Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swój sposób na życie, ja jak chciałem kupić rower to po prostu poszedłem do sklepu, porozmawiałem ze sprzedawcą, przejechałem się na kilku i wybrałem ten który mi najbardziej odpowiadał, zarówno ergonomicznie jak i finansowo, zajęło mi to kilka godzin, a nie całe lato i jesień.....

Powodzenia w dalszych poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy okazji sezon się kończy :D

 

trudno.. ale czas na kupno roweru bardzo odpowiedni :)

Dokładnie ja tak kupiłem Scott-a Aspect 910 800zł taniej i jeszcze rocznikowo 2016 a 2017 był z niewielkim rabatem różnił się tylko malowaniem ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy okazji sezon się kończy :D

 

trudno.. ale czas na kupno roweru bardzo odpowiedni :)

Dokładnie ja tak kupiłem Scott-a Aspect 910 800zł taniej i jeszcze rocznikowo 2016 a 2017 był z niewielkim rabatem różnił się tylko malowaniem ramy.

 

 

gdzie kupowałeś ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kontuzji barku na siłowni przerzuciłem się na rower i powiem wam, że dość mocno się wkręciłem w ten sport. Rok temu kupiłem sobie rower bo wcześniej jeździłem na dość słabym Autorze. Bardzo dużo czytałem, oglądałem itd i powiem wam tak, aby kupić w miarę sensowny rower trzeba wydać półtora tysiąca. Bardzo dobra opcja jest kupienie roweru używanego o ile potrafimy ocenić jego stan techniczny. Często za założona kwotę kupimy rower używany o klasę wyżej niż nowy w tych pieniądzach.

Najlepszym okresem na kupno jest właśnie późna jesień i zima. Ja kupiłem swój w styczniu i była to można powiedzieć "wyprzedaż rocznika" bo z katalogowych 4999zł zapłaciłem 3500zł.

I taka wskazówka ode mnie. Nie kupujcie roweru przez internet, zwłaszcza jeśli ma to być sprzęt na lata. Dobierzecie źle ramę i będziecie sobie pluć w brodę przez najbliższe lata bo potem nie "nadrobicie" straty cm na regulacji kierownicy czy siodełka (wymiana mostka, regulacja pozioma siodełka). Dla mnie wg "tabelki" L-ka miała być wręcz perfekcyjna, a na miejscu panowie ze sklepu robili wielkie oczy bo nogi okazały się być za długie na mój wzrost :-) kupiłem ostatecznie xl i jest perfekt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowałeś ;) ?

 

Windsport Kraków ul Zakopiańska

 

Dodane po 7 minutach 33 sekundach:

Od kontuzji barku na siłowni przerzuciłem się na rower i powiem wam, że dość mocno się wkręciłem w ten sport. Rok temu kupiłem sobie rower bo wcześniej jeździłem na dość słabym Autorze. Bardzo dużo czytałem, oglądałem itd i powiem wam tak, aby kupić w miarę sensowny rower trzeba wydać półtora tysiąca. Bardzo dobra opcja jest kupienie roweru używanego o ile potrafimy ocenić jego stan techniczny. Często za założona kwotę kupimy rower używany o klasę wyżej niż nowy w tych pieniądzach.

Najlepszym okresem na kupno jest właśnie późna jesień i zima. Ja kupiłem swój w styczniu i była to można powiedzieć "wyprzedaż rocznika" bo z katalogowych 4999zł zapłaciłem 3500zł.

I taka wskazówka ode mnie. Nie kupujcie roweru przez internet, zwłaszcza jeśli ma to być sprzęt na lata. Dobierzecie źle ramę i będziecie sobie pluć w brodę przez najbliższe lata bo potem nie "nadrobicie" straty cm na regulacji kierownicy czy siodełka (wymiana mostka, regulacja pozioma siodełka). Dla mnie wg "tabelki" L-ka miała być wręcz perfekcyjna, a na miejscu panowie ze sklepu robili wielkie oczy bo nogi okazały się być za długie na mój wzrost :-) kupiłem ostatecznie xl i jest perfekt :-)

 

1500zł to takie minimum z minimum na sensowny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goride Kraków :-)

Serwis również na wysokim poziomie.

Miałem problem z przednim hamulcem, w którym to przez przypadek spuściłem trochę oleju.

Jako, że wtedy mieszkałem 150km od Krakowa przysłali kuriera na ich koszt, wzięli hamulec, uzupełnili olej, odpowietrzyli i wysłali również na ich koszt. Bardzo dobry kontakt mailowy.

 

1500zł to minimum ale myślałem tutaj o rowerze nie do wyczynowej jazdy. Raczej coś na spokojniejsze trasy z dziewczyną do lasu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem obok swojego domku sklep GIANTA i mają taką promocję.. niby już byłem zdecydowany na KROSSA LEVEL R4 ale wpadło mi w oko to urządzenie:

 

https://olsh.pl/rowery/meskie/talon-27- ... -2016.html

 

Jak oceniacie i jak wypada w porównaniu z tym KROSSEM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Wiem, że jest kilku znawców na forum.

