Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie udalo sie zlapac w takim stanie, za wydaje mi sie dobre pieniadze. Ma byc sprawdzone jak sie ma

 

Nie ma co sprawdzać , bo sprzedawcę znam osobiście od lat i jest w stanie takim jak napisał, a co mp3 ...to radio nie obsługuje mp3 więc wsadzić w sumie możesz ale nie skalasz głośników takim dźwiękiem :-] Tylko co gorsze to to radio nie będzie chciało czytać nawet przegranej oryginalnej płyty na CDR . Tylko z płytami CDR JVC współpracuje dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie udalo sie zlapac w takim stanie, za wydaje mi sie dobre pieniadze. Ma byc sprawdzone jak sie ma

 

Nie ma co sprawdzać , bo sprzedawcę znam osobiście od lat i jest w stanie takim jak napisał, a co mp3 ...to radio nie obsługuje mp3 więc wsadzić w sumie możesz ale nie skalasz głośników takim dźwiękiem :-] Tylko co gorsze to to radio nie będzie chciało czytać nawet przegranej oryginalnej płyty na CDR . Tylko z płytami CDR JVC współpracuje dobrze .

 

A to dobrze wiedziec odnosnie stanu radia.

Jezeli chodzi o mp3 to chyba nie zrozumiales mojej ironii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej modelu nie podałeś ale to mniej ważne , bo faktycznie starsze sony też miały sygnał osobno od kabli sterowania zmieniarką . Niestety nie możesz podłączyć tego kabla od zmieniarki bezpośrednio pod wzmacniacz bo na tym kablu sygnał jest stały , tzn. idzie on przez to do radia żeby w radiu można było regulować głośność, bass, treble, fader i balance . Dopiero z radia idzie już w pełni kontrolowany sygnał do wzmacniacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, radio=sony xr-c202mk2 zmieniarka sony cdx-51

Wiem, wiem że to już sprzęt wiekowy ale jak będe miał chwilę czasu to muszę wymienić radio.

Jakie radio byś polecił z używek do 200zł które by nie kusiło złodzieji, wymagania w sumie to tylko usb lub aux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś z Was miał styczność z konwerterem sygnału Hi-low? Tzn czy montował i czy może powiedzieć o jakości dźwięku? Interesują mnie konwertery trochę lepsze niż dostępne za 15zl ma się rozumieć. W obecnym aucie nie mogę zrezygnować z fabrycznego radia ,a reszta grajków leży i się kurzy ,a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosty dzielnik napięcia i na 99% składa się z rezystorów , lub wersja bogatsza z potencjometrów ...co nie zmienia faktu że to naprawdę słychać w torze CA . Takie rozwiązanie z ręką na sercu mogę polecić jedynie przy podłączeniu wzmacniacza dla subwoofera.

Wzmacniacz już masz? Są wzmacniacze z wejściem High i wtedy odpada zastosowanie konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś zakładu Car audio w okolicy (tylko raczej nie typu Norauto lub Mediamarkt ;) ) i zapytaj o "wyciągnięcie RCA z ori radia" , bo wtedy sygnał "podbierany" jest z wyjścia przedwzmacniacza (przed wnoszącą zniekształcenia końcówką mocy w radiu) . Taka usługa wyjdzie taniej * niż konwerter i będzie niesłyszalna ... istnieje ryzyko iż takie wyjście będzie miało za niskie napięcie (0.5 -1V) ale to już w doświadczonym zakładzie będą wiedzieć jak tylko wjedziesz autem .

 

Jeśli w okolicy nie ma takiego zakładu, to napisz jakie to auto, jakie radio i wzmacniacz, a postaram wśród znajomych firm spytać za ile to zrobią i oczywiście czy to się da w danym modelu ogarnąć.

 

* tak ok 100zl jak radio dowieziesz wyjęte , bo czasem wyjęcie radia z kokpitu zajmuje więcej czasu niż lutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat dość pokrewny z audio,bo chcę trochę wygłuszyć moją maszynę.

Nie da się ukryć,że stary diesel generuje sporo hałasu,tak więc pomyślałem,że poza wiadomo całym wnętrzem,chciałbym wykleić też grodź silnika,ale od strony silnika.

I to chyba trzeba by zrobić pod matami fabrycznymi.

Ma to sens? Jak tak to jakich użyć,żeby nie spłynęły?

Czy lepiej od wewnętrznej strony polecieć na bogato?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą matę ;)

 

http://www.bitmat.pl/pl/p/GMS-011A-PIAN ... -MASKI/178

 

a od wewnętrznej strony np.

 

http://www.bitmat.pl/pl/p/StP-i-Silver- ... ubutyl/208

 

Mam nią wyklejoną grodź silnika w Polonezie, bo stare wygłuszenie się posypało i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To bardzo fajne radio ale ... ale ma swoje lata i co chwilę się słyszy że szwankuje napęd , ba nawet nie laser lecz sam mechanizm. Koszt naprawy/ wymiany to ok 300zł , tak więc jest kompletnie nieopłacalny i raczej jak zaczną się kłopoty z płytami , to warto za "stówkę" kupić zmieniarkę CD(zmieniarka czytająca Mp3 to ok 200-300) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Only Alpine ;)

Nie napisałeś czy ma być USB i BT więc polecę modele grające ale nie posiadające ww. udogodnień . Modele 9835/9833/9855/9853 są godne polecenia , bo grają świetnie i są w miarę "świeże" . Oczywiście przed zakupem najlepiej dany egzemplarz przetestować pod względem czytania płyt i przeskakiwaniu na dziurach , bo swoje lata już mają i często opis sprzedawcy "nie przeskakuje na dziurach" mija się kompletnie z rzeczywistością :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie liczyłem na konkretne modele bo to, że starsze Alpine/Clariony grają - wiem :)

 

[ Dodano: 3 Grudzień 2014, 17:31 ]

Only Alpine ;)

Nie napisałeś czy ma być USB i BT więc polecę modele grające ale nie posiadające ww. udogodnień . Modele 9835/9833/9855/9853 są godne polecenia , bo grają świetnie i są w miarę "świeże" .

 

A gdybym chciał te bajery (USB, BT) to co z tych nowszych ?

No i zapomniałem - musi świecić na zielono (przynajmniej w większości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.