Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu DA dla użytku własnego. Pacjent to Mercedes więc lakier do miękkich nie należy. Czy DAS 6 PRO to dobry wybór dla początkującego przygodę z maszyną? W zestawie 2 talerze 5” i 6” plus torba. Z użyciem kodu rabatowego zestaw za £99.95.

 

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... d_673.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARO84, nikt tu nie wymaga zebys przeczytal 159 stron, ale uwierz mi ze cofajac sie o 10-20 stron ( przeczytanie zajmie ci 10-20min) odpowiesz sobie sam na nurtujace Cie pytania.

Ale tak po krotce, zrobisz korekte, tylko pytanie brzmi ile chcesz wyciąć, ile masz cierpliwosci oraz ile masz czasu :ad::ad:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron tematu mam dylemat (chyba nie ja jedyny, bo znalazłem podobny temat...) - wybór pomiędzy LARE EPL-41 v2 a Krauss DA 900W. Za tą drugą niewątpliwie przemawia większa moc i generalnie ku niej się skłaniam. Chciałbym zaznaczyć, że ma być to moja pierwsza maszyna - póki co do robienia swoich samochodów, a jeżeli mnie to wciągnie to pewnie też aut znajomych .

Myślałem o takim zestawie na początek: http://showcarshine.pl/10-zestawy/1768- ... ipads.html

Sprawdzi się ? Jakie pasty wybrać ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanchez77, posiadam tego Kraussa i zrobiłem nim dwa auta, które miały twardy lakier. Generalnie jeżeli chcesz zrobić jakąś grubszą korektę to pady z MF doradzam. Korektę tą maszyną zrobisz ale musisz uzbroić się w cierpliwość i dużo czasu, jak najbardziej jest bezpieczna i dla początkującego się nada. Mam ten zestaw co pokazałeś i mnie pady z Flexi średnio podeszły, polecam serię Royal dla maszyn DA. Jeśli nie miałeś styczność z polerowaniem polecam a nawet powinieneś obejrzeć i przeczytać szereg poradników odnośnie polerowania. Dobrze mieć jeden element do testów na początek aby oswoić się z maszyną i wyrobić technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie bezpieczeństwo to podstawa. Mogę poświęcić więcej czasu na polerowanie, gdyż póki co zamierzam robić to czysto hobbistycznie - w przyszłości najwyżej dokupię jeszcze polerkę obrotową.

Co do wiedzy to kilka artykułów już przeczytałem, ale nie zamierzam na tym poprzestać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem podobny zestaw Krauss DA +pady, pasty mam Kocha,aktualnie jest dużo promocji więc można coś fajnego wyhaczyć,początkowo miałem kupić Bass-a DA do którego trzeba było dokupić BP125 i pady więc dokładając niecałe 150 zł mam zestaw Krauss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem początkujący i chciał bym zacząć zabawę z polerowaniem samochodu wybrałem trzy polerki która z nich polecacie na początek ?

 

http://mrcleaner.pl/krauss-p7-maszyna-p ... p2709.html

http://www.basspolska.com/polerka-rotac ... ierka.html

http://www.basspolska.com/ru/polerka-sa ... ate-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji faktu iż zbliżają się ciepłe dni i powoli czas zając się autkami po zimie, chce zakupić masyznkę DA, dlaczego DA gdyż pdo opieką 2 auta moje i ojca. W przypadku ojca ma peugeota 508 tam chyba lakier do twardych nie należy w przeciwieństwie do mojej A4'ki. Dlkatego w zupełności wystarczy mi DA do opieki nad autami. Mam na oku Lare EPL 41v2 albo mocniejszą EPL 42 ... którą wybrać? która lepiej się sprawdzi.

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw tych dwóch maszyn, szczególnie że do niedawna nawet producent polecał tańszą, słabszą EPL41v2 zamiast nieco mocniejszej EPL42 ze względu na stabilizację obrotów, skok itp... Potem zauważyłem, że 42'ka też występuje w wersji v2, ciekawe czy coś się zmieniło w tym zakresie. Też na wiosnę planuję zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lare epl 41v2 czy lare epl 42v2(nie v1) potrzebuje do nakładania glaze itd. Osobiście posiadam skil 1144AA, który jest nie do zajechania, ostatnio założyłem papier ścierny na ten BP w zestawie i cała hustawka poszła w mat, lakierowanko i jak nowa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko, mam jakąś noname polerkę rotacje na firmie za 200 zł, czy luz na śrubie, do której mocuje się talerz ma jakiś wpływ na pracę? W moim prywatnym Lare jak palcem ruszam to nie ma żadnego, zaś w tej co mamy na firmie to można kręcić około 20 stopni i dopiero wtedy jest opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka standardoweq pytanko zaczynam zabawe wiec jak dla mnie na poczatek maszyna DA potem moze jak nic nie spartole heee i z czasem pochlone wiecej wiedzy inna i pytanie o obecnie najlepsza oferte i gdzie zakupic DA do 450 zł? Dziekuje za wszelkie porady

 

 

 

Wstepnie myslalem o lare epl 52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jest ktos w stanie mi doradzic czy rupes big foot LHR15 mark II DLX kit bedzie dobry dla poczatkujacego ? jest to zestaw z padami,pastami itd. cena jest dobra ale moze lepiej kupic samego rupesa i osobno pady,pasty ? z gory dzieki i czekam na wasze opinie pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz robic hobbistycZnie to kup sobie zamiast tego dwie maszyny krauss da 5800 i krauss p7 rotacje i komplet past i padów i talerz 75mm;) i bedziesz miał dwie maszyny...takie drogie maszyny sa dla profesjonalistów... Niewiem czy Ci taka droga jest potrZebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.