Skocz do zawartości

łysiejąca rękawica


ad.am

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jakiś czas temu kupiłem rękawicę z naturalnej wełny (puchacz). W trakcie jej czwartego użycia, podczas mycia auta, z środkowej części zaczęło wyłazić z niej włosie. Bez problemów wychodziło pod ciężarem wody.

Rękawica bez problemó zostałą wymieniona na nową, która po piątym użyciu, w trakcie jeje płukania, zaczęła łysieć w taki sam sposób. Aktualnie na jej środku jej łysy placek wielkości pięści i bez problemu dalej traci włosie.

Obie rękawice moczone wyłącznie w miksturze szamponów DG i AF w stężeniu 30-40 ml na wiadro H2O, po myciu dokładnie płukane, nie rozczesywane, suszone w temp pokojowej bez turbochargerów typu kaloryfer czy suszarka.

Moje pytanie do Was:

1. ktoś przerabiał coś takiego?

2. co może powodować takie problemy? :dontknow:

dzięki z ew. sugestie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.am, co to za rękawica? :o

nie chciałbym, póki co, robić zlego PR, bo być może to dziwny zbieg okoliczności.

Bardziej chodzi mi o samo zjawisko i to czy jestem w jakiś sposób temu zapobiec w przyszłości, bo widze to tak, że albo co miesiąc będę miał nową rękawicę :-] albo kupię nową innej fimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup coś innej firmy. Może mają wadliwą partię i będziesz w nieskończoność wymieniać.

Niech oddadzą pieniądze i tyle :)

Nie ma co robić problemu, tyle firm, jest wybór ;)

Ja mam CarPro i pół roku nic się nie dzieje. Nie za specjalnie dbam. Wypłukana, otrzepana z wody i tyle :) Nic się z nią nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.am, Ja też miałem problem z rękawicą, masowo wychodziło włosie. Porobiły się placki, że widać było skalp z owcy. Jedno PW do Dystrybutora i bez problemu dostałem nową. Tą wymienioną mam już długo i nic się z nią nie dzieje złego. Nie gubi nawet jednego włoska.

 

Nie trzymałeś jej zbyt długo w wiadrze z szamponem po myciu, podobno tego nie lubią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymałeś jej zbyt długo w wiadrze z szamponem po myciu, podobno tego nie lubią

No właśnie nie, ze względu na to, że myje na bezdotyku resztkę z wiadra od razu wylewam. W czasie, gdy wycieram auto i jadę qd, rękawica wisi sobie i odpoczywa, po czym wraca ze mną do domu, gdzie jest płukana i czeka aż wyschnie - także full treatment ;)

zobaczymy, do trzech razy sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotr13, koledzy prowadzący studio detailingowe, topią swoją rękawicę CarPro od pół roku w wiadrze i ma się świetnie ;)

 

Nie wymyśliłem sobie tego. Powtarzam tylko to co powiedział mi jeden z Partnerów Forum podczas wymiany mojej. Egzemplarz, egzemplarzowi nie równy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Carpro i też ma się dobrze- na samym początku trochę włosków zgubiła, ale nie było jakiejś tragedii, miejsc widocznych- po prostu przy czesaniu wyczesywało się więcej niż teraz :) Czasami potrafi leżeć w wodzie z szamponem po dwa dni non stop i nic jej nie jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotr13, koledzy prowadzący studio detailingowe, topią swoją rękawicę CarPro od pół roku w wiadrze i ma się świetnie ;)

 

Nie wymyśliłem sobie tego. Powtarzam tylko to co powiedział mi jeden z Partnerów Forum podczas wymiany mojej. Egzemplarz, egzemplarzowi nie równy. ;)

 

Święta prawda. Sam nieraz się o tym przekonałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o informację czy można używać rękawicy do mycia karoserii i felg z użyciem APC? Czy jak rękawica to tylko szampon? Chodzi mi dokładnie o to czy APC w stężeniu np. 1:2 1:3 przy dużych zabrudzeniach (felgi, wnęki, zawiasy itp.) nie zaszkodzi rękawicy? Mam dwie - car pro wool wash mitt (wełna) i chemical guys 4 in 1 (mikrofibra) i zastanawiam sie czy mocne stężenie APC nie wpłynie jakoś negatywnie na rękawice? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniana rękawica służy do mycia karoserii, żeby jej nie porysować.

APC służy do czyszczenia wszystkiego z uwzględnieniem odpowiednich proporcji rozcieńczenia APC.

Karoserię też można myć APC aby np. zmyć stary wosk. Ale można też rękawice użyć do czyszczenia felg z wykorzystaniem APC.

Stąd moje pytanie. Jeżeli ktoś wie to niech odpowie. Ja jestem nowy w tematyce i wole zapytać niż wydawać kolejne 50 czy 100 zł na rękawicę. Proszę o trochę wyrozumiałości. Po to są fora. Czasem pytania mogą sie wydawać banalne, a dla innych są ważne. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Trochę chaotycznie odpowiem ale nie mogę jakoś ogarnąć Twojego pytania.

Do "co dziennego" mycia zabezpieczonych felg możesz śmiało używać rękawicy materiałowej, Megsa, CG czy jakiejkolwiek innej.

Do felg zabezpieczonych jakimś woskiem, używamy szamponu. Do odszczurzania parchów, używamy szczotek, pędzelków i APC w dużym stężeniu.

Do wnęk, zawiasów itp. używamy pędzelków - rękawice są mało skuteczne w takich przypadkach bo nie wszędzie nimi dojdziesz.

 

Wełnianych rękawic używamy do pielęgnacji zadbanych, zabezpieczonych lakierów które co do zasady myje się szamponami a nie APC.

 

PS: Czemu podejrzewasz mnie o brak wyrozumiałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewam :) tak ogólnie napisałem, bo często na forach można się spotkać z różnymi reakcjami (czego ja za bardzo nie rozumiem bo przecież po to są fora), ponieważ jeżeli ktoś zadaje pytanie, to albo mu udzielam odpowiedzi (jeżeli wiem), a jeżeli nie, to nie piszę odpowiedzi w stylu "użyj szukajki, tyle tego na forum etc." Ogrom informacji i często brak czasu zmuszają nas do zadania pytania, mimo użycia narzędzi wyszukiwawczych, poszukiwań itd. To nie lenistwo (chociaż pewnie i tak czasem bywa), a czasem powtórzenie odpowiedzi nie zaszkodzi, niektóre wątki mają kilkadziesiąt stron i warto od czasu do czasu coś powtórzyć, bo jest szansa że ktoś szybciej natrafi na odp. Przecież to niczemu nie szkodzi. Net ani forum sie nie zapcha, nie piszeyw końcu encyklopedii :)

P.S. dzięki za Twoje spostrzeżenia. Moje pytanie brzmi w skrócie: czy środki typu APC mogą (myślę tu raczej o większych stężeniach ale pytam ogólnie o APC w różnych stężeniach i o różne APC) działać negatywnie na rękawice z wełny lub mikrofibry (chce używać rękawicy i APC). Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam rękawice car pro i mam pytanie czy mogę ją prać w pralce, jak tak, to jaka temperatura?

I jakie pranie czy można czasem w 60 stopniach? Mam ją trochę brudną oczywiście w proszku żadne zmiękczacze itp.…

Czy przeciwnie niewolno prać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.