Skocz do zawartości

Produkty 3M czy Meguiar's


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli swirlX padem polishing to czym jechać UC?? Cutting?

 

Jeśli masz duże uszkodzenia i potrzebujesz wysokiej ścieralności to bierz cutting pad. Jednak możesz użyć UC na polishing. Wolniejszy efekt, ale bynajmniej w teorii bezpieczniejszy. Sam nie stosowałem UC na cutting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Lukasz, czyli niebieska do SRP, a żółta do SwirlX

 

Jakbyś użył polishing (żółta) do SRP też myślę, że nic by się nie stało.

 

Jeśli swirlX padem polishing to czym jechać UC?? Cutting?

 

Jeśli masz duże uszkodzenia i potrzebujesz wysokiej ścieralności to bierz cutting pad. Jednak możesz użyć UC na polishing. Wolniejszy efekt, ale bynajmniej w teorii bezpieczniejszy. Sam nie stosowałem UC na cutting.

 

Dokładnie. Polishing można stosować zarówno z UC jak i SX. Wszystko zależy od stanu lakieru i co/jak szybko chcesz uzyskać. Szybkość akurat w tej tematyce to niezbyt dobry doradca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M105+PP lub od razu M205+FP (w zależności od tego co chcesz uzyskać i w jakim czasie).

 

Łukasz czy zastosowanie M205 z FP jest w stanie poradzić sobie ze śladami jakie pozostawił po sobie wełniak?? Napisz jeszcze od kiedy pracujesz na pastach MG i na ile jesteś z nich zadowolony? Ja kupiłem pól roku temu M105, M80, M21 i komplet padów od MG i jak narazie jestem zadowolony. Miałeś przyjemność pracować na Farecli ja testuje obecnie G3, G6 i G10 i od 2 tyg również 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz czy zastosowanie M205 z FP jest w stanie poradzić sobie ze śladami jakie pozostawił po sobie wełniak??

 

Może sobie poradzić, ale ja przeważnie w miejscach gdzie używałem wełniaka to stosowałem M205+PP i to zawsze dawało bardzo dobre rezultaty. Aczkolwiek jak z Julkiem robiliśmy EVO to ja używałem M105+wełniak (wcześniej sanding), a Julek po mnie robił granatowym korkiem 3M + niebieski pad 3M i efekty były bardzo dobre.

 

Napisz jeszcze od kiedy pracujesz na pastach MG i na ile jesteś z nich zadowolony?

 

Używam prawie od momentu jak weszły na rynek.

 

Miałeś przyjemność pracować na Farecli ja testuje obecnie G3, G6 i G10 i od 2 tyg również 3M.

 

Na 3M tak, na Farecli nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam też pytanie dotyczące MG i 3M.

Skoro obydwie pasty są dobre to chyba lepszym rozwiązaniem jest MG ponieważ do korekty większość z was używa M 105 i M 205 a jeżeli 3M to trzeba użyć trzech past FC+, EF i Ultrafine ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Evo, Mi też po zastosowaniu FC+ na CP potem UF + FP efektem było trochę niedociągnięć które UF nie potrafiła zjechać po FC+, dlatego użyłem M#205 +FP i efektem jest lustro, robione na czarnym lakierze więc czasami widać więcej niż powinno :wallbash:

 

Moim zdaniem można wyciągnąć ładnie lakier FC + UF ale zajmie to więcej czasu niż FC+EF+UF. Chyba że lakier jest w przyzwoitym stanie to pady PP i FP. :o

 

Pytanko do Łukasza:

 

Ponieważ nie miałem okazji testowania FC+ i #105 na identycznym stanie lakieru, a ty pewnie tak :) to napisz jak się ma agresywność tych past do siebie oraz efekt po pewnym wypracowaniu na padzie cutting ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Evo, :o u mnie też FC zostawił jedynie hologramy aż się zdziwiłem jak pierwszy raz działałem, że na padzie cutting można tak gładko wyciągnąć lakier :good: no ale u mnie UF nie poradziła sobie ze wszystkimi tymi hologramami, pewnie wpływ miał czas wypracowania ale właśnie do tego zmierzam że czas może być krótszy przy pracy EF + UF niż dłuższe wypracowanie samą UF :o

 

Jeszcze co do czasu wypracowania to także #205 sporo szybciej się wypracowuje niż UF.

 

Jest ktoś kto testował farecle G3 i FC+ i #105 ?? Klient narzekał że #105 jest sporo słabsza niż G3 a ja nie używałem nigdy G3 więc nie wiem jaką ma siłę i czy FC+ jest porównywalna do G3 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

SzaKal, Jeżeli lakier jest mocno zniszczony to bez wet sand może się nie obejść, ale jeżeli lakier ma pełno swirli i zmatowień to FC+ i #205 poradzi sobie ;) U mnie takie połączenie się spisało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Evo, Na FC+ pracowałem już sporo a na #105 tylko nieduży kawałek na mały teścik więc jeszcze nie mam wyrobionego zdania więc nie chcę pochopnie oceniać ale #205 bardzo mi przypadał do gustu ze względu na krótki czas wypracowania jak na pastę finishing i konkretny efekt.

SzaKal, :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na wykończenie swojego auta zużyłem 50ml #205, ale był to mój pierwszy raz, więc nie wiem czy to dużo czy mało.

 

tak czy inaczej pracowało mi się tą pastą megsa duuuuużo przyjemniej niż z ultrafiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.