Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

nie no,daj spokoj. Pirdzingi sobie odpusc... W audicy granie bedzie znosne jesli w bagaju bedzie subwoofer. Wtedy dobre dziesiatki jakas tam scene zrobie,a o niskie tony zadba sub. Sluchalem tych JBL ow i powiem Ci ze naprawde nie bylo zle. Oczywiscie subwooferek przygrywal do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub raczej odpada w moim przypadku bagaznik oddzielony jest od kabiny zbiornikiem paliwa. na tyle mam glosniki i jestem zadowolony z nich ale chcialbym cos na przod.

Pirdzingi sobie odpusc
co jest nie tak z tymi glosnikami PEIYING ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc uzyskać jakiekolwiek basy bez sub'a niestety musisz zamontować coś w boczkach :( .

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest przebudowa paneli drzwiowych tak żeby pomieściły głośniki 16cm lub 16.5cm, a w fabryczne miejsca tweetery. Wygoogluj profet lub poszukaj czegoś innego w necie

Ja bym się nie pchał w 10-ki - zmarnowana kaska :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

...a ja powiem ,że nie do końca co niektórzy mają rację. Z 10cm można uzyskać całkiem niezły efekt. Niestety trzeba by zainwestować w coś z górnej półki,zamocować je w adaptorach np z MDF'u i porządnie zasilić. Wiadomo ,że zakres częstotliwości takich głośników nie pozwoli uzyskać jakiegoś basu ale scenę muzyczną z powodzeniem zrobią lub jak już ktoś wcześniej napisał niezłe uzupełnienie. Nastawiłbym się na średnie i wysokie częstotliwości ale to już temat na osobną dyskusję.

Zależy co kolega chce uzyskać czy tylko słuchać wiadomości czy może coś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek wszystko fajnie tylko ze głośniki w 80-siatce są w desce i mało tego ,deska jest wygięta bardziej w stronę szyby niż w stronę kabiny. Sceny to się nie uzyska żadnej bo wszystko gra w szybę i to głęboko. Jedyne rozwiązanie to kupić nawet te 10cm ale separowane i tweetery dać na słupki. Średnie niech sobie tam brzęczą, a chociaż wysokie będą ukierunkowane bo tak powinno być.

Chcąc uzyskać jakiekolwiek basy bez sub'a niestety musisz zamontować coś w boczkach :( .

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest przebudowa paneli drzwiowych tak żeby pomieściły głośniki 16cm lub 16.5cm, a w fabryczne miejsca tweetery. Wygoogluj profet lub poszukaj czegoś innego w necie

W przypadku A80 trzeba zakupić dorabiane panele z MDFu bo w drzwiach nie ma przewidzianego miejsca na głośniki. To jest spory koszt bo ok 300zl. A jak się kupuje panele za 300zl to przydałoby się wsadzić jakiś porządny przetwornik ,wiec kolejne, co najmniej, 500zl. A jeśli z tego przetwornika chcemy uzyskać jakiś sympatyczny kick to głuszenie drzwi obowiązkowe,a to kolejne 400zl. Wiec wątpię ze Roko, który chce zakupić pierdzingi za 35zl będzie chciał się kosztować na taką instalacje.
Zależy co kolega chce uzyskać czy tylko słuchać wiadomości czy może coś więcej...
To po pierwsze,a po drugie ile chce na to wydać.

Roko,chodziło mi o coś takiego: http://allegro.pl/glosniki-jbl-gto-328- ... 60673.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup taschki (badz zrob wlasne jak masz wolna chwile i umiejetnosci manualne...), zamontuj w to glosniki a na podszybie same tweetery - bedzie dobrze, chociaz w audicy dobrze by bylo usztywnic blachy w dzwiach bo beda drgaly mocno jak dasz taschki

 

http://www.taschki.pl/

tanio nie jest ale oni robia bardzo dobre, ladnie spasowane i wogole ludzi twierdza ze sa lepiej wykonane niz nie jedne oryginalnie montowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marco wyznaję zasadę że jeżeli coś zmieniać w CA to zrobić to dobrze, dobrze nie oznacza tanio :( .

Zmienić żeby zmienić - po co??

Decyzja zawsze należy do tego który wydaje kaskę.

