Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

 

firma dobra i znana, a głośniki, najlepiej wrzucić odseparowane, ale te też nie powinny źle grać. Zależy czego oczekujesz :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję jakoś ulepszyć audio w swoim paździochu i chciałbym się poradzić. Na razie jest pełna seria, która źle nie gra, ale przydałoby się wygłuszyć drzwi - z tym sobie poradzę. Chciałbym bez wyrzucania milionów poprawić dźwięk i tu moje pytanie - czy bez zmiany radia warto pchać się w głośniki? Nawet nie chodzi tutaj o cenę rada, ale o to, że radio zaburzy mi trochę wygląd deski :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bez zmiany radia warto pchać się w głośniki?

według mnie nie, bo zagra to na tyle na ile pozwoli najsłabszy element tego zestawu, czyli w tym przypadku radio. Dobre wygłuszenie poprawi troszkę jakość nawet ori. głośników, ale nie ma co się spodziewać szału, poza tym siedzą tam tylko 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, według mnie zawsze warto wymienić głośniki i wygłuszyć drzwi.

Tylko nie szalej z mocą RMS nowych głośników, aby seryjne radio mogło je uciągnąć :)

 

A nie ma szans, aby wyrżnąć w boczku pod maskownicą większą dziurę i wstawić 16,5 cm? Wtedy wygłuszenie, głośnik na dystans z MDF i będzie dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie zawsze warto wymienić głośniki i wygłuszyć drzwi.

Tylko nie szalej z mocą RMS nowych głośników, aby seryjne radio mogło je uciągnąć

 

Zgadzam się z tym, ale zawsze warto jednak postawić na jakiś wzmacniacz jeśli jest możliwość podłączenia do seryjnego radia. Jak nie jesteś melomanem taki zestaw wtedy w zupełności wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Właśnie instaluję system audio w pewnym zabytkowym pojeździe.

Jednostka centralna to CLARION VZ402E lub Peiying PY9909

Wzmacniacze to stare sprawdzone ale prawie nieużywane Alpine V12 MRV-F505 oraz MRV-T505.

Całe auto wygłuszone. Przód Hertz ESK 165.5.

Jaki subwoofer polecicie do tego zestawu. Zasilany będzie drugim wzmacniaczem.

 

ye2h.jpg

 

w0bw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy szuka głośników na przód i głownie w oko wpadły

DIORA GDS1607 czy warto w nie inwestować czy coś lepszegow podobnej kasie jest :o

 

Interesowałem się nimi bo szukam do Stilo czegoś budżetowego. Na dniach będę miał możliwość ich odsłuchu ale pytałem właściciela i powiedział, że jak za te pieniądze to zestaw naprawdę godny polecenia. Wiadomo, że do tego musi dojść dobra "zasiłka" - w końcu 120W RMSu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz. Na co się nastawiasz z subem. Ma być jako uzupełnienie zestawu, robić dużo szumu? Jakiej muzyki głównie słuchasz. Obudowa zamknięta czy otwarta? I wreszcie jaka kwota. Skrzynie sam będziesz robił (ktoś Ci będzie budował) czy chcesz gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.