Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

a1uyi.jpg

 

seryjny mostek też nie był za niski :dontknow: mój jest po to właśnie regulowany, żeby można go było opuścić niżej niż był seryjny a na powrocie do domu po całym dniu na rowerze podnieść i chociaż trochę wygodniej jechać :dontknow:

 

czy ja wiem czy taka profanacja roweru, który kosztował 1300zł jako nowy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznym byłoby dawanie do niego mostka w negatywie i karbonowej kiery

 

Z tym się zgadzam, ale to co z nim zrobiono jest wynaturzeniem i nie boję się tego napisać ale wygląda co najmniej przekomicznie. Góral to nie rower do miasta.

 

Co do komina pod mostkiem, to producenci specjalnie dają tak długie rury sterowe, aby później dopasować to dla użytkownika (czytaj przyciąć lub zostawić). Z drugiej strony w większości serwisów się nie da, bo im się nie chce. Poza tym pokutuje jeszcze przekonanie, że góral to najbardziej uniwersalny rower. Ta jasne, każdy cross będzie lepszym wyborem jako uniwersalna maszyna. Nawet najtańszy góral z kolekcji większości producentów ma geometrię ramy, która jest o kant d... rozczas jeżeli chodzi wygodną pozycję i robienie z nich na siłę mieszczuchów wygląda jak wygląda - tragicznie.

 

Mamy u nas jednego co z górala na siłę chce zrobić rower komfortowy, jak to wygląda to postawiam bez komentarza, ale dodam tyle, że fura kamilgt, przy tamtym to mały miki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najtańszy góral z kolekcji większości producentów ma geometrię ramy, która jest o kant d... rozczas jeżeli chodzi wygodną pozycję i robienie z nich na siłę mieszczuchów wygląda jak wygląda - tragicznie.

 

e e e żebym ja nie powiedział czegoś o robieniu na siłę sportowych fur z rodzinnych vanopudełek do miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e e e żebym ja nie powiedział czegoś o robieniu na siłę sportowych fur z rodzinnych vanopudełek do miasta

 

Marna prowokacja. Moje auto jest w serii, ja tam nic na siłę nie robiłem. Taką wizję miał producent, więc do niego powinieneś skierować swoje niewypowiedziane, ale już napisane zażalenie, czy jak to nazwiesz. Mi się podoba, Tobie nie musi.

 

Co do Twojego roweru, to już napisałem co o tym sądzę i proponuję trzymać się tematu.

Tam wyraźnie napisane jest "Rowerki", więc raczej nie ma tutaj miejsca na dygresje odnoszących się do naszych czterokołowych furmanek.

 

Ciągnąc dalej temat napiszę może w bardziej zrozumiałym języku, skoro porównanie do Ferrari nie odniosło skutku.

 

Czy wziąłbyś glinkę, która spadła Ci na ziemię (w piaskownicę) i dalej mazał nią po lakierze? Pewnie nie. Dla mnie właśnie coś takiego zrobiono z tym rowerem. Są pewne rzeczy, których się nie robi. Chyba każdy dorosły człowiek powinien to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

speedek, rozumiem, ze jakby przyszedl do Ciebie klient z gorskim Garym i chcial jezdzic wygodniej to zaproponowalbys nowy rower, bo zmiana mostka na regulowany to jak wykopywanie umarlaka z grobu? :D Ciekawe podejscie, dosc kontrowersyjne, ale kazdy moze miec swoje zdanie.

Wiadomo, ze do mocnego mtb kazdy element ruchomy obniza trwalosc konstrukcji i cos takiego do jazdy w maratonach to oczywiscie, ze nie, ale do miasta?

 

kamilgt, teraz nie pozostalo Ci nic innego jak zamalowac napis na ramie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedek, rozumiem, że Kamil popełnił zbrodnię na miarę zamachu na papieża?

 

krd, fajny bajk :) ja swojego fusiona 29 doposażam w różne gadżety (licznik, oświetlenie, torba i błotniki przed jesienią). Mimo, że ostatnio nie mam czasu na jeżdżenie to każda krótsza trasa sprawia wiele przyjemności.

 

Pytanie do Was. Czy mieliście styczność z torbą Roswheel taką jak na fotce? Zastanawiam się nad nią, ponieważ mam telefon w jednym miejsciu a i klucze od domu mam gdzie wrzucić. Zastanawiałem się nad uchwytem na kierownicę ale wrazie upadku połamie się lub telefon uszkodzi się. A co do samej torby, to tylko boję się, że ew. jazda z nawi będzie mało wygodna do czytania :o

 

prrshj1366957338259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, mam taką i sobię chwalę, bez problemu działa dotyk przez tą folię, tylko jednak lekko się ona rusza na boki i delikatnie przytarła mi lakier, także polecam nalepić jakąś taśmę na ramę, no chyba że Ci nie zależy. Telefon w tym położeniu bez problemu łapie satelity i ich nie gubi tak jak to u mnie miało miejsce gdzy był w torbie podsiodłowej. Ja mam w niej dętkę, łyżki do opon, multitoola, także jest pojemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedek, rozumiem, ze jakby przyszedl do Ciebie klient z gorskim Garym i chcial jezdzic wygodniej to zaproponowalbys nowy rower

 

Coś w ten deseń. Ewentualnie zamiana owego górala na używanego treka o ile takiego miałbym na stanie, albo na nowy rower z powiedzmy tych wyprzedażowych, bo takowe też mam.

