Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale Krauss P7 chyba już nigdzie nie jest dostępny...

W Wax Paradise jest nowa dostawa i jest po 530zł.

 

Na allegro można kupić Kraussa P7.

Na Allegro jest drogo...

 

 

No właśnie w Wax Paradise za 530zł jest Krauss P7, więc kusząca propozycja. Zastanawiam się jeszcze nad Lare EPL-12, ale tu trzeba szykować około 7 stów.

Z wyglądu nowa Lare to praktycznie stary Krauss.

Stabilizacja, obroty od 700 do 2500, wolny start, podwójne przełożenie, waga prawie identyczna, więc chyba nie ma co się pchać w Lare i wybrać Kraussa.

Korzysta ktoś z jednej bądź drugiej i może coś na ten temat napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba mi maszyny na każdy typ lakieru DA jak i rotacje , chciałem się zapytać czy taki wybór byłby dobrym trafem

 

 

LARE EPL-61 Dual Action

 

oraz rotacje

 

Krauss P7

 

Ja posiadam Lare EPL 42 v2 i daje radę przy mniejszym skoku niż tą co podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba mi maszyny na każdy typ lakieru DA jak i rotacje , chciałem się zapytać czy taki wybór byłby dobrym trafem

 

 

LARE EPL-61 Dual Action

 

oraz rotacje

 

Krauss P7

 

Ja posiadam Lare EPL 42 v2 i daje radę przy mniejszym skoku niż tą co podałeś.

 

też się nad EPL 42 zastanawiałem nawet nad 41 kasa tutaj nie gra roli aktualnie a szukam optymalnej maszyny :D dawniej jeszcze myślałem nad rupesami czy festolem ale ktoś mnie uświadomił że tańsze są tak samo dobre dlatego interesuje się czy jest coś w granicy jakości/ceny podobnego i lepszego niż EPL 61 i Krauss P7 ? czy te 2 maszyny będą dla mnie optymalne na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

też się nad EPL 42 zastanawiałem nawet nad 41 kasa tutaj nie gra roli aktualnie a szukam optymalnej maszyny :D dawniej jeszcze myślałem nad rupesami czy festolem ale ktoś mnie uświadomił że tańsze są tak samo dobre dlatego interesuje się czy jest coś w granicy jakości/ceny podobnego i lepszego niż EPL 61 i Krauss P7 ? czy te 2 maszyny będą dla mnie optymalne na początek

 

Ciężko mi doradzić bo to moja pierwsza maszyna z jaką miałem styczność, jest dość głośna (ale ponoć DA tak mają przy wysokich obrotach) solidnie wykonana i sądzę że przystępna cena ze stabilizacją obrotów, 900W moc. Sądzę że z maszyn typu DA to EPL-42 v2 w zupełności wystarczy, aczkolwiek jakbym chciał to robić zawodowo to pewnie skusił bym się na RUPESA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

też się nad EPL 42 zastanawiałem nawet nad 41 kasa tutaj nie gra roli aktualnie a szukam optymalnej maszyny :D dawniej jeszcze myślałem nad rupesami czy festolem ale ktoś mnie uświadomił że tańsze są tak samo dobre dlatego interesuje się czy jest coś w granicy jakości/ceny podobnego i lepszego niż EPL 61 i Krauss P7 ? czy te 2 maszyny będą dla mnie optymalne na początek

 

Ciężko mi doradzić bo to moja pierwsza maszyna z jaką miałem styczność, jest dość głośna (ale ponoć DA tak mają przy wysokich obrotach) solidnie wykonana i sądzę że przystępna cena ze stabilizacją obrotów, 900W moc. Sądzę że z maszyn typu DA to EPL-42 v2 w zupełności wystarczy, aczkolwiek jakbym chciał to robić zawodowo to pewnie skusił bym się na RUPESA :)

 

Myślałem o rupesach ale jako że jest to drogi wydatek więc jak na razie odpuszczę zdecydowałem się na

 

EPL 12

EPL 61 + 62

 

te trzy maszyny powinny sprostać moim wymaganiom jedynie ciężko dostać przedłużki do rotacji :P każdy sklep brak produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji tego iż jestem ciemny w tej kwestii proszę Was o pomoc co mam kupić jeśli chodzi o polerkę typowo amatorską do własnego garażu. Głównie potrzebna do pielęgnacji mojego auta (A4 B8 Avant) lakier czarny phantom black - ciężki lakier do utrzymania... potrzebuje maszynki do polerki i nakładania maszynowo politury itp.

