Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]piotrek305[/ref], Proponuję dla Ciebie Lazarro v2 lub trochę lepszy Kands Maestro. Tego drugiego kupiłem 2 m-ce temu i jestem mega zadowolony. Szwagier ma Scott'a trochę droższego i osprzętem mój nie odstaje. Kross'a z takim osprzętem jak w/w znajdziesz za większe pieniądze, więc po co przepłacać. Lazarro możesz chyba tylko przez allegro kupić, ale jest napisane jak dobrać rozmiar do wzrostu. Ja mam 188cm wzrostu i wziąłem rama 21 i koła 28 jak dobrze kojarzę.

 

PS. Żonie kupiłem Kross Transatlantic i jest zadowolona, także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
668605 Ja mam 188cm wzrostu i wziąłem rama 21 i koła 28

 

W mojej opinii jak nie masz bardzo krótkich nóg to masz za mały rower :)

Śmiało mógłbyś jeździć na 23" i byłby pewnie wygodniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]piotrek305[/ref], Proponuję dla Ciebie Lazarro v2 lub trochę lepszy Kands Maestro. Tego drugiego kupiłem 2 m-ce temu i jestem mega zadowolony. Szwagier ma Scott'a trochę droższego i osprzętem mój nie odstaje. Kross'a z takim osprzętem jak w/w znajdziesz za większe pieniądze, więc po co przepłacać. Lazarro możesz chyba tylko przez allegro kupić, ale jest napisane jak dobrać rozmiar do wzrostu. Ja mam 188cm wzrostu i wziąłem rama 21 i koła 28 jak dobrze kojarzę.

 

PS. Żonie kupiłem Kross Transatlantic i jest zadowolona, także polecam.

 

http://allegro.pl/mocny-cross-2016-laza ... 23421.html

 

http://allegro.pl/wypasiony-pogromca-sz ... 56554.html

 

coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]piotrek305[/ref], miałem kiedyś matts 40, świetny sprzęcik do takiej jazdy po górkach, powiedzmy delikatnej, jeśli chcesz poszaleć to od razu tarcze do wymiany, te są bardzo słabe, wymieniłem też mostek kierownicy na regulowany i było ok, ale jakiś oszołom stwierdził że też mu się podoba i postanowił go ukraść, teraz mam też meridę ale big nine na 29 calowych kołach, przyznam szczerze że do szaleństw po górkach bardziej poręczny był matts 40 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakąś fajną pompke do koła? Coś w cenie 50zł i raczej taka "samochodowa" stojąca, nie wiem jaka fachową nazwę. Posidama do tej pory dwie takie ręczne Ale mają biedę pompowac.. chyba że to wina wentyli :o

Ostatnio w lidlu były, ktoś używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]piotrek305[/ref], słabe, ciężkie, moim zdaniem nie kupuj, te przerzutki to może tylko dla emeryta na działkę.

 

 

http://wrower.pl/porady/jaki-kupic-rowe ... ,6439.html

 

ciekawe co piszesz.. bo na wielu forach wyczytałem że w tej cenie nie kupię lepszego roweru.. i do 2000 zł jest to najlepsze MTB na rynku, z takim osprzętem..

 

w czwartek chciałem go brać.. jak macie coś innego do zaproponowania to dawać bo mało czasu :P max 2000 na rower i tylko nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Meride na lepszym osprzęcie, ja mieszkam bardzo blisko Czech, zawsze jak kupuję rower dla siebie, żony czy syna to tylko tam:

http://www.axitbikes.eu/index.php

ceny są do sporej negocjacji, np za swój na deorach, hydraulice i sunturze z blokadą i regulacją zapłaciłem 13500 koron, wystawiony był po obniżce za 17900, bo z poprzedniego sezonu, zawsze się z nimi targuję, dla syna zamawiałem authora, chłopak chodzi do gimnazjum więc myślę sobie, nie będę szalał, bo dzieci w tym wieku średnio szanują cokolwiek, wybrałem takiego za 9900, za dwa dni miałem odebrać, jadę i roweru nie ma :wallbash: , wychodzi szef i proponuje taki za 12000, ja mówię że nie chcę droższego, a on na to że będzie w cenie tego który miał być :D miałem odmówić :lol: , mam tak serwis, na nowy rower dwa bezpłatne w ciągu pierwszego roku, chcesz coś wymienić nie ma sprawy, to czego nie chcesz odliczą, może dlatego też jestem fanem meridy, bo obsługa posprzedażowa rewelacyjna.