Może coś podpowiecie godnego uwagi ;) "sezon" się powoli kończy więc wydaje mi się, że jest to dobry czas na zakup roweru...

Szukam roweru MTB, rama największa, oraz koniecznie na kołach 29" (mam 196 cm wzrostu).

budżet : 3.000 zł do małego przekroczenia, jeżeli będzie warto.

 

moje pomysły to Merida Big Nine albo Kross B6.

czy w tej kasie idzie trafić coś lepszego? nie mam żadnego parcia na markę, może być nawet no name, byle na przyzwoitych podzespołach. ;)

 

p.s. co do trenażera - lepiej mieć specjalną oponę, ponieważ zwykła szybko może się skończyć.

na co zwracać uwagę? na to, czy jest głośny i posiada regulację obciążenia.

ja swój trenażer użyłem 2 razy i sprzedałem. nuuuuuda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem do wyboru albo Talon 29er albo Scott Aspect 910 a że wybrałem Scotta podpasował mi ten rower i dobra zniżka na koniec sezonu bo po normalnej cenie katalogowej 3999zł bym go nie kupił, wtedy bym wział Gianta. Ja dużo myslałem o Canyonie Al 5.9 ale geo ramy mi jeden gosc odradził pod moje gabaryty. Ale Giant jak najbardziej ok :good: Bedziesz zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem do wyboru albo Talon 29er albo Scott Aspect 910 a że wybrałem Scotta podpasował mi ten rower i dobra zniżka na koniec sezonu bo po normalnej cenie katalogowej 3999zł bym go nie kupił, wtedy bym wział Gianta. Ja dużo myslałem o Canyonie Al 5.9 ale geo ramy mi jeden gosc odradził pod moje gabaryty. Ale Giant jak najbardziej ok :good: Bedziesz zadowolony ;)

 

Ty też dokonałeś bardzo dobrego wyboru, świetny sprzęt :good: do zobaczenia na szlakach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike Flite 29 2016

3149zł - pisałem do 2 sklepów, nie chcieli opuścić już ani złotówki, mimo, że zadeklarowałem chęć zakupu dwóch sztuk.

zobaczymy jak będzie się sprawował, większość osprzętu na Deore, powinno być dobrze.

w poniedziałek/wtorek powinien być to "pochwalę" się jakimiś fotami już ode mnie + jakieś pierwsze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike Flite 29 2016

3149zł - pisałem do 2 sklepów, nie chcieli opuścić już ani złotówki, mimo, że zadeklarowałem chęć zakupu dwóch sztuk.

zobaczymy jak będzie się sprawował, większość osprzętu na Deore, powinno być dobrze.

w poniedziałek/wtorek powinien być to "pochwalę" się jakimiś fotami już ode mnie + jakieś pierwsze wrażenia.

 

musisz jakiś przegląd zrobić ?

 

ok czekamy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem info ze sklepu, że rower przyjedzie w specjalnej skrzyni, już poskręcany i "na gotowo" od razu do jazdy.

oczywiście znając sklepy i serwisy i tak go sobie całego obejrzę i w razie konieczności podokręcam.

 

ok.. a czy w ramach gwarancji musisz jakiś przegląd zrobić ? bo ja po miesiącu od kupna muszę się zjawić w serwisie.. czyli w grudniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszę.

rower jest po przeglądzie "0" i już kolejnego nie trzeba u nich wykonywać ani w żadnym ich serwisie, by gwarancja była ważna.

oczywiście warto po czasie taki przegląd zrobić dla swojego spokoju, jednak nie jest to w żaden sposób warunkiem gwarancji.

wszelkie usterki czy wady zgłasza się do nich @ i wtedy wyznaczają serwis najbliżej miejsca zamieszkania by oddać rowerek na gwarancji. w przypadku czegoś poważniejszego - odsyłamy na koszt sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszę.

rower jest po przeglądzie "0" i już kolejnego nie trzeba u nich wykonywać ani w żadnym ich serwisie, by gwarancja była ważna.

oczywiście warto po czasie taki przegląd zrobić dla swojego spokoju, jednak nie jest to w żaden sposób warunkiem gwarancji.

wszelkie usterki czy wady zgłasza się do nich @ i wtedy wyznaczają serwis najbliżej miejsca zamieszkania by oddać rowerek na gwarancji. w przypadku czegoś poważniejszego - odsyłamy na koszt sklepu.

 

mój przeszedł przegląd zerowy.. ale po miesiącu musi przejść jeszcze jeden.. dobry czas na kupno roweru, ale na jeżdżenie słaby, a fajnie by było przez miesiąc chociaż te 100 km zrobić.. pojechać i tak muszę żeby tą gwarancję utrzymać.. na ile masz gwarancje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.