 

1500 - 20% - cena ustalona za Garego = dopłata rzędu 300-400zł i jest dużo lepszy rower do jazdy po twardym i mieście niż jakikolwiek nawet stuningowany góral. Do tego będzie to nowy rower.

 

Góral to góral i nic tego nie zmieni. Nie będę się rozpisywał na temat zmian w geometrii, koniczności zmiany siodła wynikającej ze zmiany pozycji itd itp. To nie forum rowerowe. Myślę, że napisałem już dość w tym temacie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedek, rozumiem, że Kamil popełnił zbrodnię na miarę zamachu na papieża?

 

krd, fajny bajk :) ja swojego fusiona 29 doposażam w różne gadżety (licznik, oświetlenie, torba i błotniki przed jesienią). Mimo, że ostatnio nie mam czasu na jeżdżenie to każda krótsza trasa sprawia wiele przyjemności.

 

Pytanie do Was. Czy mieliście styczność z torbą Roswheel taką jak na fotce? Zastanawiam się nad nią, ponieważ mam telefon w jednym miejsciu a i klucze od domu mam gdzie wrzucić. Zastanawiałem się nad uchwytem na kierownicę ale wrazie upadku połamie się lub telefon uszkodzi się. A co do samej torby, to tylko boję się, że ew. jazda z nawi będzie mało wygodna do czytania :o

 

Obrazek

 

Mam również tą torbę tylko chyba poprzednią wersję bo nie ma dziury na słuchawki. Bardzo wygodna, tylko iphone 5/5s wchodzi na styk więc raczej żadnego większego telefonu nie wsadzisz. Kieszonka pod telefonem mieści bardzo dużo. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, czasem zdarzy się znam zrobić coś nieszablonowego z rowerem.

 

Przykładem jest mój składak, którym to pojechałem wyścig. Wygląda tak:

 

skladak1.jpg

 

Teraz jest już bardziej cywilizowany - inne siodło + błotniki i mini bagażnik.

 

Więcej o tym potworku można poczytać tutaj a relacja z obcowaniem z nim na trasie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

speedek, w kamilkowym rowerze jest inne siodlo niz bylo :)

 

A ten skladak to smieszna sprawa :D

Ale mimo wszystko balbym sie, ze w czasie wyscigu peknie mi sztyca, strasznie duza dzwignia sie z tego robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, aby uspokoić temat zwracam się do znawców z pytaniem:

- Jakie wygodne siodło do roweru trekkingowego polecacie? Pozycja na rowerze to pochylenie w granicach 60 stopni. Potrzebna wersja damska i męska :)

 

Mamy teraz założone w rowerkach siodła SelleRoyale ale z tego co znalazłem w necie siodła są dla pozycji 30 stopni. No i zwyczajnie dupy nas bolą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, coś z SelleRoyal się znajdzie. Pytanie jaki macie $$ na te siodła.

 

Poza tym warto się zastanowić na bokserkami z wkładką. Koszt jakieś 50-60 pln.

 

Zmieniają perspektywę tyłka względem siodła ;-)

 

Fajne siodło to model Respiro, ale ma wadę - cena. Tańsze alternatywy to Avenue i Freeway. Giant też ma całkiem całkiem siodło. Taki unisex. Model Venture4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne siodło to model Respiro

Fajne siodło to flite titanium i akurat komfort powiedzmy nie stoi tutaj na najważniejszym miejscu. Jeśli potrzebujesz wygodnego siodełka, dogadaj się z właścicielem sklepu wypróbuj 10-15 różnych i dobierz odpowiednie. Ja zawsze tak robiłem przy zmianie roweru i nigdy nie mam problemu z niewygodnym siodełkiem a zdarzają mi się wycieczki, gdzie dziennie pokonuję 100+ km.

Pytanie do Was. Czy mieliście styczność z torbą Roswheel taką jak na fotce

 

Mieliście, macie codziennie od połowy marca. Użytkowana raczej intensywnie. Zawsze pełna, jeżdżę 6 dni w tygodniu, przeciążenia 10G itd. Po 3 miesiącach urwał się pasek, ten mocowany do mostka. Pasmanteryjny, 5 zika, wstawili mi taki jakby klips i trzyma na amen.

Jak Ci się oderwie to pisaj PW to podeślę fotkę. Dosyć pojemny. Warty swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Cześć,

wstyd się przyznać, ale przypomniałem sobie, że mam chrześniaka i za miesiąc będzie miał komunie.

Pomyślałem, że kupię jako prezent fajny rower.

 

Może, ktoś z Was ma podobny dylemat i znalazł godny polecenia model?

 

Myślałem o czymś lekkim, żeby mały kominista mógł się cieszyć jazdą a nie ciężko dyszeć przy każdym podjeździe.

Rower MTB lub trekking.

Tutalij link do tematu na forum rowerowym: http://wrower.pl/porady/jaki-kupic-rower-na-komunie,5962.html

Wzrost małego to 130cm.

Budżet to 1000-2000 plnów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.