Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając że mogę kupić nowe Morel Maximo 6.2 w cenie 400zł to czy mam w tym budżecie coś lepszego ? Będzie to grało pod Xetec 4G 300 czyli 75W na kanał.

 

EDIT

Nie było pytania. Przeczytałem kilka ostatnich stron i widzę że nic lepszego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak narysowałeś podłączenie głośników więc ustawienie "Stereo" jest poprawne .

Co do subwoofera, to ZAWSZE przynosi poprawę tzn. nawet jeśli przednie głośniki są megakozakami i mogą latać bez HPF i dają dużo basu , to fizyki nie da się oszukać i aby usłyszeć i poczuć niskie rejestry membrana musi być większa niż 165mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To doskonale wiem, głośniki to nie są megakozaki :-)

Problemem jest to, że auto to kabriolet i nie za bardzo wiem, gdzie suba zamontować. W bagażniku miejsce bym nawet znalazł, problemem jest tylko niemalże"pancerna" ściana grodziowa. A może zamontować suba w nogach pasażera z tyłu z wylotem w górę? Można tak?

Jeśli tak to poproszę o typ kozaka 20cm, najlepiej takiego do jak najmniejszej skrzynki z jak najniższym basem.

Za dużo wymagam? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nic nie wystarczy :ad:

Ten głośnik całkiem spoko się prezentuje, jednak nie wiem czy upchnę w nogach skrzynię 25 litrów. Obawiam się, że nie.

Cały czas szukam królika :-)

 

 

poluj na Phase aliante 8, (kozak :) ) ewentualnie nowy i bez problemowy do dostania u dimension RM 208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć o co kaman ? mam wygłuszone drzwi bardzo starannie, właśnie założylem nowy glosnik w jednych drzwiach razem ze zwrotnicą i tweeterem ( Audio System R 165 EVO ) i doświadczyłem totalny brak basu w stosunku do fabrycznego głośnika. Głośniki napędzane tylko radiem (jak narazie).

Chodzi tu o potrzebę wygrzania głośnika, czy głośnik jest po prostu za mocny pod samo radio ?

 

Moc max: 2 x 140W

Moc rms ciągła: 2 x 100W

Impendancja 3 omy - pozwala na na uzyskanie 25% mocy więcej ze wzmacniacza

2-drożny zestaw,

165 mm membrana z plecionki włókna szklanego i węglowego typu Carbon,

25 mm tweeter z neodymowym magnesem i jedwabną kopułką,

Pasmo przenoszenia: 50 - 22 000 Hz

Skuteczność: 93dB

Głębokość montażu 62mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem miernikiem elekrycznym czy wchodzi prad dodatni czy ujemny do zwrotki, wszystko jest ok.

Dodam, że chodzi o brak basu w momencie gdy ustawiam dzwiek tylko na ten jeden nowy glosnik, gdy ustawie na glosnik w drzwiach pasazera (fabryczny), jest basik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być wina gąbki (10mm otwarokomórkowa GMS) którą nakleiłem na matę alubutylową za głośnikiem ? może ta gąbka zjada bas :D

 

dzięki za rady, dam znac wieczorem jak sytuacja.

Jak w takim razie sprawdzić który to plus a który minus?

Na mierniku jak dodam na moje oko plus do plusa a minus do minusa to miernik pokazuje napięcie dodatnie, jak na odwrót to ujemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka gąbka powoduje "rozmycie" i jakby "misiowatość" kickbasu ale to zauważalne jest ... przy zdecydowanie wyższej klasie sprzęcie , gdzie już dopatrujemy się każdych niuansów ;) Jednak polecam zza głośnika ją usunąć ,

 

Przy radiu odpinasz kostkę głośnikową , bierzesz baterię R6 (paluszek) , dotykasz kabelkami do baterii i jednocześnie patrzysz na ruch membrany . Jeśli przy dotknięciu biegunem plus do kabelka idącego do głośnika membrana się wychyli w stronę wnętrza auta (zostanie jakby wypchnięta) to kable są dobrze podłączone ... wiem bateria, kabelki itd. , a tak po chłopsku i na szybko , to jak muza gra i dasz na np. lewą stronę BALANCE , to basu musi jakby subiektywni ubywać . W położeniu środkowym BALANCE basu ma być odczuwalnie najwięcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.