Skocz do zawartości

Tornadorot LY3D golf mk2 1991 matowy, utleniony, pomocy :(


mateuszmateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowym użytkownikiem na tym forum, lecz jest mi ono znane. Dowiedziałem się dużo przydatnych rzeczy. Teraz przyszedł czas na nurtujący mnie problem, konkretnie lakier na moim aucie. Przechodząc do rzeczy

-lakier, Tornadorot LY3D

-golf mk2 1991 rok

-nad uszczelką przedniej szyby wyłania się podkład (ktoś kiedyś nieumiejętnie "polerował" lakier na tym aucie)

-mocno utleniony

 

Opiszę teraz co zrobiłem:

-porządne mycie na 2 wiadra

-polerowanie maszynowe przy użyciu past Manzerny (jak dobrze pamiętam używałem past 1000, 2500, 4500)

-następnie nałożony został wosk collinite 845

-myłem auto szamponem nigrina, na dwa wiadra, rękawicą z mikrofibry i wycierałem do sucha dużymi mikrofibrami

 

przez niecałe 2 miesiące efekt był całkiem zadowalający. Lecz znów zaczął pojawiać się utleniony lakier. Boje się używać środków ściernych na tym lakierze, wydaje mi się, że jest już go bardzo mało, prześwituję podkład w niektórych miejscach. (dodam, że nie stało się tak po polerowaniu przeze mnie auta. Jakiś majster potraktował chyba to auto papierem ściernym...). Autko w moich rękach nie jeździ w zime. Nie mam aktualnych zdjęć ponieważ auto jest w innym mieście w garażu. Fotki wstawię jak deszczyk ładnie spłuczę sól z dróg i autko wyjedzie z garażu.

 

Ogólnie, liczę na radę co zrobić, żeby utrzymać lakier w "jakieś" kondycji, mam tu na myśli zahamowanie proces utleniania i utrzymanie choć minimalnego blasku :)

 

Czekam na Waszą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o jakiejś powłoce na lakier? Niestety ten lakier tak mam i nic z tym zbytnio nie zrobisz żeby w 100% powstrzymać utlenianie musiał byś polakierować go bezbarwnym, a przecież nie o to chodzi , więc sądzę że powłoka powinna w lepszym stopniu chronić przed utlenianiem niż wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zdecydujesz się na powłokę to używaj meguiars show car glaze 7. Jest to jeden z najstarszych produktów Megsa, który dobrze sprawdza się na lakierach akrylowych. Jest to jakby odżywka dla lakieru, do tego nie masz się co bać, że przy aplikacji ręcznej przetrzesz lakier czy coś. Ten środek plus częste woskowanie i powinno być sporo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze następne pytanie. Myślałem nad przygotowaniem auta do woskowania, a konkretnie:

1. pozbyć się smoły (Valetpro Tar and Glue) ew. coś tańszego, bezpiecznego?

2. umyć apc (Valetpro Citrus PRE-wash)

3. mycie (valetpro Poseidon Carnauba)

4. jakiś cleaner pod wosk lub alternatywa? (ktoś? coś? tylko nie bardzo drogo)

5. wosk (Collinite 476s)

 

Co sądzicie o takim zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prickbort

4. Juz napisałem wyżej. Mirorr show car glaze 7! Jest to jeden z lepszych środków do odżywienia utleniającego się lakieru. Oczywiście trzeba go użyć kilka razy aby olejki dobrze wniknęły w lakier, ale po tym powinna być znacząca poprawa. Na to można kłaść wosk.

5. Do takiego lakieru wolałbym coś bardziej tłustego czyli jakiś wosk naturalny z olejkami i carnaubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na zakup mirror show car glaze 7.

Zamierzam wykonać następujące czynności:

1. umyć auto (SG Pink gloss)

2. tar & glue (SG)

3. umycie całego auta roztworem apc (SG red devil hd)

4. IPA ?

5. Meg mirror show car glaze 7 za pomocą aplikatora SG

6. wosk ( SG Bee's Knees Purple Spray Wax )

zdecydowałem się na zakup tego wosku, ponieważ zwyczajnie zabrakło mi pieniędzy na droższy... a jak wynika z opinii i testów, jest całkiem ok.

 

Będzie dobrze na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz bardzo brudny samochód to zrób tak.

