Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło HUMOR ??


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ucieszyłem się dzisiaj baardzo kiedy usłyszałem, że moje V6 odpaliło :) i to po prawie trzech tygodniach postoju. 3 tyg. temu omega pierwszy raz od 3 lat odmówiła mi posłuszeństwa. Poszedł czujnik położenia wału i przy okazji pompa paliwa dokonała żywota. Z braku czasu i normalnej pogody usuwanie awarii trwało tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zacząłem robotę nad modem, który chodził mi po łbie od jakiegoś czasu.

Zacząłem od skompletowania potrzebnych gratów - koszt w sklepie elektronicznym: całe 9,20pln.

 

2b0d.jpg

 

Po lutowaniu i oklejaniu kabelek wygląda tak - już wpięty w uchwyty na napoje:

 

0ypr.jpg

 

bp9x.jpg

 

Z odtwarzaczem MP3:

ropk.jpg

 

 

Generalnie sukces połowiczny - patent jak najbardziej działa tylko dałem gdzieś dupy bo któryś lut nie trzyma - gra mi tylko lewa strona. Podejrzenia padają na kostkę, którą wykorzystałem do wpięcia w jednostkę centralną. Była to kostka od komputera domowego. Rozstawy pinów idealnie się zgadzały ale kiepsko się lutowało te piny.

Dlatego jutro będzie jeszcze jedno podejście - tym razem podjadę do Stando kupić oryginalną kostkę AUX. Jak nie będą mieli to kupię same piny aby ciasno to wszystko siedziało w głównej kostce.

 

Aaaa - oczywiście jak w Inchcape pytałem o taki mod to kabel 200pln z hakiem + kodowanie za jakieś 400-500pln. Jak zgłębiłem temat i zdobyłem oryginalna instrukcję BMW do zrobienia tego moda to stoi tam jak byk na końcu:

"This retrofit doesn't need coding procedure".

Tak więc - bez komentarza...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu udało mi się naprawić auto. 2 dni temu straciło moc, pojawiła się żółta kontrolka silnika a w ten weekend wyjazd na święta 1500km. W ASO skakali nad nim, ręce rozkładali. Wywalało problem z czujnikiem doładowania. Proponowali nową turbinę i wszystko co możliwe. Po zniżce 130e za godzinę + plus 30% na części :wallbash: . Więc powiedziałem że lepiej je na lawecie do PL wyśle. Teraz nudząc się w pracy myślę sobie a sam zobaczę. Okazało się że kostka z kablami odłączyła się od tego czujnika. Radość nie z tej ziemi. Auto znowu lata :song::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bechcik - Ja za komplet zawieszenia przedniego (wahacze, łączniki stabilizatora, końcówki drążka kierowniczego) zapłaciłem 525 zł z przesylką, firmy MasterSport - na nic lepszego mnie nie stać, natomiast gdyby patrzeć na super firmę to trzeba dać około 1200-1500 zł za lemfordera. Robocizna mnie kosztowała 250 zł (100 zł za stronę + 50 zł zrobienie zbieżności).

Opinie o MasterSporcie są różne - jak jeździsz spokojnie to pojeździsz długo, jak lubisz deptać i wykonywać gwałtowne ruchy kierownicą to na drugi rok do wymiany. Podobno lubią się sypać również końcówki drążków kierowniczych i wszyscy zamawiają Lemfordera od razu, ja tego nie zrobiłem bo mój budżet i tak był napięty, a zawieszenie potrzebowałem zrobić na wczoraj (stuki były już takie, gdzie przy ruszaniu i zatrzymywaniu się słyszałem stuk i było to czuć na pedałach nawet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.