Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem daje się na tapicerkę od wewnątrz, tak jak Justyna a czasem się nie daje, tak jak Swoop :D

Trochę przeraża mnie ta cała operacja, wyklejanie matą blachy pewnie jeszcze spoko, ale gąbka od środka to już taki hardcor, bo zaraz coś nie będzie dochodzić. Czy zewnętrzne poszycie drzwi od środka też się wykleja?

 

Dodane po 9 godzinach 45 minutach 4 sekundach:

Skoro rozważam ciut większą dłubaninę niż początkowo zakładałem, to chciałbym mieć dobre głośniki, zwłaszcza z przodu. Wpadły mi tak na szybko:

Rockford Fosgate P1675-S

INFINITY 6500CX

FOCAL AUDITOR R-165S2

te firmy znam, bo jakoś Morel czy Helix do mnie nie przemawiają. Może niesłusznie. Zdaję sobie sprawę, że płaci się też za markę, więc w Morelu może być więcej głośnika w głośniku niż w Focalu. Hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem daje się na tapicerkę od wewnątrz, tak jak Justyna a czasem się nie daje, tak jak Swoop :D

Trochę przeraża mnie ta cała operacja, wyklejanie matą blachy pewnie jeszcze spoko, ale gąbka od środka to już taki hardcor, bo zaraz coś nie będzie dochodzić. Czy zewnętrzne poszycie drzwi od środka też się wykleja?

 

Dodane po 9 godzinach 45 minutach 4 sekundach:

Skoro rozważam ciut większą dłubaninę niż początkowo zakładałem, to chciałbym mieć dobre głośniki, zwłaszcza z przodu. Wpadły mi tak na szybko:

Rockford Fosgate P1675-S

INFINITY 6500CX

FOCAL AUDITOR R-165S2

te firmy znam, bo jakoś Morel czy Helix do mnie nie przemawiają. Może niesłusznie. Zdaję sobie sprawę, że płaci się też za markę, więc w Morelu może być więcej głośnika w głośniku niż w Focalu. Hmmm.

 

U-Dimension EL Comp 6 Będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wyklejasz najpierw matą blachę od środka:

 

171cf0c9cde1485amed.jpg

 

a później po zamontowaniu głośnika/głośników i zwrotnic oklejasz tą samą matą blachę wewnętrzną

 

4c87ea8ea34a66c6med.jpg

 

a później na tę zewnętrzną możesz dać gąbkę/piankę (ja tego u siebie nie robiłem)

 

0_0_productGfx_b298f15bc09de2014a0c867df7003619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

643680 bo jakoś Morel czy Helix do mnie nie przemawiają.

 

 

Spokojnie , pierwsze to głośniki bardzo wysokiej klasy , a Helix ... marka niemiecka w jednej grupie z Brax ...czytaj jeden klocek (głośnik) warty więcej niż ta Thalia ;)

 

Z mojej strony z ww. polecam Morel Maximo 6,2 świetnie grają i mają fajne zestawy mocujące tweetery np.na kokpicie jeśli nie chcesz "robić słupków" .

 

PS: focal Auditor ma tyle wspólnego z Focalem co Dacia z Renaultem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barista, przede wszystkim określ jaki masz budżet.

No i co w tym budżecie ma się zmieścić. Czy głośniki + wygłuszenie?

Jeśli zamierzasz napędzać głośniki samym radiem to odpuść sobie jakieś super moce MAX ale skup się na RMS.

RMS głośnika powinna być zbliżona do RMS źródła. Nie sugeruj się mocą MAX, bo komponenty będą się męczyć :)

 

No chyba, że idziemy dalej i budżet przewiduje też zamontowanie wzmacniacza do napędzenia przednich głośników.

 

Moje typy z wymienionych tutaj:

- zasilane z radia: Helix B62C

 

- zasilane ze wzmacniacza: GMS-1968, MOREL MAXIMO 6.2, Lanzar MX6C, u-Dimension EL COMP 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za cenne rady

Swoop, całe szczęście, że Thalia ma mniejsze drzwi niż coupe ze zdjęcia, wystarczy mniej mat.

powalla, chyba jednak Morel to dobry sprzęt, wszyscy chwalą.

coobah, w kwestii budżetu to nie określałem go początkowo, aby nie popaść w paranoje nawet nie wchodziłem na forum car audio. W ogóle nie patrzyłem na super moce, bo to wszystko ściema jest. Nie planuję wzmacniacza, wystarczy mi same radio.