 

1. Napierw spryskaj środkiem do usuwania smoły. Po chwili spłucz porządnie

2. Umyj auto szamponem może być z dodatkiem APC. Samym APC nie myj

3. Nie używaj IPY to akurat takiemu lakierowi nie pomoże.

4. Użyj mirror glaze.

5. Użyj wosku.

 

Pamietaj, że mirror glaze prawdopodobnie będziesz musiał użyć kilka razy zanim lakier "przyswoi" olejków z tego środka, ale za którymś razem powinien efekt odżywionego lakieru utrzymywać się przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Opowiem co zrobiłem dotychczas:

Wyglinkowałem lakier

Usunąłem smołe za pomocą preparatu sg

Nastepnie maszynowo nałożyłem politure (show car glaze#7)

Na politure poszedł wosk sg

Niestety, zacieki nie zniknęły. Jest jeszcze jakiś sposób na uratowanie tego lakieru?

Próbowałem ponownie nakładać politure w miejscach gdzie są zacieki, ale nie przyniosło to oczekianych rezultatów. Owszem jest poprawa, ale nie jesem zadowolony w 100%

Dalej w wytłoczeniach na masce widać utleniony lakier.

Macie jeszcze jakieś pomysły? Czy popracować jeszcze ręcznie politurą?

Czy na politure nakładać wosk? Wydaje mi się, że wosk "zmywa" politure, takie jest moje spostrzeżenie.

Dodam, że myję auto a 2 wiaderka szamponem sg pink z woskiem, rękwicą z frędzelkami z mf i wycieram fluffym sg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj cleanera przed politurą, to po pierwsze,

poza tym spróbuj umyć innym szamponem, bo może się okazać że lejesz za dużo pinka i stąd zacieki.

Ale uważam że lekkościerny cleaner załatwi sprawę. Na to ewentualnie politura a na koniec wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do pytania kolegi, bo mam identyczny lakier w swoim VW. I też powracające utleniania- szczególnie na masce. Jak kupiłem auto to lakier był w opłakanym stanie. Trochę doprowadziłem go do porządku, ale maska od początku mi się nie podobała. Liczne, takie placki białe- widoczne na zdjęciach. Po polerce nie były widoczne, natomiast po niedługim czasie powracają. Maska nie jest matowa, ale widać, że w niektórych miejscach pojawiają się te placki :D Auto zabezpieczone Colli 476. Jeśli uda mi się kiedyś sprawdzić miernikiem ilość lakieru na masce i będzie możliwa polerka to wypoleruje i nałożę powłokę kwarcową, jeśli to nie pomoże to już tylko pewnie ponowne lakierowanie.

 

Zdjęcia przed

dscn6550kopiowanie.jpg

dscn6941kopiowanie.jpg

dscn6550kopiowanie.jpg

 

Zdjecia po:

dscn7021kopiowanie.jpg

dscn7039kopiowanie.jpg

dscn7081kopiowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już dawno zapoznałem się z tematem. Lecz w moim przypadku sprawa wygląda zupełnie inaczej, ponieważ na moim aucie lakier jest na przysłowiowym wykończeniu spowodowanym polerowaniem papierem ściernym :( wielu miejscach wyszedł podkład. Dlatego pytam o nie ścierne środki mogące pomóc w odzyskaniu jakiego kolwiek blasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Najwyższy czas odkopać temat. Po wielu próbach uzyskania jakiegoś blasku, osiągnąłem w miarę zadowalający rezultat. Stosując cleaner SG lekkościerny, następnie IPA i show car glaze od meguiars'a. W tym momencie pojawia się problem, w celu zabezpieczenia warstwy glaze wypadało by nałożyć wosk lub przynajmniej QD, zarówno wosk (SG bee knees) jak i QD (Sonax BSD) zmywają warstwę glaze. Pomocy, nie wiem co robie źle. Chyba, że ten glaze tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas gdzie IPĄ po takim lakierze!! Ipa to mocny alkohol, który wysusza lakier, a w takich akrylach chodzi o to żeby jak najbardziej go odżywić i natłuścić olejkami z wosków, czy glazów. Co innego gdy mamy doczynienia z lakierami 2 składnikowymi, a co innego gdy ze starymi jednoskładnikowymi akrylami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.