Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

zamiast w tylne półce to lepiej dołozyć do systemu przedniego + wzmacniacz i wytłumienie. Maximo są ok, budżetowe ale grają przyzwoicie za tą kase, ale do nich potrzebny jest wzmak, na radiu bedzie lipa, spójrz na wzmaki Helix, co do głośników spójrz na firme Focal, mozna je rozwazyć zamiast morela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry procek to podstawa :)

 

Nie koniecznie musisz używać procesora zamiast zwrotnic pasywnych. Jeśli masz dobre zwrotnice ale jeszcze raz powtarzam dobre czyli np szyte na miarę z pomiarami akustyki auta i na dobrych komponentach to z procka wystarczy nabić czasy i jest miodzio.

 

Ale nieoszukujmy sie te fabryczne zwrotki dodawane do zestawów odseparowanych w gratisie to w większości nawet sie nie powinno nazywać zwrotka :) I wtedy prosty procek np z radia Ute 92 lub podobnych potrafi poprawić bardzo dużo.

 

Wiec wszystko kwestia wymagań. Ja osobiście nie wyobrażam sobie juz grania full pasive. Wole hybrydy czyli ciecia ze zwrotnic i czasy z procka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Focal auditor nie ma w sobie Focala to idziemy dalej.

Znalazłem Focal 165 As lub As3. Mają one w sobie coś z Focala?

Wystarczy model bez 3?

Średniaki montuję w deskę a gwizdki nas słupkach?

A w zestawie dwudrożnym gwizdki mogą iść w półkę?

Do takich głośników też wzmaga helixa?

A chciałem uniknąć gonienia króliczka i forum o CA ok omijałem szerokim łukiem [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi z tą pólką, z przodu jest jakaś ? nie wiem jak wygląda wnętrze w thalii. Starsza linia focala jest ok, można brać w ciemno za tą kase, na pewno nie gorsze od morela maximo. Wzmak do nich jak najbardziej też zalecany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu że wznak zalecany, to się samo rozumie. Tylko czy taki helix nie będzie ograniczał Focali?

Polka w thalii - chodziło mi o podszybie, gdzie aktualnie siedzą 10 cm głośniki. Niestety grają one w górę, wiec trochę lipa. Ale miejsce zacne na takie 80 mm głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wsadzaj żadnego trójdrożnego zestawu, wsadz woofer + tweeter, miejsce na woofery w drzwiach są rozumiem ? z tweeterami mniej problemu, można je do słupków przymocować na rózne sposoby bez jakichś rzezb, wzmak helixa na pewno nie bedzie ograniczał focali, jakie masz radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal, czyli jestem już bardzo dobrze ukierunkowany - system dwudrożny ze wzmakiem. Na chwilę obecną będę puszczał sygnał z Blaupunkta MP36 Santa Cruz, a wkrótce pewnie przesiądę się na jakieś radyjko obsługujące flaci.

Jakby ktoś coś wiedział o używanym, pewnym wzmacniaczu do mojego systemu to bardzo proszę via pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastosowanie procesora w torze audio wprowadza zmiany w muzyce. A skoro powalla pisał, że w CA również obowiązuje teoria stereo w takim razie nie powinno stosować się żadnych modyfikatorów. Nie słuchałem tego systemu Alpine, ale myślę że gra zacnie. Tylko teraz pytanie - ile ma to wspólnego z tym co słyszał realizator.

A jaki polecicie wzmacniacz do mojej Thalii? Może ktoś ma jakąś pewną używkę?

 

 

Sorry ale jak czytam takie bzdury, wypowiadane z całą stanowczością to słabo mi się robi.

W domowym stereo gdzie siedzisz? Jak masz rozmieszczone głośniki? Co stoi na drodze dzwięku z głośników do Twoich uszu?

A teraz pomyśl jak siedzisz w samochodzie, jak są zamontowane głośniki. Bez korekcji czasowych otrzymasz jeden wielki bałagan a nie to "co słyszał realizator".

