Skocz do zawartości

Co myślicie o takiej błazenadzie?


CarSPA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

leszcz, napisaliśmy wiadomość do tego użytkownika żeby nie wykorzystywał naszej własności do promowania swoich usług. Myślę, że jest tak jak mówisz i on w ogóle się nie spodziewał, że to do nas dotrze ;) wybrał akurat bardzo charakterystyczne zdjęcie i miał pecha, że inny użytkownik dobrze wiedział kto jest jego autorem.

 

[ Dodano: 1 Marzec 2014, 16:01 ]

P.S. Pan odpisał i mam wrażenie, że jest urażony faktem, że ktoś nas poinformował o całym zajściu, a po drugie rozpoczął dyskusję czy jestem pewna, że to jest nasze zdjęcie. Oczywiście o słowie "przepraszam" można pomarzyć...

A może to ja powinnam przeprosić za to, że zwróciłam uwagę. .. sama nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja sądzę że jak ktoś nadaje nazwę firmy "Car Spa" to musi zdawać sobie sprawę że nazwa będzie powielana, ale kraść już wzór logo (nie mylić z nazwą) to już przesada i warto w tym kierunku interweniować, jeszcze gorszym zjawiskiem jest kraść czyjeś zdjęcia z prac i twierdzić że są "moje", chyba jedynym sposobem jest robienie na każdym zdjęciu znaków wodnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie,

Uprzejmie prosimy aby firma Car Spa nie wprowadzała w błąd opinii publicznej,

słowa takie jak Car, Cars, Spa itp. są potocznie używanymi słowami inie ma możliwości ich zastrzec.

Dodatkowo to w jaki sposób opisaliście nasze rzekome działania jest nieuczciwą praktyką i godzi w dobre imię naszej firmy. Nie ma zgody na takie traktowanie. Oczywiście nikt nie zabroni Wam wyrażania swojej opinii jednak sami sobie tym szkodzicie a klienci którzy zrezygnowali z Waszych usług na rzecz naszych są tego potwierdzeniem.

 

Odnosząc się do Wosków Zymöl Vintage :

 

http://www.groupon.pl/oferty/trojmiasto ... ia/1070756

 

Pozostawiamy ten temat bez komentarza,

 

Cieszymy się natomiast że nasze logo którego autorem jest ONET S.A zostało pozytywnie odebrane.

 

Szanujemy bardzo opinie każdego z Państwa dlatego też niebawem naszą firmę wzmocni osoba dedykowana ds. marketingu i reklamy aby móc bardziej profesjonalnie odpowiadać na zapotrzebowania rynku i w sposób bardziej profesjonalny przedstawiać rezultaty naszej pracy.

 

Na koniec cytowane stanowisko naszej firmy:

" Prawdziwe opinie klientów CARS SPA jak i prawdziwe zdjęcia są dostępne tylko i wyłącznie na naszej stronie internetowej. Apelujemy o rozwagę w czytaniu opinii podstawionych osób i nieuczciwej konkurencji".

 

Jedną z misji Cars Spa jest to aby " detailing" cenowo był dostępny dla " każdego" dlatego też chętnie robimy promocje wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

 

Dziękujemy za możliwość wyrażenia naszego stanowiska

CARS SPA,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
przejmie prosimy aby firma Car Spa nie wprowadzała w błąd opinii publicznej,

słowa takie jak Car, Cars, Spa itp. są potocznie używanymi słowami inie ma możliwości ich zastrzec.

 

Trzeba mieć tupet żeby się tu logować i wciskać takie tłumaczenia. Zdajesz sobie sprawe że nazwa przedsiębiorstwa nie musi być zastrzeżona, żeby korzystać z prawnej ochrony w takiej sytuacji jak ta,tj. bliźniaczo podobnych nazw firm, funkcjonujących na jednym rynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple też jest potocznym słowem a jakoś udało się zastrzec...

