Skocz do zawartości

Szybki test: CG P40 Detailer vs Sonax BSD


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku, proszę o potraktowanie tego tematu ulgowo, jako zabawy.

 

 

W śród zwycięzców, jeśli oczywiście ktoś będzie chciał ;) , rozlosuję próbkę któregoś z bohaterów testu, 0k 100ml. wraz z przesyłką. :-]

Powinienem jeszcze zaznaczyć, ze sponsorem i fundatorem nagród w mini konkursie jest: :-]

 

1321049608516d1fc140de0.jpg

 

Z racji tego, że bardzo rozinął się temat "przyciemniania lakieru/ poprawiania look'u" przez słynnego już Sonaxa BSD, postanowiłem się więcej nie drapać po głowie, tylko zrobić szybki test.

Porównamy: CG P40 Detailer vs Sonax BSD

Tak więc do dzieła.

 

Mycie, żeby nie było, ze coś na lakierze zostało ;)

 

P1190492_zps75f34e4d.jpg

 

P1190495_zps0794c5cd.jpg

 

P1190497_zps95a0c17c.jpg

 

Podział na zawodników (jeno z pól zostawiłem puste jako referencyjne):

 

P1190500_zps8de8b706.jpg

 

Minęły dwie godziny w 16 st. C w garażu, tak więc zgadujemy jakie jest rozmieszczenie :-]

 

Może nie widać prefekcyjnie, ale różnice między trzema pasami widać ;) Niestety moja umiejętnośc robienia zdjęć jest dalej mocno słaba :oops:

 

P1190504_zpsd387c480.jpg

 

Pole 1 i 2:

 

P1190510_zps298e4ea9.jpg

 

P1190511_zps3cb43c0b.jpg

 

Pole 2 i 3:

P1190519_zps210770d4.jpg

 

P1190512_zps933e51a1.jpg

 

P1190529_zpsaa577971.jpg

 

Tak więc zapraszam do zgadywania. Zdaję sobie sprawę, ze dla niektórych to łatwizna :-] ale zobaczymy jakie będą wyniki :evil:

 

Niebawem podpowiedź :P [/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uprzedzam, że jako laik chcę pobawić się i ja :D

Obstawiam:

nr. 1 BSD

nr. 2 CG P40

nr. 3 puste

 

(CG P40 dałam na 2 miejscu, tylko dlatego, że czuję tu podstęp :P )

 

:P:P nie śmiać się proszę - zaczynam się uczyć dopiero ;)

Eeee... długa nauka przede mną ? :mrgreen:

 

 

edit: ooo spóźniłam się, a chciałam być pierwsza :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie techniczne pytanie odemnie: na moim laptopie matryca jest już trochę słaba. Czy na innych (dobrych) monitorach widać jako tako różnice/granicę między polami?

Czy po prostu totalnie zdjęć nie umiem robić? :D Na żywo granice widać zajeb... :evil:

 

Zapraszam do dalszego zgadywania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
"przyciemniania lakieru/ poprawiania look'u"

 

Chcesz sprawdzać przyciemnienie - spoko,to nie ulega wątpliwości. Pod tym względem testowaliśmy BSD w zeszłą zime i czarno na białym pisalismy że inne QD przyciemniają mocniej.

 

To natomiast jest bzdurą :

 

wypowiedź Evo któremu bsd mocno przyciemnia lakier

 

Bo nigdy nie twierdziłem że mocno przyciemnia, tylko że przyciemnia. Robiliśmy te testy wspólnie z kilkoma osobami, i wiem że w dobrym tonie jest podważyć czyjś autorytet bo dodaje to troche respektu, ale tak się składa że inne osoby widziały dokładnie to samo.

