Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie prostownika?


s3b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam spory dylemat, potrzebuje kupić przed zimą jakiś dobry i nie drogi prostownik. Zima zbliża się wielkimi krokami, różnie bywa z tymi akumulatorami, więc wolałbym się zabezpieczyć. Na Allegro jest masa prostowników, producentów i nie wiadomo co wybrać. Może ktoś mógłby polecić coś do jakiejś sensownej kwoty 200-250 zł? Dodam tylko tyle, że będą ładowane nim dwa akumulatory jeden 72-74 Ah, a drugi o podobnej mocy. Będę wdzięczny za jakieś rady.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MXS 5.0 Pisaliśmy już o niej tu na forum i wielu kolegów też ją ma.

Tu masz filmik z pl napisami:

 

kaperecz, s3b chce niedrogi więc MXS 10 odpada :)

 

Lub coś z Boscha C3 lub C7

Ale już lepiej dopłacić do C3 i brać MXS 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może prostownik z firmy VOREL. Ja mam taki u siebie i całkiem jest ok. Chociaż zastanawiam się jak on ma się do tego lidlowskiego. Vorel ma przełącznik, którym wybiera się poziom rozładowania aku i jego napięcie. Ten z lidla jest całkowicie elektroniczny :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, o tym. Nawet staniał deko bo płaciłem 250 Teraz ma czerwony MODE-nowy model,heh

Możesz też kupić różne złączki : https://www.google.pl/search?q=CTEK+COM ... 67&bih=711

 

lakikwap co do startera to mam Einhella niebieskiego. Jakoś działa :) Ale widziałem fajniejsze,droższe. Ja kiedyś tam płaciłem 50e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak z każdym sprzętem markowym i niemarkowym.

Patrz na pojemność a przede wszystkim na prąd rozruchu (o ile podają prawdę) żeby miał jeb...cie przy odpalaniu.

No i jakość samego akumulatora wewnątrz jest ważna, żeby trzymał prąd jak najdłużej. Bywało tak,że jak mój postał jakiś czas to benzynkę odpalił ale z dieselkiem już był problem. No ale to chyba żaden aku nie jest wieczny.

A tak już wybrzydzając to wielkość i waga może być brana pod uwagę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTEK ma ten bajer z kabelkami które na stałe przykręcasz do klem przy aku i tylko podpinasz prostownik przez złącze zabezpieczone przed wilgocią w komorze silnika za pomocą gumowej nasadki, którą wiadomo ściągasz na czas podpięcia prostownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co zadowolny z tego mxs'a ?

 

Dopiero dzisiaj przyszedł, w weekend będę ładował aku to napiszę moje wrażenia. Na ten moment mogę powiedzieć, że jestem w szoku, że taka mała zabawka może być tak wydajna, no i jestem pozytywnie zaskoczony wyposażeniem, które dali czyli te klemy na szybko-złączki, kable do przykręcania w aucie i jeszcze to firmowe etui, uwielbiam takie podejście do klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówilem !? hehe Wsadzasz do woreczka, woreczek do kieszonki za fotelem i masz zawsze pod ręką.

Wrazeń za dużo nie będziesz mial...wciśniesz ze 2 razy guziczek a potem już będziesz tylko patrzył jak się diody po kolei zapalają,heh

Możesz go zostawić na noc, na 2 dni, na 5 dni i nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to bardzo, najbardziej jestem zadowolony z jego gabarytów i z tego, że już w nocy jak będę ładował aku to nie będzie mi nic bzyczeć/brzęczeć tak jak stary oldschool'owy prostownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak zachwalacie te małe prostowniki. A wiece jakie + i - minusy mają te małe i większe prostowniki (oprócz rozmiaru)?

Plus zazwyczaj czerwony, natomiast minus czarny :mrgreen:

 

Cóż Ty taki tajemniczy…? :P

Skoro dysponujesz wiedzą -- podziel się…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska rzucają się na prostowniki za 200-300zł a te transformatorowe za 100 też dają radę. Również daje radę ten mały z Lidla za 50zł.

W zależności jak często i do jakiego aku chce się stosować prostownik.

 

Mały, elektroniczny jest wygodniejszy. Podłączasz przewody zostawiasz na jakiś czas i jest ok. No właśnie na jakiś czas, wcale szybko się aku nie naładuje (w zależności od prostownika). Małe same wykryją rodzaj aku i dostosują do niego prąd. Ładują szpilkami więc można lepiej postawić na nogi akumulator. Niestety np. taki z Lidla nie zacznie ładować poniżej 7V (nie wiem do końca czy to prawda, mam info od kolegi który taki używa).

 

Zwykły duży transformatorowy też jest wystarczający. Z reguły ładuje większym prądem przez co szybciej aku postawi się na nogi. Ja mam w domu Vorela, z możliwością wyboru 6V czy 12V i prąd (mniejszy i duży).

 

A patrząc tak z boku to jak często używa się prostownika? Przy sprawnym altku i przebiegach dziennych >niż 20km aku będzie naładowany. Oczywiście w zależności ile włączymy prądożernych urządzeń w aucie.

Podsumowując IMO jaki się nie weźmie prostownik to włączenia 2-3 razy w roku z każdego będziemy zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, masz sporo racji…

 

Posiadam MXS’a 5.0 (starszą wersję)

1. Komfort obsługi & pewność ,iż nie przeładuje aku w odniesieniu do zwykłego transformatorowego prostownika

2. Radzi sobie bardzo dobrze z mocno rozładowanymi aku

3. Funkcja Recond sprawdza się, przynosząc odczuwalną różnicę

4. Spadł mi już kilka razy -- żadnego uszczerbku na zdrowiu (oraz obudowie), czegoż nie mogę powiedzieć o plastikowych „marketowych” z rączką :-P

5. Deszcz mu nie straszny (w odniesieniu do marketowych & większych transformatorowych)

 

Aha… ,posiadam również „średni” prostownik transformatorowy z funkcją rozruchu „Telwin” :P

 

Przy obecnej aurze -- światła, wycieraczki, wentylator kabinowy, radio, ogrzewanie szyby od czasu do czasu… ,w trybie miejskim z przestojami, przy małych przebiegach rzędu 25-30 km… ,akumulator szczęśliwy nie będzie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.