My tylko możemy sobie pomóc wymieniając się doświadczeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce uzupelnic glosniki w oryginalne miejsca nic pozatym. Nie chce w samochodzie przerobek. Nie mam za dobrego radia bo tylko 4x40 jest to jakis stary JVC jak dla mnie gra calkiem ok. jakie glosniki dobrac pod taka moc radia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stare JVC często to co miały napisane o mocy było w rzeczywistości
I świetnie brzmiały.

marco wyznaję zasadę że jeżeli coś zmieniać w CA to zrobić to dobrze, dobrze nie oznacza tanio

Mi tego nie musisz mówić.
jakie glosniki dobrac pod taka moc radia??
Co nie podłączysz to będzie grało.Podsumowując: w tym aucie zaszaleć się nie da -miejsce na głośniki jest bardzo słabe. Jedyny ratunek to albo głośniki ze zmiennym kątem tweetera,bądź zestaw rozłączny. Jeśli jakiś budżetowy to może być takie coś: http://allegro.pl/sklep-boschmann-syste ... 911.html.I tweetery na słupki -dobrze ukierunkowane i już będzie dość przyjemnie. Kwestia tylko głębokości tej dziesiątki bo tu jest dość duży magnes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj może ktoś będzie znał przyczynę mojego problemu.

Fiat Seicento - z przodu Sinuslive Sl165W i Neo 25S zasilone Blaupunktem TSA460.

Radio JVC KD-PDR61.

 

Po włączeniu radia z prawego tweetera wydobywają się szumy i piski. Po podkręceniu głośności piski znikają by później znów się pojawić. Czasami zaczyna coś piszczeć i po jakimś czasie przestaje, czasami piszczy cały czas, zmieniając częstotliwość. Kabel zasilający puszczony jednym progiem, reszta drugim. Piski nie są zależne od obrotów silnika więc to nie przez alternator.

 

Czy od anteny radiowej idzie jakaś masa do blachy ? Jakiś czas temu przekładałem kabel zasilający na drugą stronę i położyłem go obok jakiegoś dziwnego czarnego kabla przykręconego do blachy nadkola. Od tego czasu radio źle odbiera, szumi, przerywa. To zbieg okoliczności, czy ten czarny kabel to coś od anteny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Te stare JVC często to co miały napisane o mocy było w rzeczywistości

I świetnie brzmiały.

 

Stara święta prawda. Już nigdy nie będzie takich "sprzętów" jak w latach 90-tych i troszkę później.

 

[ Dodano: 5 Styczeń 2011, 22:33 ]

Adm, podaj wszystkie szczegóły sprzętu najlepiej na PW a na pewno coś zaradzimy.Jak nie przez int to zawsze możesz do mnie podjechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

montaz w tylnej polce wspolosiowe raczej chodzi mi raczej o glosniczki ktore to radio da rade napedzic.

 

Mam jeszcze takie pytanie jesli radio przygasa w miare wzrastania glosnosci to oznacza to ze glosniki sa za mocne czy za slabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod samym radiem i tak szału nie będzie ;)

 

Ja po zmianie głośników z fabrycznych na "wyższą półkę" pod samym radiem zauważyłem, że jest jeszcze gorzej :wallbash: Dopiero wzmacniacz załatwił sprawę :)

 

W dobrym stosunku jakość/cena jest hertz dsk 130 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roko, no to jak w półkę to nie ma się co napalać, bo żadna 13 napędzana samym radiem nie zagra Ci porządnie...

Bierzmy pod uwagę, że Kenwood ma około 20W RMS...

Szukaj głośników których moc RMS jest zbliżona do tej wartości z radyjka. A dodatkowo sugeruj się skutecznością głośnika. Im bliżej 100 dB tym głośniej zagrają.

 

Moje typy to:

JBL CS-5

ALPINE SXE-1325S

KENWOOD KFC-E1364

 

hertz dsk 130

 

ale radio nie da rady z nimi :(

 

Mam jeszcze takie pytanie jesli radio przygasa w miare wzrastania glosnosci to oznacza to ze glosniki sa za mocne czy za slabe?

 

Albo głośniki są za mocne, albo kabel zasilający radio jest za słaby i radio dostaje za mało prądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy ktoś ma doświadczenie z konwerterami sygnału głośnikowego na RCA, dokładnie chodzi mi o takie coś:

 

http://allegro.pl/konwerter-sygnalowy-g ... 06185.html

 

Czy nie ma przez to strat w jakości dźwięku?

 

Pytam, bo mam seryjne radio w Astrze 3, które obsługuje również komputer pokładowy i pasuje do deski rozdzielczej jak żadne inne, można powiedzieć że nie mogę się go pozbyć, bo stracę komputer i nawet zegarka nie ustawię. Jak wiadomo seryjne radio nie ma wyjścia RCA, a planuje wygłuszyć drzwi, wrzucić dobry zestaw odseparowany i napędzić wszystko wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.