Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem i wrzuciłem posta to wyskoczyło ze dodany został post, ale nie przeczytałem go i wysłałem mój przed przeczytaniem twojego. Myślę ze by się przydał podlinkowany temat jakie polerki brać pod uwagę z uwg. ceny sklepami od najtańszych do najdroższych dla profesjonalistów. Mozę by było mniej pytań o polerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

638849 Nic nie rozumiem z tego ale spoko

Co tu nie rozumieć wilk30 po prostu jeszcze pisał swój post kiedy ty dodałeś już swój, nie skapnął się, że ktoś jeszcze szybciej niż on dodał wypowiedź i nie przeczytał jej. Między waszymi postami jest ledwo kilka minut różnicy. Fakt, że niezbyt czytelne to było...

 

A temat tego typu już przecież jest, i to podwieszony w głównym dziale o maszynach polerskich: viewtopic.php?t=3987

Co nieco o maszynach w pierwszym poście i obszerna dyskusja w dalszych postach. Tylko niektórzy zamiast poczytać od razu po zarejestrowaniu walą pytania w każdym możliwym dziale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huberts., jakby tam było chociaż minimum interpunkcji , to bym te zdanie zrozumiał... A nie ja nie czytałem ale wrzucalem ale potem do czytałem...heh masło maślane i stąd moje niezrozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie rozważam czysto teoretycznie czy warto iść w stronę polerki charakteryzującej się wysoką kulturą pracy. Mowa oczywiście o DA. Na chwilę obecną mam DA Kraussa 5800 i jej kultura nie do końca charakteryzuje się dobrymi manierami. Mam też rotację Festoola i ona jest dobrze wychowana, na salonach umie się zachować ;-). Pytanie do tych co przesiedli się z rzeczonego Kraussa na wysokojakościową DA - czy jest duża poprawa?

Nie zależy mi w ogóle na cięciu DA, mam do tego rotację. DA używam tylko do cleanerów i finishów.

Cenowo to nie mierzę w kierunków Rupesów, wolałbym coś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą 5800 i używam Rupesa, rzeczywiście to inną półka jeśli chodzi o kulturę pracy ale w Rupesa nie celujesz więc ciekawą opcją była by któraś z nowych maszyn Lare, którą wypuścili ostatnio na rynek :o Ale to użytkownicy tych maszyn musieliby się wypowiedź, jedna osoba na forum gdzieś widziałem zakupiła taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barista, Jak do własnych aut to bym się nawet przemęczył z tą 5800, no ewentualnie ta rotacją na finishu możesz działać, osobiście nigdy nie próbowałem.

 

Tomas22, Co prawda używam do cięcia 61 a 62 to mniejszy skok to na pewno ma mniejsze wibracje niż większy brat i jeden mankament co nie lubię w tym EPL to przycisk blokady, który nie zawsze się załącza. Na moje oko EPL to solidnie wykonana maszyna, wygodny gumowy uchwyt i trochę głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dante05, a skok 15mm będzie też nadawal się do mniejszych BP ? np. 80mm. Bo ciężko mi np wyobrazić sobie skok 21 z mniejszymi BP :) Czyli epl-62 śmiało można polecić dla początkującego ? Żeby to nie zniechęcilo do dalszego rozwijania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas22, teraz epl-62 już dostaniesz najwyżej używaną, cała oferta Lare jest odświeżona i pozmieniały się trochę te maszyny... I ceny chyba przy okazji :o

 

Barista, mam Lare LD12-125 z nowej serii ich maszyn, wydaje się, że to odpowiednik Rupesa Duetto. Niestety obawiam się, że niewiele pomogę, ponieważ Kraussa 5800 miałem aby raz w rękach sporo czasu temu, a maszyny Rupesa widziałem najwyżej w sklepie. Ta Lare ma jednak skok roboczy 12mm (jak Duetto) i wydaje mi się, że mimo wszystko może być to odczuwalne jako większe bicie szczególnie na mniejszych obrotach. Na prędkościach 4-5-6, kiedy maszyna jakby wejdzie w rytm jest okay, nie jest dla mnie uciążliwa - jednak jak mówiłem jest to jedyna maszynka DA z którą mam styczność dłużej. Wielka szkoda, że nikt znajomy już nie ma Kraussa bo sam bym z ciekawości porównał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Czy ktos mial juz jakies jaja z LARE EPL42 w sensie przetarty kabel ?

U mnie dzis to stwierdzilem. Polerka po gwarancji.

Zamierzam rozebrac i wymienic kabel.

Robil juz ktos cos podobnego z Lare ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dante05, No dobra w takim razie tez nie będę kombinować z różnymi BP. Mimo to dzięki za rozjasnienie trochę sytuacji. :good:

 

huberts., Właśnie taki jest plan kupić używana. Mam dylemat między używana Epl62 a nowa krauss DB5800 i raczej jestem skłonny kupić Lare :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas22, to jest właśnie ciężki dylemat jeśli musisz wybrać tylko jedną maszynę - czy pójść na wydajniejszą pracę i szybszy efekt dzięki dużemu skokowi, czy zapewnić sobie możliwość wszechstronnej, precyzyjnej pracy z małym skokiem... Najlepiej mieć obie maszyny ale trzeba który amator wyda tyle $$$ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huberts., O to przykład jak zmieniają sie poglądy na świat. Jeszcze miesiąc temu myślałem ze szczytem detailingu jest posiadanie dobrej rotacji i dobrej DA. A teraz zagłębia się w temat i lepiej mieć kilka DA z różnymi skokami :D Raczej zdecyduje się na lare EPL-62 przemawia za mną ten skok 15mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumis23, Za tyle kwitu to możesz kupić i dwie maszyny np.: rotację LARE/Krauss i małe DA 8mm, albo można kupić DA ze skokiem 21mm do cięcia i ze skokiem 8mm do wykończenia. Możesz też kupić jeną maszynę z górnej półki np Flex albo Rupes. Wszystko zależy od tego co chcesz tymi maszynami robić i jaki efekt uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
639733 Chcialbym wymienić swoja maszyne na nową. Mam do wykorzystania 2tys pln. Czy ma ktoś jakieś propozycje?

Prosze:

https://mrcleaner.pl/urzadzenia-i-maszyny

http://www.pielegnowacauto.pl/urzadzeni ... rskie.html

http://www.detailer.pl/sklep/28-maszyny-polerskie

 

do wybory do koloru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.basspolska.com/polerka-samoc ... skimi.html

warto za taka cenę? czy może znajdzie się coś lepszego do tej kwoty?

czy może niczym się nie rożni ta od tej za 200zl co są na alledrogo?

bo tu nie ma stałych obrotów i wolnego startu ale doczytałem gdzieś ze to nie przeszkadza i wystarczy dociskać ją.

mam zamiar używać na około 4 razy w roku ją raczej ew jeszcze do lamp i tyle. wiec warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

640170 stałych obrotów i wolnego startu ale doczytałem gdzieś ze to nie przeszkadza i wystarczy dociskać ją.

Oj chyba jednak nie ja kiedyś robiłem podejście do lakieru bez regulacji obrotów i powiem krótko pracuje się tragicznie a uzyskanie czymś takim dobrego efektu to strata past polerskich i czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.