Czy w przypadku takiej modyfikacji należy też montować głośniki w tylną półkę? Najlepiej takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w tylnej półce zostaw dla ... dresów w golfach ;)

 

Polecam zbiór podstaw car audio , czyli FAQ Nazara (plik pdf ściągnij) .

Muzyka najczęściej występuje jako stereo , a stereo to ...kanał lewy i prawy plus ewentualnie subwwofer (częstotliwość podziału pasma poniżej rozpoznawalności kierunku dźwięku) . Więcej nic nie trzeba!

 

PS: Dla dociekliwych i pytających "jak to, a muza puszczana w kinie domowym? Odpowiedź > muzyka zapisana w formacie stereo powinna być odtwarzana w takim standardzie , czyli jesli nie masz muzy w formacie np DD i nie masz w aucie dekodera wielokanałowego , to pozostań przy systemie przednim plus ewentualnie subwoofer :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę stereo znam doskonale z domu, mam wzmacniacz stereo i amplituner wielokanałowy i to wszystko podpięte do wspólnych głośników frontowych :-)

Obstawiałem montaż dodatkowych głośników z tyłu, aby mieć lepsze rozprowadzenie dźwięku wewnątrz auta przy niższych poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nazywasz lepszym rozprowadzeniem dzwieku to po prostu kakofonia dzwiekow (nie mylic z kwadrofonia) i balagan na scenie stereo ...sprawdz zasady poprawnej reprodukcji dzwiekow nagranych w stereo i wszystko jasne ;) Oczywiscie jesli lubisz na np. koncercie stac tylem do sceny to wtedy montaz glosnikow z tylu jest uzasadniony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stereo pochłonął mi spory kawałek życia, muzy słucham tylko w 2.0, ewentualnie jakiś koncercik jak jest w DD to oczywiście 5.1.

To czemu producenci aut montują tyle głośników w autach robiąc bałagan muzyczny? Nawet wypasione firmy (B&O, Bose, HK itp,itd) robią mętlik słuchaczowi - dlatego chciałem dołączyć tylne głośniki, aby równać do najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo 50 % ludzi nie wie co to stereo, 20 % wie ale mają gdzieś ile mają głośników w aucie bo słuchają wiadomości albo disco polo z mp3, a dla reszty sie nie opłaci robić nie wiadomo jakich systemów szczególnie w czasach ogólnej oszczędności na wszystkim. Dla większości więcej = lepiej więc sie wsadza 8 byle jakich głośników albo 10 i słychać z każdej strony w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas zapominasz o DSP i ori wzmacniaczach w nie wyposazonych ;) Sprawa druga to gra takiego Bose czy Cabase za worek kasiory jest smieszna , bo podbicie basu (stary jaki basior! ) lub/i wysokich tonow (stary jakie czysciutkie cykacze!) nie oznacza wcale iz muzyka wlaczona na takim systemie gra tak chcial artysta i realizator dzwieku podczas nagrywania plyty ;)

 

Co do wielokanalowych lub co gorsze wieloglosnikowych systemow w nowych autach to rozkrec jakis wypasiony system a zobaczysz jakie to miernoty w tym siedza a tylko maskownice (to co widzi klient) jest wypasiona ;) Myslisz ze daloby sie Kowalskiego naciagnac na 20 tys doplaty do CA gdyby na pokladzie byl tylko system przedni i subwoofer? Juz widze te docinki dlaczego mam tyle kasy dac za 5 glosnikow a nie za 14 jak w innym aucie :-]

 

Najdrozsze systemy w najdrozszych autkach nie graja wcale dobrze (z punktu widzenia wiernosci odtwarzania) lecz maja oczarowac klienta czyli grac widowiskowo (krzywa filtra loudnes) . Jednak co trzeba przyznac to bardzo im pomaga lepsze wygluszenie w takim luksusowym autku.