I jeszcze jedno taki osprzęt jak masz w tym o którym piszesz to wybacz jeśli to jest dobry rower, te przerzutki są do niczego zwłaszcza poza asfaltem, może na płaskim nie odczujesz ale w lesie to już na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Meride na lepszym osprzęcie, ja mieszkam bardzo blisko Czech, zawsze jak kupuję rower dla siebie, żony czy syna to tylko tam:

http://www.axitbikes.eu/index.php

ceny są do sporej negocjacji, np za swój na deorach, hydraulice i sunturze z blokadą i regulacją zapłaciłem 13500 koron, wystawiony był po obniżce za 17900, bo z poprzedniego sezonu, zawsze się z nimi targuję, dla syna zamawiałem authora, chłopak chodzi do gimnazjum więc myślę sobie, nie będę szalał, bo dzieci w tym wieku średnio szanują cokolwiek, wybrałem takiego za 9900, za dwa dni miałem odebrać, jadę i roweru nie ma :wallbash: , wychodzi szef i proponuje taki za 12000, ja mówię że nie chcę droższego, a on na to że będzie w cenie tego który miał być :D miałem odmówić :lol: , mam tak serwis, na nowy rower dwa bezpłatne w ciągu pierwszego roku, chcesz coś wymienić nie ma sprawy, to czego nie chcesz odliczą, może dlatego też jestem fanem meridy, bo obsługa posprzedażowa rewelacyjna.

I jeszcze jedno taki osprzęt jak masz w tym o którym piszesz to wybacz jeśli to jest dobry rower, te przerzutki są do niczego zwłaszcza poza asfaltem, może na płaskim nie odczujesz ale w lesie to już na 100%.

 

 

nie no tam nie będę kupował na bank.. nie lubię sobie utrudniać życia :D

 

teraz mam od 10 lat meride.. do 2000zł tylko jedna wchodzi w grę ale jest gorsza od b'twin.

 

http://allegro.pl/merida-big-seven-20-d ... 22016.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
670170 swój na deorach

 

Z Deore to on miał coś poza tylną przerzutką?

Rower na pełnym Deore to okolice 3500zł...

 

670170 te przerzutki są do niczego zwłaszcza poza asfaltem, może na płaskim nie odczujesz ale w lesie to już na 100%.

 

Możesz rozwinąć? Chętnie dowiem się czegoś nowego.

 

[ref]piotrek305[/ref], chcesz porządny rower do 2tys zł? Upoluj sobie Unibike Fusion. Zapewne dorwiesz go za te pieniądze gdzieś tam. Osprzęt będzie o niebo lepszy niż w tym marketowym dekatlonie.

Częściowo osprzęt w tym 540 to dno:

- Mechanizm korbowy PROWHEEL FLINT 401 trzyblatowy, 22 / 32 / 44 zęby.

- Przednia przerzutka MICROSHIFT MS25.

- Pedały żywiczne B'TWIN FLAT EVO: jednocześnie solidne i lekkie.

 

Te 3 rzeczy na dzień dobry do kosza. Reszta powiedzmy, że ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

670170 swój na deorach

 

Z Deore to on miał coś poza tylną przerzutką?

Rower na pełnym Deore to okolice 3500zł...

 

670170 te przerzutki są do niczego zwłaszcza poza asfaltem, może na płaskim nie odczujesz ale w lesie to już na 100%.

 

Możesz rozwinąć? Chętnie dowiem się czegoś nowego.

 

[ref]piotrek305[/ref], chcesz porządny rower do 2tys zł? Upoluj sobie Unibike Fusion. Zapewne dorwiesz go za te pieniądze gdzieś tam. Osprzęt będzie o niebo lepszy niż w tym marketowym dekatlonie.