 

I myślę ze nie chodzi tu wcale o zastrzeganie nie zastrzeganie znaków i nazw firm a o etyczne zachowanie. Wystarczy się postawić na miejscu Car Spa i pomyśleć czy chcieli byście żeby ktoś stworzył nazwę tak bliską waszej nazwie. Myślę że nikt by nie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że to po samej stronie widać, że jakość 2 firm wyraźnie od siebie odbiega. Te zdj na Cars Spa to jakas żenada.. nic nie widać a ten suwaczek z rozjaśnianiem i ściemnianiem to totalna lipa. Bentleye, Aston Martiny niby, taka profeska a na zdjęciach stare hondy czy BMW i to w beznadziejnym oświetleniu.. Większość relacji z PSB bije na łeb na szyje to co jest na tej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe opinie klientów CARS SPA jak i prawdziwe zdjęcia są dostępne tylko i wyłącznie na naszej stronie internetowej. Apelujemy o rozwagę w czytaniu opinii podstawionych osób i nieuczciwej konkurencji".

 

Jedną z misji Cars Spa jest to aby " detailing" cenowo był dostępny dla " każdego" dlatego też chętnie robimy promocje wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

 

Czy mogę zapytać jak właściwie Państwo piszecie nazwę swojej formy? W tym przypadku wielkość ma znaczenie. Misja zaś nie jest dla sprawy istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spina w odpowiedzi "Cars Spa". :lol: Rzekłbym, że nie adekwatna do wypowiedzi samego autora tematu i sama nazwa handlowa skłania mnie do zastanowienia.

Otóż, samo "SPA" oznacza po łacińsku "Sanus Per Aquam", czyli po polsku : "Zdrowie przez wodę". Narazie wszystko jest zrozumiałe ale zastanawia mnie pierwszy człon nazwy "Cars". Wszakże, w języku angielskim jeśli w słowie z literą "s" na końcu, nie poprzedza tej litery apostrof ( ' ), to oznacza to liczbę mnogą zamiast odpowiedzi na (kogo? czego? - samochodu), zatem w wolnym tłumaczeniu oznacza to - "Samochody SPA". W mojej, niczym nie przymuszonej opinii, wolnej od uprzedzeń, jest to dośc nie przemyślany plagiat nazwy. :D Założę się, że po mojej amatorskiej analizie, ta firemka dołączy do swoich kilku zamiennych nazw jeszcze "Car's Spa". :lol:

Na temat loga, ponoc własnego autorstwa powiem tyle - perfidny plagiat, z doklejonym niechlujnie dopisem, który prawie w ogóle nie komponuje się w to logo ! Car SPA, nie odpuszczaj, bo takie praktyki niszczą tylko renomę dobrych, znanych marek. A klienci mają to do siebie, szczególnie ci mało w temacie, że łatwo mylą pierwowzór z czymś podobnym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie miałem zamiaru wtrącać się w dyskusję ale znalazłem stronkę i zaciekawiło mnie co nieco:

Najlepszym salonie AutoDetailingowym w Polsce i czołowym na świecie.

 

Jesteśmy najlepszym salonem Detailingowym w Polsce i z największym doświadczeniem.

 

Czy jest to poparte jakimiś badaniami, że to akurat WY jesteście najlepszymi na rodzimym rynku? Czy to wytwór wyobraźni?

 

https://www.facebook.com/62238008781833 ... =1&theater

Pisać o ręcznikach waflowych a wstawiać fotkę zwykłych fibr? E no nie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak Wam się podoba efekt końcowy ?

 

Piękne BMW X5 po opuszczeniu naszego studia - świetnie zabezpieczone, z rewelacyjnymi efektami udoskonalającymi estetykę po 17 etapowym procesie naturalnego mycia-spa z użyciem NANOTECHNOLOGI

 

 

 

Za dużo bajerów.Ludzie nie są głupi i wiedzą,ze 17 etapowe mycie nie jest myciem naturalnym. Zamiast nawijać popelinę sugerowałbym kontakt ze słownikiem ortograficznym. Trochę śmiesznie na FB serwować błędy ortograficzne. Mimo, że udoskonalają one egzotykę.

Chyba szkoda czasu na śledzenie osiągnieć tej firmy.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

I myślę ze nie chodzi tu wcale o zastrzeganie nie zastrzeganie znaków i nazw firm a o etyczne zachowanie. Wystarczy się postawić na miejscu Car Spa i pomyśleć czy chcieli byście żeby ktoś stworzył nazwę tak bliską waszej nazwie. Myślę że nikt by nie chciał

 

To jest świetne podsumowanie. Niektórym się wydaje, że jak coś nie jest zastrzeżone to można bezkarnie i bez rozgłosu się pod to podszywać. Ciekawa jesten czy firma CarDetailer.pl vel pielegnacjaaut.pl zabierze głos w tym temacie! Bo tak samo jak Cars Spa dobrze wiedzieli, że na rynku działa firma pod prawie identyczną domeną.

