Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

628111 duże pady. Chchaiłem zamówić tarczę 125mm (gwint M8) ale jest tylko w chinach więc nie chce mi się kombinować.

 

Nie wiem czy Ożarów Mazowiecki to już pod Chiny należą ale tu mają 125 i 75mm ;)

http://www.pielegnowacauto.pl/materialy ... 125mm.html

http://www.pielegnowacauto.pl/materialy ... -75mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, tak myślałem.. prezent od małżonki. Myślała że się przyda chociaż kiedyś pseudo pasta "wypolerowalem" samochód

 

Na początek jednak kupilbym rotację, ponoć łatwiejsza dla laika, oczywiście BP lub coś podobnego w cenie myślałem też nad k2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym i w niedalekiej przyszłości chciałbym nauczyć się korekty lakieru. Szukam maszyny, która nie jest zbyt głośna i ciężka. Co do jej używania na to na początku w miarę regularnych odstępach w celu nauczenia się później już mniej. Czytałem o Vander, K2, Bass Polska, Silverstorm jednak szukam czegoś z ciut wyższej półki, powiedzmy do 400 złotych. Rozmyślałem nad polerką orbitalną ponieważ jest ona "przyjazna" dla początkujących. Więc jaką polerkę orbitalną moglibyście do tych 400 złotych polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pit_Krk oczywiście skorzystam z jej opcji aczkolwiek chciałbym aby ktoś znający się na rzeczy ocenił mój wybór oraz zapraponowal jakiś zestaw dla początkującego detailera aczywscie skorzystam z opcji szukaj jak juz tylko będę wiedział czego szukać :) czyli jakie pady itp itd będę korzystał z past menzurna bo słyszałem ze są bardzo dobre mój budżet na początek to około 700zl kosmetyki do czyszczenia to maguires all purpose cleaner oraz super deggreser do wnętrza oraz silnika bardzo proszę o jakieś zestawy dotyczące polerki czyli czego będę potrzebowal na początek jakie pady itp dziękuję za czas który ktoś poświęci mi na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: są tematy, gdzie wszystko jest ładnie i szczegółowo napisane. Poświęciłeś chociaż 3 minuty aby przeczytać z 2 strony tematu, w którym piszemy?

Secundo: używaj interpunkcji. Taki bełkot, bez żadnej kropki ani przecinka naprawdę ciężko się czyta. Jeśli prosisz kogoś o pomoc, to go szanuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysortografie to takie moje wytłumaczenie ale nie o to tutaj chodzi żebym się tłumaczył masz rację sorki.

 

Takie pytanie wiec czy taka polerka graphite ma jakieś uniwersalne wejście na pady polerskie czy będę się musiał skupić na jakiś konkretnych dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tu na forum i innych stronach doszedłem do wniosku, że budżet 400 złotych to za mało jak na polerkę orbitalną. Czytałem, że za budżet ponad 400 złotych można kupić Kestrel DAS 6. Jednak przy dociskaniu może być problem i bardziej jest polecany LARE EPL-42 V2 lub KRAUSS DB 5800 S Dual Action (DA). Z korekcją lakieru maszynowo styczności nie miałem, chciałbym się tego nauczyć, DA jest przyjazne dla początkujących. I mam pytanie czy te polerki będą dobre do cuttingu, polishingu i finishingu? Wiem, że po części będzie to zasługa padów i past. Chciałbym aby polerka została ze mną na dłużej i żebym nie musiał jej zmieniać wraz z wzrostem umiejętności. Myślicie, że będzie dobra czy raczej odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod usera powyżej.

Dopiero zaczynam, miałem okazję pobawić się, bo inaczej tego nie nazwę, FLEXami, rotacyjną i DA, sprzęt świetny, ale nie na mój budżet, bo póki co potrzebuję sprzętu dla siebie, nie na zarobek.

Budżet - jak najmniejszy. Stąd pierwsza myśl o Kestrel DAS 6, później poczytałem trochę to forum i skłaniam się ku Krauss DA 900W albo Lare, tylko coraz ciężej jest go kupić w rozsądnej cenie.

Co będzie najlepsze?

Opłaca się taki zestaw? http://showcarshine.pl/10-zestawy/1768- ... ipads.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Podepnę się pod usera powyżej.

Dopiero zaczynam,

 

Bierz Lare na poczatek. Ja mam DA EPL-42 i na domowe warsztatowe warunki wystarcza.

Jak sie rozkrecisz to pojdziesz w wyższe polki.

Krauss to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

628991 Jak za ta cene ktoś Ci sprzeda to bierz ja obdzwonilem pół Polski i cena poszła w gore

Na Allegro są dwie sztuki, na drugiej stronie w Google jest sklep z ceną 589 zł. Mam nadzieję, że kupię za tyle, bo niestety muszę jeszcze poczekać na przypływ gotówki...

628995 Tu masz zestaw nie co taniej. Z tym, że to rotacja a nie DA

Nie chcę rotacji, nie na sam początek. Na mój użytek wystarczy DA, mam dwa włoskie auta, a tam lakier jest miękki. Jakbym w przyszłości zaczął coś więcej działać, to nie wykluczam dokupienia rotacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zapytam się i ja, mam obecnie polerkę rotacyjną (chińczyk no name) z którym totalnie nie mogę się dogadać, pomijam moje braki wiedzy i doświadczenia, ale polerka ta żyje własnym życiem i jest nie do opanowania , w związku z powyższym odpuściłem temat,

ale detailing to choroba, i dlatego korci mnie do zakupu maszyny DA jak to napisał Tomek w innym wątku "klasyczne DA można prowadzić przysłowiowo "trzymając za ogonek","

ilość samochodów które chce robić to max 5 rocznie - czysta amatorszczyzna ,

chciałbym maszynę niezawodną i łatwą w prowadzeniu budżet w zależności +/-500 - 600 zł

maszyna musi obsługiwać małe i duże BP

krauss, Lare, Flex co polecicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.