Skocz do zawartości

Test produktu 4nano Snow Xtreme - BMW & 2x Alfa


patryczken16

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet woda w trakcie wiązania powłoki ma na nią zły wpływ

Jednak cząstki sylikonu są na tyle wredne, że "latają" sobie w powietrzu i mając kontakt z powłoką (na przykład lakierniczą - ale nie tylko) wytwarzają strefę niełączenia powłoki wokół siebie:

 

przykład tu:

 

wiecej_001.jpg

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z cyklu spostrzeżenia po aplikacji.

 

Trochę faktów:

- minęło 8 dni do aplikacji zgodnie ze sztuką

- aplikowane były dwie warstwy powłoki

- auto po korekcie

- auto stało w garażu 5 dni po czym przejechało 4km i stanęło w garażu na pozostałe 3 dni

 

Spostrzeżenie: lakier nabrał dziwnej lepkości i jest tępawy w dotyku... co jest nie tak lub gdzie popełniłem błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu spostrzeżenia po aplikacji.

 

Trochę faktów:

- minęło 8 dni do aplikacji zgodnie ze sztuką

- aplikowane były dwie warstwy powłoki

- auto po korekcie

- auto stało w garażu 5 dni po czym przejechało 4km i stanęło w garażu na pozostałe 3 dni

 

Spostrzeżenie: lakier nabrał dziwnej lepkości i jest tępawy w dotyku... co jest nie tak lub gdzie popełniłem błąd?

 

lepkości ?? :o ale w jakim sensie, że łapie szybciej kurz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spons, po pierwsze chciałbym zwrócić honor powłoce :)

Otóż dlatego, że zarzucany brak śliskości związany był.. nie z powłoką (co zresztą było do przewidzenia a u mnie budziło podejrzenia od początku.

 

Dzisiaj mycie po 2 tyg. od aplikacji.

Oprysk z Glorii z pomoca Neutral Snow Foam, 2 wiadra myjką CarPro z 4Nano Ultraviolet.

"Ingi" piękne, woda ucieka i kropelkuje jak szalona (niczym na filmie).

 

Ale co się okazało... Po wysuszeniu zauważyłem, że większość auta pokryta jest czymś trochę lepkim i bardzo tępym w dotyku. Pod słońce widać osad na szybach i lakierze, jakby ktoś lakier do włosów rozpylił. Najwyraźniej coś gdzieś siadło, nie wiem co, gdzie i kiedy ale to powodowało tępość lakieru. Miejsca, gdzie substancja nie siadła są mega śliskie - stąd zwracam honor.

 

Tu przychodzi miejsce na moje pytanie. Jak to usunąć nie usuwając powłoki?

Z szyb schodzi pod IPA lub zmywaczem antysilikonowym.

Dzisiaj spróbuję jeszcze QD na mikrofibrze i wtedy po problemie.

Proszę jednak info czy IPA da radę powłoce. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Poczekajmy jeszcze na spons no i za jakąś godzinę, dwie spróbuję QD, może rowiązanie okaże się banalne.

 

Update: schodzi pod QD i mf. Uff :)

Swoją drogą dobrze to świadczy o powłoce i ochroną przed przywieraniem różnych paskudztw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Miyagi, cieszę się że się podoba, acz kolwiek, jeżeli uważasz SX za mega sliski, to chciałbym zobaczyć reakcję na Aqua ;)

 

Po pełnym związaniu powłoki można ją glinkować, polerować, traktować IPA etc. acz kolwiek należy liczyć się z tym że możemy znacznie pogorszyć kropelkowanie (jeżeli komuś na tym zależy). Same właściwości powłoki pozostaną bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spons, po pierwsze chciałbym zwrócić honor powłoce :)

Otóż dlatego, że zarzucany brak śliskości związany był.. nie z powłoką (co zresztą było do przewidzenia a u mnie budziło podejrzenia od początku.

Pan Miyagi dziękujemy za update i chęci wyjaśnienia co i jak ;) po to właśnie jesteśmy żeby nas pytać, rozmawiać i wspólnie dojść do tego co może być przyczyną takiego lub innego zachowania powłok.