 

dodatkowo czy zakładając taką maszynkę mogę przyuczyć się i zrobić także korektę lakieru ? dodam, że nie na swoim aucie lecz aucie ojca - które tylko służy do dojazdu do lasu gdzie lakier jest dosłownie cały zmatowiały i pełno rys od gałęzi...

dlatego szukam maszyny amatorskiej głównie do polerki swojego auta ale także chciałbym coś popróbować z lakierem... co proponujecie? też nie chce wydawać dużo $ gdyż jest to tylko czysto amatorska praca...

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytać ten temat, a nie zadawać pytań o gotowca. Na przestrzeni ostatnich kilku stron powinieneś znaleźć odpowiedź jaką maszynę kupić.

Podpowiem, że dobrym wyborem będzie maszyna na literkę "B", więcej musisz znaleźć sam.

 

potrzebuje maszynki do polerki i nakładania maszynowo politury itp.

 

dodatkowo czy zakładając taką maszynkę mogę przyuczyć się i zrobić także korektę lakieru ?

Możesz mi powiedzieć jak polerka, która w założeniu służy do robienia korekt, mogła by się nie nadawać do zrobienia korekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, przymierzam sie do zakupu polerki DA -bedzie to moja pierwsza polerka. Mieszkam w Anglii i tutaj sie rozglądam. Chciałem kupic cos taniego w granicach 100-120f ale jezeli naprawde bedzie warto to moge rozważyc cos troszke droższego. Na początek zwróciłem uwage na coś takiego:

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... d_673.html

Może polecicie mi coś lepszego w podobnej cenie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra DA jeżeli weźmiesz pod uwagę stosunek jakości do ceny ;) Na własny użytek zdecydowanie polecam. No chyba, że myślisz o pracy zarobkowej i przerobie kilkudziesięciu aut rocznie to warto zainwestować w sprzęt Flexa lub Rupesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra DA jeżeli weźmiesz pod uwagę stosunek jakości do ceny ;) Na własny użytek zdecydowanie polecam. No chyba, że myślisz o pracy zarobkowej i przerobie kilkudziesięciu aut rocznie to warto zainwestować w sprzęt Flexa lub Rupesa.

 

mysle ze bedzie to do wlasnego użytku ale nie wykluczam że kilka innych aut też może zrobi zeby dorobic sobie ;):ad:

Brałem jeszcze pod uwage coś takiego

http://www.cleanyourcar.co.uk/meguiars- ... d_409.html

ale jest troche droższy. Jeśli wytrzyma te kilka aut rocznie to może dopłacic bo aż tak ogromnej różnicy nie ma. A jak patrzałem na flexa to jest zdecydowanie za drogo bo ok 350f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAS-6 Pro spokojnie wytrzyma kilka aut rocznie ;) ja używam jego odpowiednika czyli Kraussa DB, już kilka aut zrobiłem i nic złego z maszyną się nie dzieje poza tym, że raz i to na samym początku kabel się urwał ale to wina błędu przy montażu w fabryce ;) Maszyna na gwarancji a więc sprawę szybko i bezproblemowo załatwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pomiędzy tymi dwoma maszynami das-6 a meguiars g220 jest różnica bo może lepiej dopłacic bo maszyny nie kupuje się co chwile a różnica nieduża. Jeżeli żeczywiście g220 była by lepsza to rozważał bym zakup jej. Co sądzicie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.