 

Co zaś się tyczy "poprawiania looku", to powodzenia życze w sprawdzaniu tego na podzielonym elemencie. No chyba że wychodzisz z założenia że przyciemnienie jest jedynym aspektem looku, to fakt, ciężko tu dyskutować. Tylko co wtedy z właścicielami jasnych aut, gdzie o przyciemnienie jakoś ciężko. Albo co z woskami o których wiadomo że nie przyciemniają, a jednak na około się mówi jak to nie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś się tyczy "poprawiania looku", to powodzenia życze w sprawdzaniu tego na podzielonym elemencie. No chyba że wychodzisz z założenia że przyciemnienie jest jedynym aspektem looku, to fakt, ciężko tu dyskutować. Tylko co wtedy z właścicielami jasnych aut, gdzie o przyciemnienie jakoś ciężko. Albo co z woskami o których wiadomo że nie przyciemniają, a jednak na około się mówi jak to nie wyglądają.

 

Evo, może to zależy od lakieru, ale u mnie na czarnej perle nigdy nie zauważyłem różnicy. Wiele razy kładłem BSD na goły lakier, na przykład po gruntownym myciu, jak już czasu nie było, a w trasę trzeba było ruszać.

Lakier dla mnie zawsze wyglądał tak jak przed psikaniem BSD. :dontknow: Nie widzę innej możliwości jak "namacalnie" sprawdzić przyciemnienie/look niż 50/50. :dontknow:

 

Ochrona i kropelkowanie to oczywiście zupełnie inna sprawa :song: Tu jest gigant :evil:

 

Dlatego mam bańkę BSD u siebie, lecz mam dla niego inne zastosowanie niż codzienny QD, przynajmniej na wiosna/lato jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś się tyczy "poprawiania looku", to powodzenia życze w sprawdzaniu tego na podzielonym elemencie. No chyba że wychodzisz z założenia że przyciemnienie jest jedynym aspektem looku, to fakt, ciężko tu dyskutować. Tylko co wtedy z właścicielami jasnych aut, gdzie o przyciemnienie jakoś ciężko. Albo co z woskami o których wiadomo że nie przyciemniają, a jednak na około się mówi jak to nie wyglądają.

 

+1,

 

Swego czasu już robiłem podobne "doświadczenia". Zajrzyjcie tutaj: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ht=#343283 . Okazało się, że Sonax przyciemnia lakier w zauważalny sposób także na nawoskowanej powierzchni (to była zimowa symulacja, więc jeśli nie widać tego na zdjęciu- uwierzcie na słowo- Sonax PRZYCIEMNIA :D) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

sl273741.jpg

 

Nic, zero przyciemnienia :kox::dontknow:

 

Nie widzę innej możliwości jak "namacalnie" sprawdzić przyciemnienie/look niż 50/50.

 

To gwarantuje Ci , że jako metoda sprawdzania wyglądu ogólnego,, NIE PRZYCIEMNIENIA, robienie 50/50 mija się z celem. Chcemy sprawdzić jak WYGLĄDA,A NIE ILE PRZYCIEMNIA dany wosk/qd/powłoka/cleaner etc - robimy całe auto. Mówię to już abstrahując od BSD , bo tutaj jak widać w kwestii przyciemnienia lakieru znajdziemy namacalne argumenty na poparcie jednej jak i drugiej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, jak zabawa to zabawa:

BSD | P40 | puste

 

IMO takie ślepe testy uczą i bawią, bo nie jednemu "co widział" i niejednemu "co słyszał" dają do myślenia. Ci co czytają flejmy na forach car/home audio na pewno wiedzą OCB

 

Dzięki za topic :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlej to, to wodą:)

 

Mówisz i masz :-] (byłem na to przygotowany 8-) )

 

Konkurs z na poziomie "audiotele", więc foto podpowiedź :mrgreen:

 

 

P1190544_zpsf25bbf16.jpg

 

Pole 1 i 2 z bliska :|

 

P1190547_zps269501f7.jpg

 

Konkurs z przymrużeniem oka, ale nagroda jak najbardziej realna, także zapraszam :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz na poważnie: gdzie odbiór nagród

 

Hola, hola, :acute: konkurs jeszcze się nie skończył, a losowania szczęśliwca dokona specjalna maszyna losująca pod przewodnictwem przewodniczącego komisji gier i zakładów 8-) Nagroda zostanie wysłana Pocztą Polską.

 

Dalej jest czas na głosowanie, konkurs jeszcze nie zamknięty a odpowiedź nie potwierdzona przez przewodniczącego komisji mecenasa g.pajak 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.