Częściowo osprzęt w tym 540 to dno:

- Mechanizm korbowy PROWHEEL FLINT 401 trzyblatowy, 22 / 32 / 44 zęby.

- Przednia przerzutka MICROSHIFT MS25.

- Pedały żywiczne B'TWIN FLAT EVO: jednocześnie solidne i lekkie.

 

Te 3 rzeczy na dzień dobry do kosza. Reszta powiedzmy, że ujdzie.

 

 

ten ?

 

http://www.unibike.pl/fusion27.html

 

co człowiek to opinia.. czytam słabe opinie o nim.. żeby dołożyć do EVO jak cos..

 

może nawet 50 ?

 

http://allegro.pl/kellys-spider-50-blac ... 31580.html

 

 

a coś z tych ?

 

http://wrower.pl/porady/jaki-kupic-rowe ... ,6439.html

 

Może Kellys Spider 10 albo 30 ?

 

 

Ewentualnie: http://allegro.pl/rower-29-mtb-deore-al ... %217223576

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]krd[/ref], nie no przecież Ty jesteś tutaj najmądrzejszy i wszystko wiesz najlepiej, no i masz rację, bo co ja mogę wiedzieć o swoim rowerze. Rozwijać to sobie możesz papier, a jak pojeździsz sobie po górkach gdzie w przerzutce wymagana jest szybkość i precyzja to zobaczysz o czym mówię, ale co tam Ty i tak wiesz lepiej, tylko po co robią inne (czytaj droższe) przerzutki? No chyba tylko dla debili, skoro zwykła asera lub altus daje radę. Tak miałem napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]piotrek305[/ref], jak tak będziesz wszystko czytał to dojdziesz, że rower poniżej 5k to nie rower :D

 

[ref]zmorka[/ref], ja pytam serio i grzecznie a Ty robisz sobie wycieczki osobiste. Pokaż mi proszę parametry techniczne gdzie podawana jest szybkość. Chodzi mi o coś zmierzalnego, a nie subiektywnego. Droższe przerzutki (jak i całe grupy napędowe) różnią się głównie wagą, do tego mają parę innych drobnych udogodnień, których nie ma w niższych grupach - technologia Shadow czy blokada wózka. I o ile przy mocno agresywnej jeździe przydają się, to osoba jeżdżąca rekreacyjnie nawet po lasach nie wykorzysta ich możliwości.

 

Druga sprawa, nie wiem czy wiesz, ale obecny Altus, Acera, Alivio to technologicznie to samo co Deore sprzed kilku lat :)

No, ale przecież Twoim tokiem rozumowania jak nie ma napisu Deore to się nie nadaje do niczego :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a dzisiejsze np. Polo to dokładnie to samo co Passat sprzed lat :D i jak sam słusznie zauważyłeś, ja też to podkreślałem, że dla osoby jeżdżącej po płaskim na wypad działkowy takowe wystarczą i nie robię sobie wycieczek osobistych, bo podziwiam Cię za to co potrafisz zrobić z autem i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
670269 a dzisiejsze np. Polo to dokładnie to samo co Passat sprzed lat :D

 

Wymiarowo aż takiej różnicy nie ma:

- Passat B1 4200x1620x1360 rozstaw osi 2470

- Polo V 3952x1682x1454 rozstaw osi 2470

 

A technologicznie na pewno różni je przepaść. Na korzyść Polo oczywiści. Także argument dość słaby ;)

 

670269 nie robię sobie wycieczek osobistych, bo podziwiam Cię za to co potrafisz zrobić z autem i niech tak zostanie

No właśnie sobie wcześniej zrobiłeś. Rozumiem różnicę poglądów i dysputy na różne tematy, ale to trzeba rozmawiać na argumenty, a nie tak bo tak i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tamtym roku(lipiec) ROCKRIDER 520 B'TWIN https://www.decathlon.pl/rower-gorski-r ... 93188.html

Po całym roku jeżdżenia jestem zadowolony. Zrobiłem ok 3000km 50% asfalt, 30% leśne ścieżki na pogórzu i w górach(również singiel tracki w Czechach), 20% szutrowe drogi. Rower nie jest idealny ale w tej cenie uważam za dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.