Skocz do zawartości

CB radio - problem


quadrifoglio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radio Yosan 120 + AS Sirio 100. Ostatnio coś mi się stało że radio strasznie słabo odbiera - ostatnio jechałem w trasie i nikogo nie słyszałem. Jak ustawię czułość na max i blokadę szumów na minimum to szum słychać. Dzisiaj sprawdzaliśmy z kumplem i jak samochody stały obok siebie to wszystko było idealnie słychać (ja jego słyszałem i on mnie). Ale jak zapytałem gdzie mnie słychać to mi nikt nie odpowiedział, jemu dwóch gości odpowiedziało więc mnie na dalsze odległości nie słychać. Co to może być, radio się rozstroiło?? Czy mikrofon ma jakiś wpływ na to bo ostatnio go parę razy zdejmowałem i przyczepiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadrifoglio, partyzancką metodą:

 

Pożycz od kumpla radio & antenę z podstawą magnetyczną (o ile takowej używa) i podmieniaj po kolei:

- antena kumpla na Twojej podstawie (o ile posiada system montażowy PL)

- podstawa kumpla z Twoją anteną (o ile posiada stopkę PL)

…jeżeli powyższe nie pomogą to wrzuć radio kumpla z Twoimi elementami

 

Raz a porządnie… -- przydałby się multimetr i przyzwoita SWR miarka ze sztucznym obciążeniem celem pomiarów…

 

Pamiętaj o powrocie podstaw magnetycznych dokładnie na swoje miejsca w autach.

Nie nadawaj zbyt długo (kilka sekund), coby nie usmażyć końcówki mocy w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku Ty słysz,ale Ciebie nie słyszą.

Wystroiłeś antenę?

Ja też myślałem,że radio mi padło,ale po prostu Antena się rozstroiła,bo latała między autami,20pln w serwisie i znowu hula ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strojenie miałem robione jakieś dwa lata temu jak kupowałem zestaw. Smrodu z okolicy radia nie było, tak jak pisałem wcześniej na niewielką odległość mogę nadawać i odbierać. Anteny między samochodami nie zmieniałem ale czasami ją odkręcałem z magnesu żeby pod nogami z tyłu nie latała. Nie wiem czy to może mieć związek ale ostatnio jak po mieście jechałem z radiem usłyszałem takie puknięcie w karoserie, myślałem nawet że antena mi spadła z dachu ale trzymała się normalnie. W sumie to było tak, że przyjechałem do Lublina wszystko było dobrze słychać. Gdy wyjeżdżałem włączyłem radio, po jakiś 4-5min coś stuknęło i od tej pory radio nie działa (tzn. nie wiem czy od tego puknięcia czy już od samego wyjechania ale całą trasę już nic nie słyszałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadrifoglio, znajdź chwilę & przeprowadź czynności o których Ci wcześniej pisałem.

Po takowych roszadach zdaj relację -- to będziemy mogli konkretniej doradzić…

 

…bądź podjedź do siakiegoś punktu sprzedającego/serwisującego CB radia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo - odbiór praktycznie tylko z najbliższej odległości.

W ubiegłym tygodniu wymieniłem cały przewód między anteną a radiem na nowy (z jednego kawałka, bez sztukowania łacznikiem kabli typu baryłka), do tego oskrobałem wszystkie masowe połączenia anteny z karoserią aby nie były zaśniedziałe itp i wreszcie radio zaczęło znów odbierać jak dawniej.

Radio to President Johnny II ASC + antena President Iowa (niedługo zamienię na Sirio Omega 27 94cm bo od znajomego, który zajmuje się klimatami CB ma info, że Sirio jest dużo lepsze - no i wygląd ma fajniejszy).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pardi, szczera prawda – o ile posiadasz produkt z przezroczystą obudową cewki…

Czytaj Missouri, a zwłaszcza jej pochodne… :lol:

 

Jest kilka dobrych anten, które dla wydłużenia żywota trzeba uszczelnić poprawiając fabrykę…

 

Lecz większość nie wymaga takowych zabiegów… ,innym aspektem jest sezonowe czyszczenie i konserwacja…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.