tworzy osadów, nie jest żrący, nie posiada nieprzyjemnej woni.

 

Kupując 5 litrów, musimy zapłacić około 80 zł

 

Tester jaki dostałem to 100ml piany, żeby przetestować ja na moim Marolex'ie. Piana jest mocno płynna, przeźroczysta, delikatnie wpadająca w odcień żółtego. Kompletnie bezwonna. W moim Marolex'ie przyjąłem sztywne wartości dla konfiguracji jaką mam ustawioną, 50ml piany na litr ciepłej wody.

 

Na początku rzuciłem okiem jak mocno ph piany jest zbliżone do neutralnego:

 

bb6a8a6f3dc0812e.jpg

 

Jak widać bliżej jej do pH 8/9 niż do neutralnego pH 7.

 

Stan auta przed myciem:

 

58a0a15caa8ff6f8.jpg

 

5c9260275547d2d6.jpg

 

0d32727d6034b544.jpg

 

73904599242b631e.jpg

 

6d49f4ffdc5da47b.jpg

 

a90298232a308ce2.jpg

 

Zabrudzenia to zwykły film drogowy. Czas na pianowanie:

 

66549a92b815ee14.jpg

 

3b9092dbae91453f.jpg

 

e4c907f102c2af33.jpg

 

acf040fa2792322c.jpg

 

8bc843220b06f06d.jpg

 

Jak widać na kolejnych 3 kadrach coś tam zaczyna się dziać:

 

896b797825682ce6.jpg

 

497a64d50738093e.jpg

 

454c459cfb8c8b36.jpg

Po dokładnym opłukaniu auta z piany, oczom mym ukazał się brzydko zachowany film drogowy, którego piana nie zdołała ruszyć.

 

1b5f4320f240334c.jpg

 

7e01b84719388a22.jpg

 

fea77a735dc61f18.jpg

 

c84b44e7b85dfca3.jpg

 

88214c2aa1683384.jpg

 

422e810308fff937.jpg

 

0c821838a5613308.jpg

 

215752efedd31981.jpg

 

02124272d9641ecd.jpg

 

 

Piana jak piana, pieni się dobrze, ale domywanie mogłoby być lepsze. Gdybym miał ją na stanie postawiłbym Espuma Activo na półce obok Neutrala. Piana jako sam pre-wash spiszę się dobrze, luźny brud usunie bez problemu i to tyle, filmu drogowego przynajmniej w moim przypadku nie ruszyła. Za cenę 80 zł za 5 litrów można dostać coś lepszego, np Fruit lub Perfect od Shiny Garage Jeżeli macie inne doświadczenia z tą pianą piszcie śmiało, zawsze możemy po dyskutować.

 

Pozdrawiam i do następnego testu :good: !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

która podesłała co nie co Espuma Activo, a chciała być anonimowa

Hehe :) Chyba każdy wie o kogo chodzi, mniejsza z tym :)

 

Według mnie średnio, przynajmniej za ta cenę. Shiny Garage przynajmniej fajnie pachnie :) Szkoda, że nie zrobiłeś bezpośredniego porównania.

 

Widać, że ostatnio ci ktoś zwrócił uwagę o muzykę w filmach i w Nanolexie z wczoraj i w tym filmie widać postęp i teraz jest na prawdę ideał, można oglądać i słuchać ;) Muzyka nie męczy jak poprzednio :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się gdyby piana domyła Ci ten brud

No więc właśnie :good:

Ja takiej jeszcze nie znalazłem :dontknow: (jak ktoś ma taką to słucham :-] )

 

A tak z ciekawości, jak radzą sobie z ta pianą woski? Jakieś obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się gdyby piana domyła Ci ten brud 8-)

 

Zwróć uwagę jak wygląda auto tylko po pianie, która o wiele lepiej radzi sobie z brudem, lepiej domywa ... Kosmetyka aut Strona Główna » Testy » Z zewnątrz » Szampony, piany, apc, itp. » Shiny Garage Fruit Snow Foam

 

Jeżeli używasz Espumy, jako krok przed dwoma wiadrami, to jak najbardziej się nadaje. Niestety mi często brakuje czasu na dwa wiadra i całą ceremonie przy aucie, bo albo praca, albo praca :song: Wtedy wlatuję z wypełnionym Marolex'em po brzegi Magifoam i to za zwyczaj załatwia sprawę. Wyjeżdżam czystszy niż inni myjący na myjni proszkami. Z resztą jeżeli coś jest dobre to to piszę, jeżeli średnie to po co miał bym to promować, każdy kto spróbuje wyrobi sobie zdanie na własnych doświadczeniach. Dla mnie Espuma to cienizna i koniec kropka, a test pokazał jak domywa, albo raczej nie domywa.

 

Jak jutro nie będzie padało to zrobię test 50/50 z Fruitem

 

Czekam na Twój test lub chociaż dwa, trzy kardy ze stanu, przed i po. :good:

 

kubik

Zdziwiłbym się gdyby piana domyła Ci ten brud

No więc właśnie :good:

Ja takiej jeszcze nie znalazłem :dontknow: (jak ktoś ma taką to słucham :-] )

 

No sorry, jakie doświadczenie, taka wiedza. Z teorii na forum na pewno nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem ok 3l espumy,ale patrząc na ten brud,wiem,że żadna piana by tego nie wzięła w połączeniu z płukaniem zwykłą myjką, jeszcze na słońcu.

