Skocz do zawartości

Poorboy's SSR


Kaliber93mm

Rekomendowane odpowiedzi

Na drobne mikroryski zwane swirlsami:) zdecydowanie SSR1, jeżeli mówimy o ich usunięciu, nie tuszowaniu (wypełnianiu'jak to ma miejsce przy Black Hole)SSR2.5 to bardzo dobra alternatywa dla UC.

 

Przy bardziej zniszczonych lakierach combo SSR2.5+SSR1 dla efektu show :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier zniszczony :

SSR2,5 - cutting Pad

SSR 1 - finishing Pad

 

Mariusz, a nie lepiej tutaj użyć takiej konfiguracji ?

 

SSR3 - polishing Pad

SSR1 - finishing Pad

 

Wydaje mi się, że łatwiej jest pracować padem polishing niż cutting, a tego użyłbym w sumie chyba jakby SSR3 + polishing nie dawało rady - co Ty na to ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Tak to prawda polishing łatwiej się pracuje niż cutting ale specjalnie napisałem że cutting do bardzo zniszczonego lakieru. Gdyż głębsze rysy będzie ciężko usunąć padem polishing dlatego zasugerowałem cutting. Jak ktoś ma więcej cierpliwości to pracując polishing można uzyskać efekt jak po cutting, ale to cierpliwość ;)

 

Po cutting nie zostaje na tyle dużo swirlów i hologramów żeby używać ssr 2,5 z polishing, swirlów wogóle nie zostaje jeżeli już to zostaną hologramy które łatwo usunąć finnishing + ssr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sam też się ostatnio zastanawiam nad SSR,tyle że 2.5 jako alternatywe dla Ulitmate Compound.

 

jak alternatywę Ultimate Compound to zdecydowanie SSR3

 

Co według Was byłoby lepszym rozwiązaniem dla czarnego lakieru, który posiada drobne mikroryski, czyli tzw. swirls'y? Poorboy's SSR1 czy też może Black Hole?

 

Zależy jakie to "mikroryski". Podałeś de facto abrasive i glaze.

 

Bardzo dobrym rozwiązaniem na "mikroryski" jest Poorboys World Professional Polish ( szczególnie jeśli miałeś korygowany lakier), natomiast jeśli nie pomoże - siegnij po SSR1.

 

Zawsze zaczynaj od najmniej agresywnych - wartwa lakieru nie jest nieskończona .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
czyli jednak odpowiednikiem uc jest ssr3 ,a swirlx ssr1?

Gdy pracowałem nad swoją A4 UC na żółtym padzie dawał słabsze efekty niż SSR2,5.

Ale jak wziąłem nieco twardszą gąbkę już miały podobne rezultaty (przy takich samych obr.). Taka jest moja ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyli z tego co piszecie to SSR3 na Twardej gąbce będzie skuteczniejszy i usunie "grubsze" rysy niż UC na tym samym twardym padzie ? A do wykończenia co lepiej SSR1 czy World Professional Polish ? Albo może po SSR3 wykończenie SSR1 i na koniec World Professional Polish ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz należało by wyjaśnić różnicę miedzy produktami pro a konsumenckimi. No bo co...tymi pro robi się szybciej,dokładniej ,osiąga sie lepszy efekt czy jak? Nie to ze chce się z Tobą spierać po prostu wytłumacz mi na czym polega różnica?

PS: G3 tez jest bardziej pro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.