 

Co do tego czy Ty sobie tam wsadzisz glosniki do polki czy nie to juz Twoj problem, bo to Ty masz tego sluchac nie ja :)

 

Dodane po 3 minutach 46 sekundach:

O Michal wam dopisze tez co nie co bo kilka lat temu na ostro siedzial w CA i sprzetu mial w Skodzie drozszego niz ona sama ;) Jak to gralo? Cos tam na zawodach pozgarnial nagrod :good: Aaa i nie pisze o zawodach na ktorych liczy sie glosnisc i cisnienie w autach lecz na takich na ktorych oceniaja takie pierdoly jak skupienie , szerokosc, glebokosc , wysokosc sceny stereo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam sie człowiek pobawił, Mistrz Polski raz był, potem czwarte miejsce w Europie to sie temat troche lizneło. Aczkolwiek teraz system który miałem wyglądałby inaczej, wtedy brakowało mi troche doświadczenia, a poleganie na opinii innych nie zawsze dobrze wychodzi. Teraz nie wiem na jakim poziomie stoi CA u nas, kiedyś było sporo dobrze grających aut, obecnie skupiłem sie na czym innym. A fabryczne nagłośnienia w autach są jakie są, słuchałem Logic 7 ostatnio w e60 i tam też wszystko nastawione jest na efekt wow, głośników dość sporo ale barwa i szczególy do bani. Aczkolwiek właściciel zachwycony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro tu mamy Mistrza to tym bardziej mój zbudowany system będzie wspaniały. Gratulacje Michał!

Jakieś 10 lat temu bylem w salonie Bose na prezentacji. Wszystko niby fajnie, efekty ze dech zapiera, cena wysoką w kosmos. Jak poprosiłem o odpalenie moich płyt testowych to się nie zgodzili, oczywiście bez sensownego wytłumaczenia. Po prostu moje płyty obnażyłyby ich system.

W każdym innym salonie audio mogłem puszczać co chciałem i ile chciałem.

Procesory pozostawmy w kinie domowym, tam robią one robotę.

Stereo ma grać bez żadnych poprawek, tak jak zostało stworzone. Dlatego mój wzmacniacz stereo nie posiada nawet regulacji barwy. Ma tylko guziki do wyboru źródła, regulację wzmocnienia no i oczywiście włącznik. Nie mam też niestety żadnych pstrokatych wyświetlaczy ani migających w rytm muzyki ledów. Chyba go zmodyfikuję.

W samochodzie zamontuję jedną parę głośników, wyciszę drzwi i bagażnik oraz poprawie wyciszenie maski.

Dzieki Koledzy za naprowadzenie na właściwe tory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastosowanie procesora w torze audio wprowadza zmiany w muzyce. A skoro powalla pisał, że w CA również obowiązuje teoria stereo w takim razie nie powinno stosować się żadnych modyfikatorów. Nie słuchałem tego systemu Alpine, ale myślę że gra zacnie. Tylko teraz pytanie - ile ma to wspólnego z tym co słyszał realizator.

A jaki polecicie wzmacniacz do mojej Thalii? Może ktoś ma jakąś pewną używkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile chcesz wydac i ile kanałow ma być czy tylko przód czy subwoofer też chcesz pędzić wtedy albo dwa albo cztery kanały. Głośniki jakie obrałeś w końcu ? co do procesors to bez niego nie ustawisz np sceny, i bez niego też nie będzie dokładnie to samo co słyszał realizator bo siedzisz w różnych odległościach od głośników a prockiem da sie to skorygować. Po za tym jest aktywna zwrotnica gdzie można zmieniać dowolnie cięcia. Wg mnie procesor ma więcej zalet niż wad, choć dobry pasywny system bez procka gra barwowo bardzo dobrze, aczkolwiek na komponentach klasy high end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na morel maximo 6.2, chyba że niewiele drożej trafię coś lepszego.

Wzmacniacz adekwatny do systemu, suba nie przewiduję, chyba że mi się odmieni. Radio może zmienię na jakieś alpine odtwarzające flaci.

Michał, uważasz ze powinienem montować głośniki w tylnej półce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.