Skocz do zawartości

Hydrowosk - co i jak ?


Gość kuxik

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem na forum czegos o hydrowoskach, ale poza tym, ze te z bezdotykówek to lipa to nic ciekawego nie wyczytalem.Na myjniach recznych takie uslugi sa wykonywane bo sa szybkie i tanie co do skutecznosci to pewnie krotkotrwala ale zawsze jakas.

 

Moje pytania to:

1. Czy hydrowosk rozciencza sie z ciepla woda czy obojetnie?

2. Czy mozna go nakladac na szyby czy pozniej jakies dziwne slady sie robia?

3. Po nalozeniu hydrowosku trzeba odczekac az wyschnie czy mozna odrazu wycierac autko?

4. Jakie hydrowoski w przystepnej cenie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy hydrowosk rozciencza sie z ciepla woda czy obojetnie?

najlepiej z wodą destylowaną,gdyż mniejsze prawdopodobieństwo,że zostaną zacieki,smugi ...

2. Czy mozna go nakladac na szyby czy pozniej jakies dziwne slady sie robia?

ja po każdym myciu stosowałem,ale nigdy nie zostawiałem do całkowitego wyschnięcia tylko wycierałem i na szybach nie zauważyłem żadnego problemu,a kropelki się tworzyły :)

3. Po nalozeniu hydrowosku trzeba odczekac az wyschnie czy mozna odrazu wycierac autko?

chwilę czekałem,ale wycierałem go do sucha całego :) efekt tak czy siak był :) a przynajmniej nie było zacieków i plam :)

4. Jakie hydrowoski w przystepnej cenie polecacie?

mam Tenzi Rollex, jest całkiem ok :) do częstego mycia jest dobry :)

wcześniej DemonShine z Carplan ... ale ten Tenzi jest lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prawdzie już nie używam ale kiedyś jak woskowałem auto żółwiem to używałem przy każdym myciu.

Odpowiem w oparciu o te produkty których ja używałem - proszę nie traktować tego jako wyrocznie do wszystkich hydrowosków.

1. Czy hydrowosk rozciencza sie z ciepla woda czy obojetnie?

Ja rozcieńczałem z zimną

 

2. Czy mozna go nakladac na szyby czy pozniej jakies dziwne slady sie robia?

Ja nakładałem na całe auto , żadnych smug nie było

 

Po nalozeniu hydrowosku trzeba odczekac az wyschnie czy mozna odrazu wycierac autko?

To zależy od konkretnego hydrowosku - moim się spryskiwało całe auto, czekało ok minuty ,później spłukiwało się to wodą i dopiero wycierało do sucha.

 

4. Jakie hydrowoski w przystepnej cenie polecacie?

 

Ja używałem carvalet, jakiegoś ze sklepu motoryzacyjnego oraz kolega mi kiedyś przyniósł 2 litry koncentratu z myjni automatycznej orlenu - najlepszy z tych 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Arekkaz, Tak wiem, ale na myjni tak na szybkie mycie to jest ok. Nie każdy chce od razu zabezpieczać lakier jakimś twardym woskiem.

 

[ Dodano: 28 Październik 2011, 21:43 ]

Poirot, Jak masz coś fajnego to podrzuć troszeczkę na próbę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz, Tak wiem, ale na myjni tak na szybkie mycie to jest ok. Nie każdy chce od razu zabezpieczać lakier jakimś twardym woskiem.

 

Kup bańke POSEIDONA i masz z głowy. Robisz większe stężenie w opryskiwaczu i jest ekstra.

 

Jutro jak się uda testuje VP Wash & Protect - interesuje mnie ten kationowy film :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, Używałeś może poseidona

 

Poseidona tak, Wash&protect jeszcze nie...

Poseidon pieni się nawet dobrze. Jedyny minus jaki zauwazyłem, to taki, że przy dużych stężeniach może powstawać film na szybach. Dlatego omijamy te rejony lub po myciu jedziemy szybki jakimś mocnym płynem do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, Pamiętasz ile dawałeś do pianownicy ?

 

Mówimy o P.A czy o pianownicy ;) to róznica...

 

Do P.A wlej 150-200ml i zalej ciepłą wodą...(powinno lecieć mleko) Przy użyciu pianownicy robiłem 50-80ml na 3-4L wody.

Możesz także pojsc w opcje Snow Foam with WAX ;) - ale tutaj bez cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. pracuje na stacji paliwi mamy tam myjnie automatyczną. Zajrzałem jakie środki są w pojemnikach. Pierwszy to wosk uniwersalny stosowany w rozcieńczeniu z wodą, wiec tak jakby hydrowosk

2iqz4wj.jpg

jest jeszcze aktywna piana

eq8f82.jpg

jest jeszcze jeden siuwaks

ixgrc7.jpg

 

Myśle żeby sobie odlać trochetych specyfików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam,

 

odświeżę trochę temat. Mianowicie używam hydrowosk osuszający z firmy K2 Maxima. Nakładam go na umyte wcześniej auto przy pomocy pianownicy PA. Na lakierze tworzy się biała mgiełka następnie woda łączy się w duże krople i spływa. Następnie wycieram ręcznikiem z MF karoserię. Jestem bardzo zadowolony z efektów- lakier się błyszczy i jest gładki.

 

Używam go na samochodach od znajomych, które nie były woskowane.

Na swoim aucie aktualnie mam położony wosk Meguiars #16. Czy taki hydrowosk może zaszkodzić wcześniej położonemu wosku? Nie chciałbym eksperymentować na swoim:) a afekt po Maximie mi się podoba- zmniejsza się ilość plam i zacieków po wodzie, ale boje się że może negatywnie wpływać na wcześniej położony wosk.

 

Może ktoś z Was prowadzi myjnie i może się wypowiedzieć w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.