Skocz do zawartości

Chemical Guys Ez-Creme Glaze czy PB Blackhole ?


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

IMO w przypadku glazow wazny jest sposob aplikacji, a dokladnie mowiac zrobienie przerwy przed polozeniem wosku.

 

Zgadzam sie calkowicie, dzisiaj położylem black hole na maske poczekalem 15minut i na polowe maski polozyłem Pete 53, głebia koloru zmniejszyła się na moje oko. Jutro na innym samochodzie przetestuje to samo tylko wystawie blackhola na kilka godzin. Wydaje mi się że ta przerwa miedzy glaze a woskiem powinna być przynajmniej 2-3godizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja nie zauwazylem zeby PB EZcreme powodowalo mniejsza trwaosc wosku, w tymprzypadku Colinite No 915.

Auto ostatni raz woskowane na przelomie wrzesnia-pazdziernika 2012, zdjecie robione w kwietniu 2013 auto uzytkowane cala zime "weekendowo".

Auto woskowane mniej wiecej co 2-3mies w ciagu sezonu letniego

46523752106056128548310.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wet Mirror Finish, aplikacja banalna, ładnie podbija wygląd. Nie miałem EC Creme więc nie mogę porównać.

 

Banalna aplikacja to chyba cecha Glaze'ow CG. Mam też Blacklight i tu jest tak samo, aplikacja i ścieranie sama radość (pracuję ręcznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynowo (DA) na czarnym padzie Menzerny położyłem CG Wet Mirror Finish no i efekty mnie nie zadowoliły... Może minimalnie rysy ukryło ale dalej jest sporo (głównie po myciu bo rok temu była korekta lakieru) no i się zastanawiam co może być lepsze od powyższego CG:

- Megs Ultimate Polish,

- Black Hole,

- CG Black Light

- Ez-Creme

- albo jakiś inny o którym nie pamiętam?

 

SV i Zymol odpadają bo nie ten przedział cenowy ;) . Megsa mam i raz ręcznie na klapę bagażnika nałożyłem to podbił kolor a po Wet jakoś mi się nie wydaje, aby coś podbił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do srebrnego to mało co się nada. Taki to już kolor. Efekt będzie oczywiście ale nie tak intensywny jak na innych ciemniejszych lub konkursowych lakierach z bazą i klarem.

 

 

Srebrny (typowy jak w Passacie czy Lanosach) nieźle wygląda jak się błyszczy więc pełna korekta lakieru.

 

Jak się upierasz to WD a nie BH z Poorboys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BH przyciemnia lakier w przeciwieństwie do WD więc efekt końcowy nie jest taki sam. Zaś reszta ich właściwości kryjących czy odpychanie wody jest identyczna.

 

Srebrny kolor dobrze wygląda jak ma zimny, szklisty połysk dlatego zaleca się użycie sealantów czy WD w przeciwieństwie do BH czy wosków z Carnaubą które przyciemniają.

 

Oczywiście jak masz auto w kolorze srebrnym w odcieniu Gun Metal czy Graphite spokojnie można dodać weta lub rozjaśnić - kto jak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to te same produkty z innym napisem na butelce

+ 1,jakby dobrze pogrzebac na forum,to znajdziecie krótki test-nie pamiętam teraz którego kolegi-jak kładł WD i BH na białej bodajże masce...żadnej różnicy,przyciemnianie,rozjaśnianie,nic-pic na wodę fotomontaż.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać pic na wodę był ten test.

 

Tak samo jak powiesz ,że Z carbon nie przyciemnia bo to pic na wodę albo ,że korekta lakieru nie dodaje WETa.

 

Najlepiej to zrobić test z którego wynikać będzie ,że najlepiej wysycić auto szczotką do zamiatania jak to się często odbywało w latach 90 i wysmarować masłem a nie woskiem. Choć koniecznie Zambrowskim bo lepiej odpycha wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać pic na wodę był ten test

jak pewnie większość na forum co...

ktoś odszczurzył maskę,wyglinkował,przepolerował,podzielił na pół i nałożył,potem napisał co zaobserwował-mało?

może nie dowidział kolega,abo zwykły błąd paralaksy :idea:

 

Z Carbon przyciemnia...czy może HDC pod nim 8-) ...bo na "gołą blachę" to bardziej przyciemnił mi Petes czy choćby Dodo Purple Haze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.