Skocz do zawartości

Produkty 3M czy Meguiar's


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko

mianowicie które pady się lepiej sprawdzają 3M czy Meguiars , cenowo jak wychodzi wiadomo , jeżeli bym je brał z Anglii to trochę lepiej za 3 z serii Meguiar's SoftBuff 2.0 zapłacił bym ok 200 zł natomiast za tą cenę miał bym 2 X zielone , 2 X czarne i 2 X niebieskie z 3M . Zatem co proponujecie co wybrać czy 6 z 3M czy 3 z Megsa ?

 

drugie pytanko odnośnie past polerskich ,

z serii 3M wybrałem sobie :

-średniościerną 50417

-drobnościerną 80349

-wykończenie 50383

 

Które pasty z serii Meguiars były by ich odpowiednikami z listy poniżej?

Czy będą one lepszym środkiem do polerki od produktów 3M , nie miałem do czynienia ani z jednymi ani z drugimi jeżeli chodzi o polerkę mechaniczną dlatego pytam o radę bo nie wiem co wybrać , jeżeli występuje jakiś dobry produkt z innej firmy to też był bym zainteresowany.

Na stronie meguiars.co.uk znalazłem następujące produkty

Dual Action Cleaner Polish z tego co przeczytałem to jest to średnioscierna pasta ?

Machine Glaze to nie wiem do czego .

Swirl Remover 2.0 ten produkt do usunięcia hologramów

Ultra Finishing Polish a to do wykończenia

z góry dziękuję za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marchol, pady 3M i Meguiars różnią się między sobą trochę.

Przede wszystkim #m są trochę mniejsze, nie wszystkie mają płaską powierzchnię.

Pady Megsa są większe, płaskie i temperatura pracy na nich jest trochę wyższa niż na 3M.

 

Warto mieć komplet obydwu firm gdyż w zależności od powierzchni i zastosowania można używać jednej z tych dwóch firm.

 

Co do past polerskich również uważam, że warto mieć coś z obydwu firm. Ja osobiście w arsenale domowym mam z 3M zielony, żółty i granatowy korek (czyli ten zestaw, który wymieniłeś), a z Megsa M105 i M205 (odpowiednio Ultra-Cut Compound i Ultra Finishing Polish). Te dwa produkty z Mega wg mnie spokojnie wystarczają. Są one najnowszymi pastami z serii MG i naprawdę bardzo fajnie się nimi pracuje i nic więcej potrzebne nie jest jeżeli chodzi o Megsa. Ze środków typowo dla klienta detalicznego to odpowiednikiem M105 i M205 jest UC oraz SwirlX.

 

Z past mogę polecić jeszcze Menzernę, bo również uważam, że są to produkty bardzo dobre tylko trochę niedoceniane w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci się,, kręci i nagle przestaje się kręcić.

Oczywiście mówię o maszynie DA.

Może za mocno dociskasz pada do lakieru?? Sam mam G220 i wiem, że przy zbyt mocnym docisku "obroty" staną. Meg's tłumaczył to chyba ochroną lakieru przed uszkodzeniem - czyli silnik nie ma wystarczającego momentu żeby pokonać opór. Nowa wersja G220 będzie miała automatyczną regulację momentu obrotowego w zależności od nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowcip polega na tym, że ja wogóle nie dociskam maszyny, leci sobie swoją masą.

 

Ale też inna sprawa, że moja jest pod 125 mm, a pady Megs'a mają ~180, więc może faktycznie moment obrotowy moja ma za mały do takich potężnych padów.

 

Teraz kupiłem jakieś polskie 150 http://www.autokosmetyki.pl/profil_gabk ... ,p828.html

Tylko, że całą serię - twarda, średnio twarda, średnia i finiszowa.

Zobaczymy jak to się spisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ilość produktów przerosła mój budżet :) będzie trzeba dozbierać , dobrze że mamy zimę :)

jeszcze co do padów , przyszła mi Makita i w zestawie jest tarcza mocująca o rozmiarze 180mm czy będzie konieczne dokupienie jakiejś dodatkowej pod określone wielkości padów ? Bo jak widzę na stronce MG mają one wielkości 7" 6,5" albo 8" jeżeli są to cale to ten ori z Makity będzie pasował pod 7 ?

Natomiast 3M 150 mm w związku z tym moja podkładka będzie za duża , możecie polecić jakieś pod rozmiary tych padów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na stronie MG takową podkładkę do produktów tej firmy Professional Rotary Backing Plate 14 mm jednak nie umiem wyszukać takowej pod produkt 3M :/

i jeszcze jedno który produkt najszybciej się zużywa czy pasta drobnościerna czy najwięcej idzie na wykończenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na stronie MG takową podkładkę do produktów tej firmy Professional Rotary Backing Plate 14 mm jednak nie umiem wyszukać takowej pod produkt 3M :/

 

Numer 3M 09552:

 

3M09552.jpg

 

i jeszcze jedno który produkt najszybciej się zużywa czy pasta drobnościerna czy najwięcej idzie na wykończenie ?