 

Niestety czasami zdarza się, że użytkownik nie jest tak cierpliwy i od razu zwala winę na powłokę nie patrząc na inne czynniki, aplikację etc. ... a my po wielu wielu testach po prostu wiemy, że ona musi działać, czego zresztą dowodzi popularność naszych powłok i liczba zadowolonych Klientów indywidualnych jak i studiów detailingowych ;)

 

Pamiętajcie, że 4nano nigdy nie zostawia Was samych i nasze zainteresowanie nie kończy się w momencie kiedy dokonujecie zakupu czy to bezpośrednio u nas czy w naszych Partnerskich sklepach - obsługa posprzedażna i doradztwo techniczne to nasz konik i ZAWSZE możecie pisać tu na forum, na maila, na FB i dzwonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

spons, czy aby na pewno masz rację? :) Moim zdaniem nie :)

 

Wszytsko co nie naturalne musi czekac 7 dni.
24h naturalny, 7 dni syntetyk.
Ropa naftowa zawarta w produkcie wejdzie w reakcję z niezwiązaną powłoką osłabiając ją lub mocno zdegraduje jej właściwości.

1. Ropa jest naturalna.

2. Większość wosków naturalnych zawiera ropę (np. woski Dodo Juice).

3. Nie wszystkie syntetyki zawierają ropę (np. sealanty Duragloss #111, #105 jej nie zawierają).

 

Tak więc na pewno 24h dla naturalnych i 7 dni dla syntetyków? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, czy aby na pewno masz rację? :)

 

A czy ropa naftowa, której się tak uczepiłeś, jest jedynym składnikiem wosku/sealantu?

 

W naszym wypadku naturalny czy syntetyk to nazwa mocno uproszczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipoktotam, wiele zależy od rodzaju destylatu i substancji pomocniczych nośnika/rozpuszczalnika oraz ich procentowej zawartosci w danym produkcie. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że wiele składników może być (i bardzo często jest) jedynie syntetycznymi pochodnymi ropy. Akurat FK1000p jest mocno syntetyczny i z tego co pamiętam, ponad 60% produktu to destylaty ropy (czy syentetycznej czy nie, tego nie wiem). Podział na wosk naturalny/systetyczny jest tu jak najbardziej odpowiedni z uwagi na ogromną ilość produktów dostępnych na rynku. Nie jesteśmy w stanie ogarnąć każedgo productu z osobna pod względem składu i procentowej ich zawartości, żeby każdy wymieniać z osobna czy się nada czy nie. Jeżeli ktoś ogłasza się z produktem jako naturalny, można przypuszczać że większością zawartości puszki nie będzie jakaś syntetyczna wydumka naturalnego produktu i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś alfina musiała zaliczyć przegląd rejestracyjny, więc szybkie płukanie na bezdotyku i do OSKP. Okazało się, że auto nadaje się jeszcze do jazdy :song: więc pieczątka w dowodzik i... Pan diagnosta mówi coś "o czystym aucie i ..."

Jako, że nikt nie czekał w kolejce to pogadaliśmy chwilę o "czystym aucie", powłokach i tym podobnych :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja napisze swoja opinie po 1,5 miesiaca. na powloke polozylem gyeona cure bo brak kropli i srednie odprowadzanie wody mnie nie zadowalaly. to co jednak jest najwazniejsze w tej powloce czxyli lepsze oczysczanie dalej utrzymuje sie. Ostatnio bylem na bezdotyku dosc brudnym autem, wiadomo jesienna pogoda. zawszer musialem zostawic kolo 10-12zl na bezdotyku zeby dokladnie umyc auto, zeby po przetarciu biala fibra dalej byla biala. podczas mycia zauwazylem ze o wiele szybciej schodzi brud, szczegolnie bylo to zauwazalne na dolnej czesci drzwi i9 na progach. po zuzyciu wody za 6zl przejechalem prob i dolna czesci drzwi i biala fibra i jakie bylo moje zdziwienie gdy fibra byla czysta. Wydaje mi sie ze z tego wzgledu warto sobie ta powloke polozyc na auto, zalecalbym jednak polozyc jeszcze cos na to, w moim przypadku poszedl cure, ale mysle ze zwykly wosk takze dawalby rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warunki jak na test zimowej powłoki marne :dontknow: od razu mówię, że nie marudzę i taka pogoda mi odpowiada.

Jako, że w miarę ciepło alfina na szybko została umyta na dwa wiaderka. Na powłoce siedzi FK więc odprowadzanie wody jest jako tako znośne.

Duży plus dla powłoki, bo nie zauważyłem na aucie nowych zarysowań a drzwi brudnego auta ktoś mi dupskiem przetarł... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Czy na Snow Xtreme można nałożyć Lack Protect w celu poprawy odprowadzania wody i zabezpieczenia przed wilgocią w pierwszy okresie po nałożeniu powłoki ( brak możliwości pozostawienia pojazdu na więcej niż noc w garażu)

 

Tak, ale najwcześniej po 24h od aplikacji w optymalnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.