Chętnie poznam opinię takich firm na temat wykorzystywania i podszywania się pod markę, na którą inni pracowali bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrze na to kontrowersyjne studio detailingowe z punktu widzenia potencjalnego klienta. Prawdziwe CarSpa renomę uzyskało efektem ostatecznym,jakościa,stosunkiem do klienta itd itp To,czy Panowie myją 21 razy czy 18 mnie nie interesuje. To jest ich cykl "technologiczny" Mnie interesuje efekt ostateczny. Bo teraz to troche jak z kremem w telewizji.Nowy krem jest 4,3% skuteczniejszy od starego. Nie 4 nie 5 ale 4,3% co sugeruje ,ze ktoś prowadził bardzo wnikliwe badania. Myśle,że na drodze prawnej CarSpa niewiele zdziała jesli nie ma decyzji organu o prawie do znaku. Myśle też,że klienci w końcu zagłosują nogami.Bo jeśli ktoś pokazuje zwykłe ścierki a pisze o waflowych to znaczy,że klienta lekceważy. I może myc naturalnie auto i 120 razy to tego poczucia walenia po rogach nie zmieni. Jeśli o mnie chodzi to uwazam,że nastapił falstart tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można zastrzec nazwę CAR i SPA jak to ogólne światowe słowa :) taka popularna nazwa jest stosowana bardzo często i to nie pierwsza firma która ma taką samą nazwę na rynku polskim.

 

można jako znak słowno-graficzny i cały problem właśnie w tym że jedna firma głabneła drugiej całe logo a nie słowa car i spa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie,

Dziękujemy za Państwa opinie.

Nasza firma nie jest absolutnie negatywnie nastawiona do opinii wręcz przeciwnie szanujemy je i wyciągamy z nich lekcje. Nie kwestionujemy też profesjonalizmu świadczonych usług firmy Car Spa.

 

Nie zmienia to jednak faktu ,że chcemy obronić się przed kłamstwami, pomówieniami, oraz rzekomym podszywaniem się naszej firmy.

 

 

Kwestie te regulują MIN. wyroki SA i SN a dokładniej:

 

(wyrok SA w Poznaniu z 25 stycznia 2006 r. , I ACa 862/05, Lex Polonica nr 1605609, OSA 2007, nr 9, poz. 30 ).

 

Oraz

 

(wyrok SN z 22 sierpnia 1997 r., III CKN 139/97, Lex Polonica nr 1627889).

 

Nie jest też tajemnicą ,że nasza firma pozytywnie przeszła weryfikację prawno / formalną kancelarii prawnej.

 

 

//Nie jest prawdą ,że działamy na jednym rynku. My działamy lokalnie świadczy o tym chociażby nasze pozycjonowanie w internecie,( pozycjonujemy się tylko na Gdańsk) trafiamy też do zupełnie innego klienta docelowego//.

 

Dziękujemy za wszystkie opinie i pozdrawiamy,

 

Cars Spa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cars Spa logo zrobiła wam grupa ONET S.A ? Firma od portalu Onet ?

Kolejne pytanie - reklamujecie się jako jeden z najlepszych salonów w Polsce itd. więc najlepszy salon według mnie powinien używać fachowego sprzętu w pracy ? więc jak na najlepszy salon w Polsce używacie polerek Black Decker ;) Myślałem że profesjonalna firma to używa sprzętu markowego typu np flex a nie z biedronki:) Już nie mówię iż profesjonalna ekipa zdobywająca swoje doświadczenie pracy w tak wymagającym rynku jak ZEA kładzie sprzęt no name kolejny na lakier bez podkładania pod nią fibry :D chyba za bardzo się czepiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się w czy przypadkiem nie zakupić u nich Groupon'a, ale zapytałem kilku znajomych którzy pracowali co nieco w okolicznych firmach detalingowych w 3m i nikt ich absolutnie nie kojarzy. Zrezygnowałem. A teraz trafiłem na ten wątek.

 

Cóż :) Ale bym zaliczył wtopę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.