 

To zależy co robisz, ale wydaje mi się, że przy pracy kilkoma środkami przeważnie więcej idzie pasty agresywniejszej (przy zrobieniu tej samej ilości elementów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ten pad bo na stronce arscolor go nie ma , muszę poszukać w innych sklepach :)

Czyli zakładając ze w większości będę miał do czynienia z lekkimi rysami to pasta drobnościerna 80349 :)

 

O i jeszcze jedno jak produkty 3M radzą sobie z lakierami z Mazdy ? Ponieważ głownie tymi autami będę się zajmował , w rodzinie praktycznie każdy ma swoją Madzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ten pad bo na stronce arscolor go nie ma , muszę poszukać w innych sklepach :)

 

Zadzwoń jeszcze do nich - w razie co zamówią.

 

O i jeszcze jedno jak produkty 3M radzą sobie z lakierami z Mazdy ? Ponieważ głownie tymi autami będę się zajmował , w rodzinie praktycznie każdy ma swoją Madzie :)

 

Z tym nie podpowiem, bo nie znam lakierów Mazdy. Podejrzewam, że jak każdy z dalekiego wschodu może mieć miękki lakier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie podpowiem, bo nie znam lakierów Mazdy. Podejrzewam, że jak każdy z dalekiego wschodu może mieć miękki lakier

A to myślę wszystko wyjdzie w praniu :)

 

co do podkładki pod pad znalazłem na allegro model 09552 są między nimi jakieś istotne różnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz

a z Megsa M105 i M205 (odpowiednio Ultra-Cut Compound i Ultra Finishing Polish). Te dwa produkty z Mega wg mnie spokojnie wystarczają. Są one najnowszymi pastami z serii MG i naprawdę bardzo fajnie się nimi pracuje i nic więcej potrzebne nie jest jeżeli chodzi o Megsa.

Łukasz napisz proszę jeżeli używasz tylko dwóch past z MG to stosujesz je na dwóch padach? Jeśli tak to jakich? A co gdy lakier jest mocno zniszczony i wymaga użycia trzech padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz napisz proszę jeżeli używasz tylko dwóch past z MG to stosujesz je na dwóch padach? Jeśli tak to jakich? A co gdy lakier jest mocno zniszczony i wymaga użycia trzech padów?

 

Nie, stosuję to na różnych padach poczynając od cutting do finishing.

Jeżeli uszkodzenia lakieru nie są za duże (średnie) to wystarczy użyć M105 i polishing pad, a wykończyć to za pomocą M205 i finishing pad. Jeżeli jednak połączenie M105+PP nie daje rady to trzeba zastosować M105+CP (cutting pad), a jeżeli to nie daje rady (co się rzadko zdarza) to wtedy leci M105+wełniak, a po tym użycie jeszcze M105+PP lub od razu M205+FP (w zależności od tego co chcesz uzyskać i w jakim czasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam krótko, którego pada 3M użyć do produktów:

AutoGlym SRP

Meguiar's SwirlX

 

Jakimi obrotami pracować na maszynie rotacyjnej z ww. produktami?

 

Samochód to Fiat Panda - auto ma 4 lata, lakier metallic, niecałe 7000 km nalatane, 95% swojego żywota spędził w garażu, lakier ma delikatne swirlsy, myty tylko ręcznie lub na myjniach bezdotykowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam krótko, którego pada 3M użyć do produktów:

AutoGlym SRP

Meguiar's SwirlX

 

Finishing lub polishing, ale osobiście skłaniałbym się do AG SRP użyć finishing, a do SX polishing.

 

Jakimi obrotami pracować na maszynie rotacyjnej z ww. produktami?

 

1000-1200 obrotów powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SRP nie odpowiedniejsza będzie Glazing?

 

Czy ja wiem. Pewnie i takim można by było tego użyć.

 

Poza tym wydaje mi się, że finishing a glazing to praktycznie to samo o ile nie dokładnie to samo. Nigdy nie miałem w ręku pada glazing także ciężko mi się wypowiedzieć.

 

Może ktoś to potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam krótko, którego pada 3M użyć do produktów:

AutoGlym SRP

Meguiar's SwirlX

 

Finishing lub polishing, ale osobiście skłaniałbym się do AG SRP użyć finishing, a do SX polishing.

 

Jakimi obrotami pracować na maszynie rotacyjnej z ww. produktami?

 

1000-1200 obrotów powinno wystarczyć.

 

dzieki Lukasz, czyli niebieska do SRP, a żółta do SwirlX

Zatem w sobotę Panda idzie pod lekką korektę lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.