Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

:o

 

Pierwsze co, zająłbym się wymianą jednostki centralnej, wygłuszył drzwi i dopiero bawił się w jakieś głośniki i wzmaki.

 

Ale co ja tam wiem, jedyna profesjonalna zabudowa - CA w E36, przód pajoniry, tył nie, tuba w bagażniku i przygasanie świateł na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno, na wstępie- ja mam drewniane ucho ;) umiem odróżnić czy głośnik gra 'dobrze' czy 'źle' ale jakiś różnic w pasmach itp to nie słysze. dlatego sądze, że wymiana przednich głośników + wzmacniacz zadowoli moje ucho. jeżeli sie okaże, że będzie kiszka to pomyśle nad zmianą radia, ale ja po prostu lubie fabryczne radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@weglus

Tylko nie DSK, ten plastikowy tweeter to jakaś masakra - krew z uszu, wiem bo miałem 2 lata i teraz jak przeszedłem na miękką, jedwabną kopułke TEC`a to różnica jest ogromna, szukaj czegoś z jedwabną kopułką przynajmniej 25mm, mniejsze też potrafią "zakłuć".

 

np.

http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-5-13cm-wysylka-gratis-mlawa-i3304246064.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w micrze, już lepiej powerbassy s5c kupić - nawet tańsze od dsk a zdecydowanie lepszy tweeter.

W meganie to będziesz rzeźbił, trzeba plastik za głośnikiem wyciąć żeby wstawić coś innego niż fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecici za zestaw do roboczowozu. Interesuje mnie wzmacniacz 4kanałowy i jakiś fajny subwoofer. Na zestaw max 350zł, do tego chyba chcę zamówić diory gds 1607. Będzie jako tako to grało?

A i oczywiście chodzi mi o używki, bi w tej kasie raczej nic z nówek nie dostanę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda diory nie słyszałem ale nie polecam. To chińska manta, szkoda pieniędzy.

 

Co do wzmacniacza to fajna budżetowa konstrukcja

 

http://allegro.pl/xetec-vector-v-200-4- ... 38291.html

 

do tego

 

http://www.caraudiosklepy.pl/powerbass-ps-10c-p427.html

 

I powinno już to jakoś zagrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż 80 zł i pomyśl nad u-dimension-el-comp-6

 

Wszystkie zestawy "firmowe" podstawowej serii zagrają podobnie. Ważne żeby wysokotonówka była jedwabna i zwrotnica nie wyglądała jak jeden kondensator zalany plastikiem. Znaczące jest tu przygotowanie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w0jta5, z tego co wiem to wersja ESK posiada "delikatniejsze" tweetery.

 

Co do DSK... Mam i niestety o ile woofer gra ok dla zwykłego śmiertelnika o tyle "gwizdki" są naprawdę kiepskiej jakości... Przy normalnym słuchaniu można przeżyć ale gdy w radiu usłyszymy ulubioną piosenkę i zechcemy podzielić się utworem z kierującymi obok sąsiadami to uczucie pękania bębenków i jakby krew miała za chwilę polecieć uszami - murowane! :D.

W skrócie: Mam i nie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@weglus

Dasz rade ;) , jak odepniesz kostke to się rozprostuje i jakoś pójdzie, do woofera wystarczy kabel 1,5mm2, nie ma co szaleć.

 

@w0jta5

Wybitnie widać, że jest to dalej pomarańczowy, plastikowy i w dodatku mały tweeterek, który będzie zabijał uszy :D .

 

@buka

Do 200 to chyba tylko powerbass`y S6C, a wzmaki co się trafi xetec, kenwood, alpine, udimension - do 200 można coś wyrwać tylko może to potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie do maniaków car audio, jaki subwoofer polecacie do 450 zł? Wzmacniacz ma zapas mocy (854 rms 4 ohm w mostku), słucham zazwyczaj dance, klub,hip hop.. Myślałem nad jbl 1222 ale podobno buczy a nie gra.., miał ktoś/słuchał mb quart rwe 302? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie ostatnio dostałem golfa od znajomego na montaż głośników itp, okazało się że antena w nim została usunięta. Więc radio ściąga tylko Rmf i nic więcej, ma ktoś jakiś pomysł jak to poprawić? Anteny nie będe spowrotem zakładać a anteny wewnętrzne szpecą auto jak dla mnie, zastanawiam się nad jakimiś wzmacniaczami do anten z allegro, to w ogóle działa? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich. :) może Wy doradzicie mi coś sensownego bo zaczynam wątpić w majstrów od CA. :/ Ostatnio znalazłem trochę czasu i podłączyłem wszystkie składowe mojego zestawu- radio Alpine CDA-9812RB, zestaw odseparowany Infinity CS 6500 165mm (zamiast tweeterów na razie ori tonsile 100mm), wzmacniacz Blaupunkt GTA 480. Zestaw tył to głośniki Blaupunkt GTx 693 MkII + skrzynia bass reflex z głośnikiem JBL cs-12. Tył gra pod wzmacniaczem, a subwoofer jest dodatkowo zmostkowany. Wzmak jest podłączony pod aku (bezpiecznik jakieś 40/50 cm za klemą), radio pod instalacje w samochodzie. Objaw jest następujący: bez włączenia wzmaka jest wszystko ok- gra czysto chociaż przydał by się jeszcze wzmacniacz z przodu ale jak tylko uruchomię tył są zakłócenia z alternatora. Gwizdy narastają razem z ilością obr. Jeżeli silnik jest wyłączony głośniki tył grają dobrze do pewnego (dość niskiego) poziomu głośności, potem zaczynają charczeć. Gdzie szukać przyczyny? Z góry dziękuję za wszystkie porady, pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.