Skocz do zawartości

Finish Kare 350 Super Polymer Body Shop Safe Tire Dressing


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje rozprowadzanie trudniejsze niż endurance ale wytrzymałością bije megsa.

Kurczę, mam zupełnie przeciwne odczucia :idea:

 

#350:

+banalna aplikacja w każdej temperaturze

+ b. wysoka wydajność

+nie lepi się

+cena

 

- trwałość? *

- brak zapachu (osobiście lubię, kiedy siuwax ładnie pachnie)

 

* mam wrażenie, że po kilku jazdach w deszczowej aurze...znika. Opony zawsze przed nałożeniem są dobrze wypędzelkowane dosyć mocnym apc (1:10 Tenzi Green + 1:10 Cyclone).

 

Endurance w moim odczuciu również szybko zniknął z zimówek, już po kilkudziesięciu km w deszczowej aurze. Co ciekawe na letnich oponach nie mam tego problemu :o

 

Podejrzewam, że albo opony są jakieś dziwne (lub chłoną dressing), lub, że brud mocno przywiera do opony i #350 schodzi wraz z pędzelkowaniem brudu.

 

Co ciekawe na letnich kółkach nigdy nie miałem problemu z Endurance'm ani w aplikacji, ani w trwałości, więc problem tkwi albo w samych oponach, albo w czymś innym :dontknow:

 

Osobiście nie wyobrażam sobie aplikowania Endurance'a na moje zimówki w temperaturach bliskich "zera" (strasznie lepki i gęsty, opony udziergane masą drobnych rowków) :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

* mam wrażenie, że po kilku jazdach w deszczowej aurze...znika. Opony zawsze przed nałożeniem są dobrze wypędzelkowane dosyć mocnym apc (1:10 Tenzi Green + 1:10 Cyclone).

 

I właśnie może to powoduje problem. Wiele razy zauważyłem, że opona oczyszczona kilkoma środkami z półki "mocna chemia" jakby wysusza mocno oponę. Tak jakbyśmy mocno oczyścili skóre i krem nawilżający ma problem z wchłonięciem do wnętrza. Ja tak mam kiedy np w zime chodzę bez rękawiczek. Pęka mi skóra i próbując wetrzeć krem nawilżający, dopiero druga warstwa niweluje chropowatość naskórka. A regularne uzywanie kremu ciagle odzywia tą skórę a wchłanianie jest idealne.

 

I podobnie z oponą. Zauwazylem ze lepsza dla opony jest reaplikacja dresingu po normalnym oczyszczeniu np: lekka piana, apc+pędzelek, szampon. Bo po uzyciu mocnej chemi (piana, tar,apc, szampon) nakładanie takiego żelu jak np Endurance przychodzilo z wielkim trudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
A przygotowanie opony jak wygląda ? Normalne mycie + pędzelkowanie apc a później dwie warstwy FK ?

 

hmm zalezy co kto uważa za normalne przygotowanie. U mnie na szybko to: piana + pedzelek, spłukanie, apc+pędzelek,spłukanie, szampon, spłukanie. Potem suszenie jankami lub fluffym i dopiero FK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Ok :) Bo wczoraj na szybko nałożyłem FK na totalnie nieprzygotowana powierzchnie i niestety dziś opona była kompletnie bez żadnego blasku tylko widocznie ciemniejsza była od innych.

 

uhh :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) Bo wczoraj na szybko nałożyłem FK na totalnie nieprzygotowana powierzchnie i niestety dziś opona była kompletnie bez żadnego blasku tylko widocznie ciemniejsza była od innych.

 

uhh :wallbash:

 

Hehe wiem wiem że nie powinieniem tak zrobić ale chciałem tylko przetestować jak bedzie wygladać :P Ale w sobote przygotuje powierzchnie jak należy i wrzuce zdjęcia.

 

Tak jak obiecałem. Opona wymyta APC wysuszona nałożone dwie warstwy FK i... nie jestem nadal zadowolony. Widać że coś siedzi na oponie ale niestety opona nie jest "czarna" tylko delikatnie przyciemniona i wogóle się nie "błyszczy". Postaram się później wrzucić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

7 dni po aplikacji.

Zaliczyłem wczoraj mocna ulewę i i jakąś kupę błota z solą ;/ tylnie opony były białe ;/

 

Dzis zostaly TYLKO umyte szamponem ShinyGarage - na szybko

 

Tyl Prawy wypłowiał. Ale nie ma tragedii.

 

wdvt.jpg

2oqn.jpg

1clv.jpg

8sga.jpg

 

Przód Lepiej.

 

0ade.jpg

r6ws.jpg

dj47.jpg

yj1k.jpg

qa80.jpg

6ket.jpg

drs9.jpg

x738.jpg

 

Tył Lewy. Widac w rowkach nie domyte zabrudzenie.

 

0ryy.jpg

4zw2.jpg

 

Nie jestem zadowolony ale warunki były ekstremalne. :wallbash: Dużo błotnego syfu płynęło w deszczu.

 

Próbuje wybronić ten produkt ale zobaczymy. Na warunki stricte deszczowe bardzo ładnie reaguje ale z tego co widzę na połączenie wody, błota i sól nie ma mocnych. Endurance dawał w zime podobne efekty.

 

 

PRZED ULEWĄ

 

aw6n.jpg

 

PO ULEWIE i myciu szamponem

 

0ade.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nałożone dwie warstwy FK i... nie jestem nadal zadowolony. Widać że coś siedzi na oponie ale niestety opona nie jest "czarna" tylko delikatnie przyciemniona i wogóle się nie "błyszczy".

Zauważyłem, że marka opon (a może wiek?) robi różnicę. Na nowych continentalach efekt był bardzo podobny i krótkotrwały. Wydaje mi się, że opony po prostu chłonęły FK. Na Kumho i Bridgestone'ach FK wydawał się być bardziej świecący :o

FK na pewno wygrywa z Endurance'm banalnością aplikacji i właśnie naturalnym, matowym lookiem, i za to ma dla mnie duży plus.

A to, że dosyć szybko spływa jestem mu w stanie wybaczyć, bo i tak nakładam dressing po każdorazowym myciu :mrgreen:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Zauważyłem, że marka opon (a może wiek?) robi różnicę.

 

Dokladnie i napewno rodzaj gumy.

Na moich starych francuskich oponach "noname" endurance matowial i znikal po kilku dniach. Na nowych SAVA, Endurance i FK trzyma pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.