 

Rób jak chcesz, Twoja kasa. Jednak jak już o coś pytasz to posłuchaj osób które wiedzą "nieco" więcej na ten temat. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudek_t, spoko, spoko biorę sobie wszystkie rady do serca. Chciałbym mieć w miarę optymalny system, bez przegięcia. Stereo w domu ogarniam przyzwoicie, siedzę zgodnie ze sztuką, a jak już delektuję się muzyką (co mi się ostatnio rzadko zdarza z braku czasu) to nawet kolumny wystawiam do budowania lepszej sceny, bo na co dzień muszą być prawie że we wnęce, bo klony mają różne pomysły.

W świecie CA jestem zielony, ale szybko się uczę. Rozumiem opóźnienia, jak najbardziej wypadałoby je skorygować, jest tylko jedno ale - nie zamierzam instalować procesora. Czy mimo tego będę w stanie otrzymać przyjemny dźwięk zakładając montaż 16 w drzwiach przednich, tweeterów na słupkach w komplecie ze wzmakiem i wygłuszeniem drzwi? Nie będę tu gonił króliczka, zapędy audiofilskie skutecznie trzymam na smyczy.

hihol, jak jednak zdecydujesz się na wywalenie 701 to powiedz do którego śmietnika :kox:

 

editt:

powalla, podpowiesz może jakiś wzmak wyposażony w DSP, taki z niższej półki? Może to być dobrym rozwiązaniem dla mnie?

Z nowych chyba wiele nie ma (takich budżetowych) posiadających DSP - znalazłem BLAUPUNKT GTA 270 DSP - nada się to czy lepiej kupić używanego wzmaka Helixa w podobnej cenie?

 

Nie oczekuję mega jakości, chcę tylko poprawy dźwięku. Nie zamierzam wydawać 2 kzł, wiem że i dziesięciokrotność tej kwoty może być kroplą w morzu potrzeb audiocarfila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupić radio z wbudowanym prockiem ? ten blaupunkt to kicha jest....keidyś na allegro był Alpine 9831/9833 za kwoty około 500 - 600 zł i one dla początkującego cą bardzo dobre sam miałem 9831. Nie licz na cuda że za 250 zł kupisz nowy wszystko mający sprzęt który dobrze gra, pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Kup wzmak, głośniki, wytłum drzwi, posłuchasz, ocenisz, potem można zmienić radio i sie ewentualnie pobawić korekcją czasową ale na początku stwierdziłeś że nie chcesz żadnych procków więc zdecyduj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika staniała trochę. Alpine poczyniło mały ukłon w stronę "trochę słyszących" z tymi nowymi radiami. Kazali długo czekać na obsługę flac-ów ale z wav-ami nadal sobie nie radzi :(

 

Mnie osobiście raziła prostota tego radia. Zarówno prosta do bólu minimalna zwrotka jak i skok czasów. Ale na początek przygody z aktywką może styknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli szukam wzmacniacza, nie mam dostępu do pewnych używek, więc muszę upolować nowy. Chciałbym chyba 4 kanałowy - początkowo mogę zmostkować sobie na 2x2 a potem jak mnie kiedyś najdzie ochota na suba to będzie 2 na przód i 2 zmostkowane do suba - dobrze odrobiłem lekcję?

Nie jestem przekonany do używanego radia, zazwyczaj jest mnóstwo zepsutych albo kradzionych. Zresztą mi kiedyś ukradli całkiem dobrą Alpinę - w 2001 roku kosztowała trochę ponad 2 klocki, dlatego jestem sceptyczny do inwestowania dużej kasy w car audio.

ps. na wzmaka mam budżet około 5 stów, może być z groszkiem - doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję coś "innego" , tzn nie oklepany Sony XM lecz nówkę Calibra http://www.soniadraga.com.pl/produkt/29 ... a-475.html

Cena trochę większa ale jeśli zdecydowałbyś się na niego , to w jednej paczce pewnie by przysłali Morele 6.2 i Szymon pewnie jakiś rabat by przywalił ;)

 

Sam nie słuchałem u siebie tego wzmacniacza ale znam osłuchane 2 osoby które zostały mono zdziwione jak to maleństwo zasuwa :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej.Chciałbym zapytać zupełnie orientacyjnie o najtańszy, sensowny zestaw radio + głośniki do swojej astry. Radio z FLAC + AUX, co do głośników to nie mam szczególnych wymagań. Zastanawiam się nad wymianą istniejacego zestawu bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu.

 

Ktoś coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.