Opcja espuma+pierwszy program+płukanie daje zadowalający efekt i nie jest to tylko moje zdanie ;)

Co z tego,że pH jest ok.8,skoro titanium siedzi mi już 3miesiące i 9kkm :dontknow:

Przytoczony test,czy nawet tak doświadczony użytkownik nie zauważył,że przy ujemnych temperaturach (w których jest wykonywany test)brud inaczej się zachowuje?

Jak dla mnie test ciut tendencyjny, na siłę wynosisz SG,słabo to wygląda :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, może inaczej, to Ty na siłę próbujesz bronić czegoś co jest słabe. Przy każdym teście który wykonuje, staram się być bezstronnym, pokazywać to co zaobserwuję. Jeżeli myślisz, że działają tu osoby trzecie, na niekorzyść konkurencji, to jesteś w mega błędzie, polecam Ci kliknięcie w prawym górym rogu tematu "Ignoruj ten temat", bo Espumę dostałem od udzielającego się czynnie użytkownika kosmetykiaut, żaden dystrybutor czy partner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik

Zdziwiłbym się gdyby piana domyła Ci ten brud

No więc właśnie :good:

Ja takiej jeszcze nie znalazłem :dontknow: (jak ktoś ma taką to słucham :-] )

 

No sorry, jakie doświadczenie, taka wiedza. Z teorii na forum na pewno nie znajdziesz.

 

Tworek, nigdzie nie powiedziałem, ze mam doświadczenie i wiedzę, wręcz przeciwnie, jeszcze dużo nauki przede mną, ale ja piany domywającej tygodniowy brud na moim aucie jeszcze nie znalazłam - a kilka tych pian już sam przetestowałem. Jak może zauważyłeś moich testów również jest sporo, a to są tylko te publikowane...

Pewnie jesteś sporo bardziej doświadczony, dlatego wskaż proszę, konkretny produkt, który umyje mi porządnie tygodniowy brud na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, tylko Sonax BSD, nie pierwszej świeżości.

 

 

g.pajak,

od 14 Sty 2011 powinieneś wiedzieć, która piana jest dobra, a słaba.

 

Z resztą kończę jałową dyskusję, bo nie do tego ten temat ma służyć, jeżeli macie jakieś wątpliwości, zachęcam Was do wykonywania testów. Jak widać ograniczona liczba osób próbuje wnieść co nie co na to forum, wykażcie się, zaprezentujcie chociaż 10 % tego co macie w arsenale, a nie ślepo klepiecie zza monitora :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, właśnie od 14 stycznia 2011 roku nie znalazłem jeszcze piany, która nie zostawia filmu. A Ty nie wiem czemu stawiasz siebie w roli super praktyka, który "wie, ale nie powie" - i takie rzeczy każdy powinien wiedzieć. Powiedź konkretnie nazwę i koniec a nie zaczynasz jałową dyskusję co, kto powinien już wiedzieć. Co chcesz, żeby zrobić ci zdjęcie dwudziestu pian które powinienem mieć w arsenale, bo bez takiego zdjęcia jestem niepoważny i nie ma sensu ze mną dyskutować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu,ja jako osoba polecająca tą pianę zostałem postawiony w świetle jako nierzetelna,bo polecam coś co jest chu^owe,według Ciebie :dontknow:

Nie obraź się,ale dla mnie te wszystkie testy z 50ml próbki, to jest za mało na obiektywną opinię i tyle :dontknow:

Jak Kamilek nie wrzuci testu porównawczego to na swój koszt Ci wyślę trochę Espumy i wtedy porównanie ma sens,bo pisanie,poradziłaby sobie lepiej do mnie nie przemawiają :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik2403, jest skuteczniejsze bo "piana" jest wtedy bardziej mokra i może dłużej zmiękczać brud, piana z pianownicy jest bardziej sucha i nie zawsze pokrywa 100% samochodu ;) zauważyłem to podczas pianowania białego samochodu :o

 

Jak Kamilek nie wrzuci testu porównawczego

 

spoko spoko, do końca tygodnia będzie porównanie na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil niby tak niby nie, sam już nie wiem a ostatnio o tym myślałem. Niby mokra piana bardziej rozmoczy brud natomiast posiedzi krócej. Natomiast bardziej sucha będzie siedziała dłużej i dłużej będzie oddziaływać na brud :o fajno jak by się ktoś wypowiedział mądrzejszy w tej kwestii :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasns, piana sucha/mokra napewno jest racja w tym co piszesz. Ale czy jest sens zagłębiać się w to tak głęboko? W sensie, że brud brudowi nie równy, warunki mycia również. Ktoś zaraz napisze, że ważna jest wilgotność powietrza, jak podzielisz auto na pół i zastosujesz różne stężenia pian to znów będzie, co za LSP i że z jednej strony jest słabsza bo coś... Rozumiesz ;):kox::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.